Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

szkoda odpowiadać

 

 

Może i tak.

 

można rozmawiac poważnie albo łapać się tanich chwytów i rozmywac je emotkami :D

 

W samym temacie paktowania z germańcem - i tak byśmy dostali w dupę i tak. Przynajmniej troche honoru zachowaliśmy. Masz Stachu rację, że 1000-letnia rzesza nie była realna ale gdyby była to po ruskich Adolf zniknąłby nas. Tyle że jak pisałem wcześniej ruskich nie da się zniknąć i tu znów się zgodzę z tobą, że ruscy przejechaliby sie po nas nieco dokładniej. Mamy kiepskie położenie geograficzne i bardzo wybujale ego i poczucie honoru (nie jak nasi południowi sąsiedzi) więc dostajemy w dupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd ja to znam  :biglol:

 

Coca- Cola - Adam Ważyk
Dobrze wam było pić Coca- Cola. 

Ssaliście naszą cukrową trzcinę, 

zjadali nasze ryżowe pola, 

żuliście kauczuk, złoto, platynę, 

dobrze wam było pić Coca- Cola. 

My, co z bagnistych piliśmy studzien, 

dzisiaj pijemy wodę nadziei, 

męstwo, którego źródło jest w ludzie, 

pijemy wodę w górach Korei, 

my, co z bagnistych piliśmy studzien. 

Po Coca- Cola błogo, różowo 

za parę centów amerykańskich 

śniliście naszą śmierć atomową 

pięć kontynentów amerykańskich. 

Po Coca- Cola błogo, różowo! 

My, co pijemy wodę nadziei, 

wiemy, gdzie sięga dziś nasza wola: 

wyszliście z Chin, wyjdziecie z Korei, 

my wam przerwiemy sen Coca- Cola 

my, co pijemy wodę nadziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie jeśli tacy genialni, to powinni wiedzieć co się stało i powiedzieć na konferencji. Więc albo wiedzą, ale oczywiście nie mogą powiedzieć (zakładam, że tak właśnie jest), albo pojęcia nie mają. A takie wykresy czy fotki jak przedstawili to i ja mogę przygotować i stworzyć dla nich odpowiednią historię.

A Max bełkocze po swojemu dalej. Czy on przypadkiem teraz nie działa na własny rachunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanowiło dlaczego tak łatwo pozwolili tzw. separatystom oddać czarne skrzynki.

Ale czy to było tak łatwo? Zdaje się kilka dni to trwało. I to jest zastanawiające. A poza tym, gdyby nie oddali, śledztwa by już nie musiało być. Wtedy zostaliby obarczeni winą na 100%. A w czasie śledztwa mogą sobie uprawiać takie gierki jak na tej konferencji i czekać na rozwój wypadków.

 

A jeszcze co do skrzynek - publikowane były rozmowy, ponoć separatystów z wojskowymi rosyjskimi, które miały miejsce zaraz po katastrofie - separatyści dostawali dyspozycje, żeby skrzynek nikomu nie wydawać. Z kolei sami separatyści mówili, że wyślą je do Moskwy. Dopiero jak do nich dotarło, co naprawdę się stało, to po kilku dniach oddali skrzynki.

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie i nadzieję,że jeśli nawet jakimś cudem to ukraińska rakieta trafiła boeinga to winą świat i tak obarczy putina.

Czy Ty czytasz to co piszesz? Odpalmy sobie jutro jakąś rakietę i rozwalmy samolot lufthansy (a co należy im się za 39rok) i winnego oznajmimy Putina? A jak :) jak szaleć to szaleć ;)

 

Mnie zastanowiło dlaczego tak łatwo pozwolili tzw. separatystom oddać czarne skrzynki.

Ale czy to było tak łatwo? Zdaje się kilka dni to trwało. I to jest zastanawiające. A poza tym, gdyby nie oddali, śledztwa by już nie musiało być. Wtedy zostaliby obarczeni winą na 100%. A w czasie śledztwa mogą sobie uprawiać takie gierki jak na tej konferencji i czekać na rozwój wypadków.

