Skocz do zawartości

Jak znaleźć przebicie w instalacji elektrycznej auta?


Avic

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może i proste, ale odpowiedzi nie znalazłem. Czasem jest tak, że jak otwieram/zamykam drzwi to mnie zwyczajnie prąd kopie :biglol: Jest jakaś metoda na zlokalizowanie przebicia we wiązce, czy trzeba każdy centymetr przewodu oglądać? W sumie rodzice w dużym fiacie mieli taki elastyczny pasek, gdzieś tam pod tylnym zderzakiem przykręcony, który za uziemienie robił, ale trochę mnie ta metoda nie pasuje do subaru :D Nie jest to duży problem, bo kopanie nie zdarza się za często, auto pracuje w miarę poprawnie...ale gdzieś tam męczy mnie świadomość, że coś jest nie tak.

Jeśli pytanie nie nadaje się do technicznego - nie będę się sprzeciwiał jak wyląduje w OT, albo w śmietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest tak, że jak otwieram/zamykam drzwi to mnie zwyczajnie prąd kopie
Może prątkujesz? :rolleyes:;):biglol:

A tak poważnie to raczej każdemu się to zdarza. Ja jak w danym dniu ubiorę się w coś elektryzującego, staram się po wyjściu z auta dotknąć najpierw drzwi otwartą dłonią. Jest to wtedy zupełnie bezbolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę uspokoiliście, bo myślałem że mojego mechanika czeka grzebanie w instalacji :D Choć dziwi mnie to, że akurat teraz zaczęło kopać a wcześniej nic... Tzn kiedyś tam też parę razy i też właśnie w zimie. Skojarzyłem sobie te fakty: niska temperatura, sztywniejąca izolacja przewodów, wilgoć pod maską i wyszło mi przebicie :biglol:

A w dresie będę chodził bo wygodny :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...