Skocz do zawartości

Nagrywarka HDD


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Żona męczy mnie, żeby zakupić nagrywarkę HDD, bo jej mecze przepadają (siatka i noga) ;)

Przebywamy w UK i głównie są to relacje internetowe, mamy kompa podłączonego pod telewizor no i stamtąd chcielibyśmy nagrywać, chyba, że znacie jakiś program który bez problemu to ogarnie na kompie. Testowałem różne programy i kiepsko to wygląda. Stąd decyzja o zakupie stacjonarnego.

W UK jest pełno na ebayu ale wszystkie FreeView, i obawiam się, że tylko będą nagrywać programy, które se same znajdą u siebie. że nie będą nagrywać sygnału z TV.

Na razie może być nawet używany sprzęt, żeby potestować. Co możecie polecić?

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor ma opcję podłączenia zewnętrznego dysku lub pen drive'a przez USB ?

Jeżeli nie to pozostaje tylko tuner satelitarny z wbudowanym dyskiem.

W przypadku podłączenia TV do kompa, który odbiera sygnał z sieci to TV pracuje tylko jako monitor.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV ma wejście USB ale niestety tylko wejście. Tak, mam teraz kompa puszczonego na 2 odbiorniki, TV idzie przez HDMI z kompa i ten sygnał chciałbym nagrać na jakąś nagrywarkę.

Myślę, że coś w tym stylu da radę:

http://www.ebay.co.u...984.m1423.l2649

 

Łatwiej byłoby nagrać to na kompie ale żaden program jeszcze mi się nie sprawdził :(

 

Jeżeli nie to pozostaje tylko tuner satelitarny z wbudowanym dyskiem.

 

Czy taki tuner nagra sygnał zewnętrzny, nie będący jednym z programów, który ma zaprogramowany u siebie? To jest główna kwestia, której nie wiem. Wiadomo, że nagra to co sobie złapie z satelity ale coś innego?

Edytowane przez PLayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sony,jest ok ale od kiedy są dyski wbudowane w tunery sat. wogóle jej nie używam

A możesz nagrać na tunerze coś co nie idzie z tunera? Np. włączysz sobie DVD i chcesz sobie to nagrać?

No way.Zresztą DVD raczej są zakodowane.Niech się wypowiedzą Ci co wiedzą więcej.

 

Mam taka sony,jest ok ale od kiedy są dyski wbudowane w tunery sat. wogóle jej nie używam

A możesz nagrać na tunerze coś co nie idzie z tunera? Np. włączysz sobie DVD i chcesz sobie to nagrać?

No way.Zresztą DVD raczej są zakodowane.Niech się wypowiedzą Ci co wiedzą więcej.

 

A tak poza tym,to podlaczasz komp. przez HDMI prosto do tv i masz co chcesz.:-)

 

Oczywiście po wcześniejszym skopiowaniu DVD na komp-jeśli sie da;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starą nagrywarkę Samsunga z HDD 160 GB, która nagrywa z:

- wewnętrznego tunera TV analogowej

- ze źródła DV (kamery na kasety)

- z analogowych źródeł (Composite Video)

 

Nagrywa na wbudowany dysk i mogła to kopiować w formacie DVD Video na płyty DVD, ale napęd DVD się zepsuł, a nowy kosztuje nie mało - nie inwestuje w nią, gdyż ma tylko tuner analogowy i jest w standard definition - choć ma wyjście HDMI ze skalowaniem obrazu do 1080i.

 

Tunery satelitarne i inne (np. DVB-T), które nagrywają na USB (brandowane przez operatorów TV, np. Polsat) na ogół kodują nagranie i można je obejrzeć tylko na tunerze, na którym się nagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to, że pracujemy oboje na popołudnia, a żona jest maniaczką Ligi Hiszpańskiej i siatkówki męskiej. Plan jest, żeby włączyć relację internetową na kompie, włączyć TV, ustawić nagrywanie na nagrywajce i iść do pracy. DVD było tylko przykładem. Próbowałem programów na kompie ale średnio działały.

 

Mam starą nagrywarkę Samsunga z HDD 160 GB, która nagrywa z:

- wewnętrznego tunera TV analogowej

- ze źródła DV (kamery na kasety)

- z analogowych źródeł (Composite Video)

 

Nagrywa na wbudowany dysk i mogła to kopiować w formacie DVD Video na płyty DVD, ale napęd DVD się zepsuł, a nowy kosztuje nie mało - nie inwestuje w nią, gdyż ma tylko tuner analogowy i jest w standard definition - choć ma wyjście HDMI ze skalowaniem obrazu do 1080i.

 

Tunery satelitarne i inne (np. DVB-T), które nagrywają na USB (brandowane przez operatorów TV, np. Polsat) na ogół kodują nagranie i można je obejrzeć tylko na tunerze, na którym się nagrało.

 

Z compositive już by robiło robotę. Jaka to nagrywarka, jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest, żeby włączyć relację internetową na kompie

 

Próbowałem programów na kompie ale średnio działały.

 

niestety tak to działa.

 

To jest już dzis zabytek, pewnie dostaniesz coś z HD/DVB-T i Blue ray, ale prosze bardzo: dvd-sh871

 

a można takie cudo zaprogramować na rozpoczęcie nagrywania o konkretnej godzinie z konkretnego wejścia ? Nie wydaje mi się.

To były nagrywarki tzw. real time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli nie bedzie sie dalo programowac, to wlacze nagrywanie przed wyjsciem do pracy i zostawie wszystko powlaczane. Potem przerzuce na kompa i wytne co niepotrzebne. Zreszta zona tylko najwazniejsze mecze bedzie sobie zostawiac.

Poprzegladalem ebaya i np. Samsung nie ma dodatkowych wejsc, niektore panasoniki i sony maja. Prosta wydawaloby sie sprawa a jednak rebus. I to w XXI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że szybciej i prościej będzie wykupić abonament nc+ z dekoderem z nagrywaniem, lub jakąś lokalną telewizję i odpowiedni dekoder. Sam stosuję takie rozwiązanie i nawet nie spodziewałem się, że będzie aż tak przydatne. Też miałem nagrywać głównie mecze, jak jestem w pracy, a często nagrywam jakieś programy kulinarne, żeby potem odwzorować wybrane danie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teroretycznie nie mozna wywozic dekoderow za granice. No i w przypadku zony oba musi miec canal plusy sport (liga hiszpanska), polsat sport i polsat extra sport. No i oprocz tego tvn, tvn24 itp (siatkowka). Jest stronka przez ktora mamy dostep do tych wszystkich kanalow (platny). Teraz tylko kwestia nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teroretycznie nie mozna wywozic dekoderow za granice. No i w przypadku zony oba musi miec canal plusy sport (liga hiszpanska), polsat sport i polsat extra sport. No i oprocz tego tvn, tvn24 itp (siatkowka). Jest stronka przez ktora mamy dostep do tych wszystkich kanalow (platny). Teraz tylko kwestia nagrywania.

Sam kupowalem decoder z ebay'a z UK, bo mój się zesrał :) ale fakt, wszystkiego mieć w jednej tv mieć nie będziesz. A wysyłka poszła do Norwegii. Kwestia karty do dekodera.

 

 

Sent with Tapatalk

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...