 

A jeszcze co do skrzynek - publikowane były rozmowy, ponoć separatystów z wojskowymi rosyjskimi, które miały miejsce zaraz po katastrofie - separatyści dostawali dyspozycje, żeby skrzynek nikomu nie wydawać. Z kolei sami separatyści mówili, że wyślą je do Moskwy. Dopiero jak do nich dotarło, co naprawdę się stało, to po kilku dniach oddali skrzynki.

 

Ale skrzynki oddali komu? Rosjanom czy Ukrainkom? Zwlekali z tym? Znamy Rosję i wiemy jak to się tam odbywa czy gdyby coś było nie tak to prosiliby amerykanów o zdjęcia z satelity? Teraz to USA coś ukrywa a nie Rosja. Gdyby sytuacja była tak oczywista USA szybciutko wykorzystała by sytuację i skontrowała Rosję konkretami z satelity... a tym czasem cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale skrzynki oddali komu? Rosjanom czy Ukrainkom? Zwlekali z tym?

A dlaczego skrzynek nie chcieli oddać Ukraińcom? Żeby, jak twierdzili, Ukraińcy nie pozmieniali zapisów w nich. Czyli wynika z tego, że się da. A sami trzymali je kilka dni.

 

 

 

Znamy Rosję i wiemy jak to się tam odbywa czy gdyby coś było nie tak to prosiliby amerykanów o zdjęcia z satelity? Teraz to USA coś ukrywa a nie Rosja. Gdyby sytuacja była tak oczywista USA szybciutko wykorzystała by sytuację i skontrowała Rosję konkretami z satelity... a tym czasem cisza.

Nie wiem. Może właśnie się obawiają tych fot i chcą je poznać. Jakoś publikacji nagrań rozmów telefonicznych nikt nie komentuje, nikt nie zaprzecza, że to właśnie rozmowy separatystów tuż po strąceniu samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szkoda odpowiadać

 

 

Może i tak.

 

można rozmawiac poważnie albo łapać się tanich chwytów i rozmywac je emotkami :D

 

W samym temacie paktowania z germańcem - i tak byśmy dostali w dupę i tak. Przynajmniej troche honoru zachowaliśmy. Masz Stachu rację, że 1000-letnia rzesza nie była realna ale gdyby była to po ruskich Adolf zniknąłby nas. Tyle że jak pisałem wcześniej ruskich nie da się zniknąć i tu znów się zgodzę z tobą, że ruscy przejechaliby sie po nas nieco dokładniej. Mamy kiepskie położenie geograficzne i bardzo wybujale ego i poczucie honoru (nie jak nasi południowi sąsiedzi) więc dostajemy w dupe

 

I tu się z Toba nie zgodzę. w 1936 roku polski rząd wcielił w życie program unowocześniania naszej armii i co roku przeznaczaliśmy na ten cel 18% PKB. Dla porównania dzisiaj przeznaczamy tylko 2% PKB, a stać nas na zakup najnowocześniejszych samolotów bojowych na świecie. Apogeum zbrojenia, szkoleń i unowocześniania wojska mielismy osiągnąć w połowie 1941 roku. Dla niewtajemniczonych w 1934r. Marszałek Józef Piłsudski podpisał z Hitlerem pakt o nieagresji, który dawał nam gwarancje bezpieczeństwa na 10 lat. Powinniśmy utrzymać te relacje do conajmniej 1941 roku i wtedy zmienić kierunek polityki w stronę Francji i Wielkiej Brytanii. Jest pewne, że nawet wtedy nie mielibyśmy szans w bezpośrednim pojedynku z wojskami Hitlera, ale przynajmniej musiałby się z nami liczyć, ponieważ stanowilibyśmy siłę około 70 dywizji ( przy 200 dywizjach niemieckich). Niestety po śmierci Marszałka w 1936r. i na nasze nieszczęście Ministerstwo Spraw Zagranicznych objął, tak samo "inteligentny" co naiwny Józef Beck. To ten człowiek w bardzo dużej mierze odpowiada za to co spotkało Nas Polaków w latach 1939-1945.  Otóż dał się nabrać Anglikom, którzy nie byli kompletnie przygotowani na wojne z Hitlerem i potrzebowali co najmniej roku na dozbrojenie. Zaproponowali więc Beckowi, że zagwarantują nam bezpieczeństwo i wsparcie finansowe i militarne, jeśli wypowiemy sojusz Hitlerowi. Sami oczywiście nie wierzyli w powodzenie tego pomysłu, ale żeby ratować swoje społeczeństwo przed zagładą ze strony Niemiec-jak to sie mówi, że tonący brzytwy się złapie-liczyli, że Polska złapie haczyk i Hitler całą nienawiść przeciw nam zwróci, a oni sami zdobędą niezbędny czas. Zgadnijcie co zrobił nasz "genialny minister"? Wiosną 1939 roku podpisał sojusz z Wielka Brytanią i tym samym wyrok na Polskę. Doprowadził Nasz Kraj do zagłady i hekatomby Narodu polskiego. Dlatego uważam, że Polska  miała trzymać sojusz z Hitlerem do 1941 roku, dozbroić i unowoczesnić wojsko i stać się siłą, z która każdy w Europie musiałby się liczyc. Wtedy hitler nie przejechałby po nas w trzy dni, a Stalin nie prowadziłby wywózek naszych Rodaków na wschód. Nie byłoby Katynia i Smoleńska w 2010 roku, a z Francją I Wielką Brytanią rozmawialibyśmy jak równy z równym o wyprawie na Niemców. Uratowaliśmy dupe Anglikom, ale tak, rzeczywiście zachowaliśmy się bardzo honorowo. Nasze kobiety były brutalnie gwałcone, byliśmy mordowani, przesladowani a nasz kraj przestał istnieć. Do dzisiaj nikt sie z nami nie liczy, bo jesteśmy słabi. Nie mamy przemysłu, silnej gospodarki a jesteśmy takim pracowitym narodem, ale niestety kompletnie nie potrafimy sobą rządzić. Nasi kochani brytyjczycy nie chca nas widzieć u siebie, a my dalej nie widzimy problemu. Jak się rozejrzeć w koło to właściwie każdy kraj sąsiedzki i nie tylko, na nas pluje. Ja tak sobie myślę, że Rosja tak mniej więcej co 50-100 lat regularnie dopuszcza sie ludobójstwa, więc może to jest jakaś perspektywa na otwarcie oczu Polakom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam wrażenie i nadzieję,że jeśli nawet jakimś cudem to ukraińska rakieta trafiła boeinga to winą świat i tak obarczy putina.

Czy Ty czytasz to co piszesz? Odpalmy sobie jutro jakąś rakietę i rozwalmy samolot lufthansy (a co należy im się za 39rok) i winnego oznajmimy Putina? A jak :) jak szaleć to szaleć ;)

 

 

A czy nie wydaje Ci się,mój drogi forumowy oponencie,że pośrednią przyczyną zestrzelenia boeinga oraz całego zła dziejącego się później była putinowska napaść na Krym?Dominko takie,,,

Liczyłem jednak ,że na to wpadniesz czytając mój poprzedni post :(

 

@@czekolada, czyli gdyby nie Beck,to Hitler czekałby aż się dozbroimy do 41 roku a potem tak strasznie by się nas bał,że podbiłby całą Europę(a może w ogóle nie byłoby wojny? :huh:  :biglol: ) dokładnie omijając granice Polski :biglol: .pan hitlerek nie takie pakty i postanowienia łamał więc jakieś śmieszne z jego punktu widzenia porozumienie z 34r. byłoby niczym.Z twojego postu wynika również,że to Beck jest winny wybuchowi II wojny św. :o.Łał.

--------------------------------------------------

 

 

no proszę,okazuje się ,że Panii Hilary myśli tak jak ja,czyli mój drogi Premo to co napisałem to nie taka abstrakcja jak sądziłeś :)

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Hillary-Clinton-Wladimir-Putin-ponosi-odpowiedzialnosc-za-zestrzelenie-malezyjskiego-Boeinga-777,wid,16780751,wiadomosc.html

 

....pomimo tego że wykryło to WP :biglol:  :facepalm:  :ph34r:  :P  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę,okazuje się ,że Panii Hilary myśli tak jak ja,czyli mój drogi Premo to co napisałem to nie taka abstrakcja jak sądziłeś

to jest abstrakcja,

a taki typ zachowan na forach nazywa sie trolowaniem

 

wszystkie informacje dotyczace zestrzelenia samolotu sa gruuuubo przefiltorwane przez spec sluzby niezaleznie czy mowi o tym hilary czy ruski general.

wiemy tylko to co chca nam powiedziec i co bedzie pasowalo do wersji danej strony

poki co mozemy DYSKUTOWAC* o tym jak to naprawde moglo wygladac.

*dyskusja polega na wymienie pogladow, a nie bagatelizowaniu i wysmiewaniu stanowiska innych

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powtórzę zgodnie z moim wcześniejszym przypuszczeniem:ktokolwiek nie byłby bezpośrednio winny tej tragedii,świat obwini(ł) za to putina.Tak przypuszczam.

jak to wczoraj napisales zwalilem to na piatek wieczor i procenty, ale widze, ze bylo grubo i do dzisiaj trzyma :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powtórzę zgodnie z moim wcześniejszym przypuszczeniem:ktokolwiek nie byłby bezpośrednio winny tej tragedii,świat obwini(ł) za to putina.Tak przypuszczam.

jak to wczoraj napisales zwalilem to na piatek wieczor i procenty, ale widze, ze bylo grubo i do dzisiaj trzyma :D

 

 

Świat otwiera pomału oczka na prawdę o putinie niezależnie czy to widzisz czy jeszcze nie. ;) 

Ale oczywiście masz prawo tych tendencji nie dostrzegać lub się z nimi nie zgadzać.

 

 

 

PS.nigdy nie pisuję po pijaku :)

 

A generalnie to w ogóle nie piję :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:biglol:

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyby sytuacja była tak oczywista USA szybciutko wykorzystała by sytuację i skontrowała Rosję konkretami z satelity... a tym czasem cisza.

 

Myślisz że USA mają satelitę na każdy samolot ?  Zakładam że raczej śledzili ruchy Ruskich przy granicy, niż obserwowali jakiegoś Boeinga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Premo chyba nie sądzisz, że prokurator (USA) podczas postępowania będzie udostępniał materiał dowodowy obrońcy (Rosja) ? Działa to analogicznie w drugą stronę.

 

USA zachowuje się bardzo rozsądnie, zbiera dowody, które zostaną wykorzystane, miejmy nadzieję w Trybunale Haskim. A Putin skończy jak Milosevic, zresztą o podobieństwie pisało już kilka miesięcy temu Radio Wolna Europa oraz Director of the Program on Peace-building and Rights, Columbia University’s Institute for the Study of Human Rights.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko FIFA. Ech, Bratanek... :facepalm:

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/premier-wegier-nie-chce-psuc-relacji-budapesztu-z-rosja/hnzmt

 

Ale za to czyżby wreszcie do Niemców dotarło, czy dalej grają?

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16384712,Steinmeier_apeluje_o_szybkie_nalozenie_sankcji_na.html#BoxWiadTxt

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć takich polityków ;) Człowiek kieruje się emocjami, dobry polityk interesami swojego kraju, kiepski polityk interesem własnym... Cóż innego robi Orban niż cała Europa? Tylko on nie owija tego w medialne kolorowe sreberko tylko mówi jak jest. A to, że nagle Europa coś tam musiała zrobić żeby nie wyjść na hipokrytów to efekt nacisku opinii publicznej i pewnie Holendrów ;)

Edytowane przez Premo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dba o dobro kraju. Ale czy to nie jest krótkowzroczne? Węgry są w UE i jestem przekonany, że reszta Unii  mu zapamięta, że podczas gdy Unia szykuje się do ofiar za sankcje, Orban chce ubijać interesy z Rosją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mu Unia zrobi? Najwyżej nie dostanie jakiegoś ważnego stanowiska w UE... warto o tym pomyśleć ;)

A czy to jest krótkowzroczne dla Węgier? Francuzi jakoś się tym nie martwią ;)

A unia już mu zapamiętała i pewnie już bardzo żałuje przyjęcia Węgier bo Orban się nie podporządkował, nie bierze kredytów, nie układa się z bankami...ba nawet spłaca zaciągnięte zobowiązania, reformuje kraj i cały czas prowadzi do wzrostu pkb... no nijak chłop tu nie pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...