Skocz do zawartości

wypadanie zapłonu WRX 218km


xdyrdekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam imprezę WRX 218km 2000r.jakiś czas temu zaświeciła się kontorolka check engine ,pojechałem do warsztatu,podpiął pod komputer i wyskoczyły dwa błędy w 1 oraz 3 cylindrze wypada zapłon,jako że jestem laikiem jeśli chodzi o sprawy techniczne,prosił bym was o pomoc,a mianowicie co trzeba wymienić,zrobić żeby wszystko było ok,ciekawi mnie jeszcze to czy przy tej właśnie usterce w górę idzie spalanie w tej chwili pali mi 18l na 100,poprzedni właściciel mówił że pali mu 12 litrów przy normalnej jezdzie.Mam nadzieję że komuś będzie chciało się pomóc laikowi:) z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misfire - sprawdź świece, cewki i luzy zaworowe .... wiesz kiedy poprzedni właściciel regulował zawory ? masz lpg ?

wysokie spalanie - jw + przepływomierz i lambda

 

a najlepiej oczywiście jedź do ASO (lub innego warsztatu ogarniającego subaru) ;-)

 

PS. ten wrx to seria czy już go ktoś poprawiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja znam ten temat :) Borykam się z nim od 3 mcy z własnego dośw. mogę napisać,że zanim wymienisz pół samochodu tzn sondy,przewody,przeplywomierz itd zrób sobie regulacje zaworów no i badź gotowy na to,ze po wyjeciu silnika co trzeba zrobić by regulacje przeprowadzić prawidłowo może sie okazać pare innych rzeczy do roboty ;) Powodzenia życzę gdyż misfire to uciążliwy temat niestety przynajmniej w moim przypadku no,ale ja może mam pecha po prostu :P

Edytowane przez Siekierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko na wszystkich garach miałem wypadanie zapłonu !!!zaczęło się po wymianie rozrządu !!!

 

Podpiąłem pod kompa i pokazało mi wypadanie zapłonu na wszystkich garach !!!! odłączyłem aku na pół godziny i już nic nie pokazało - auto zdecydowanie lepiej jeżdzi !!!

 

Od resetu wszystko ok !!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko na wszystkich garach miałem wypadanie zapłonu !!!zaczęło się po wymianie rozrządu !!!

 

Podpiąłem pod kompa i pokazało mi wypadanie zapłonu na wszystkich garach !!!! odłączyłem aku na pół godziny i już nic nie pokazało - auto zdecydowanie lepiej jeżdzi !!!

 

Od resetu wszystko ok !!!

 

U mnie byl przestawiony rozrzad niestety jego poprawne ustawienie nie wyeliminowalo misfire ani wsadzenie nowej sondy ani nowego przeplywomierza ani czyszczenie wtryskow ani nowych świec nie pamietam co jeszcze robiłem:) W każdym razie czekam na regulacje zaworów licząc po cichu, że bedzie to koniec przygody z misfire choć nie wiem co z tego będzie bo zawory byly regulowane przy zmianie silnika czyli jakies 30 tyś km temu no moze 40 tyś wiec równie dobrze po wyjeciu silnika moze okazać sie ze to coś grubszego niż sama regulacja zaworów :P

Edytowane przez Siekierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by sie nie okazło kolego

 

Witam,posiadam imprezę WRX 218km 2000r.jakiś czas temu zaświeciła się kontorolka check engine ,pojechałem do warsztatu,podpiął pod komputer i wyskoczyły dwa błędy w 1 oraz 3 cylindrze wypada zapłon,jako że jestem laikiem jeśli chodzi o sprawy techniczne,prosił bym was o pomoc,a mianowicie co trzeba wymienić,zrobić żeby wszystko było ok,ciekawi mnie jeszcze to czy przy tej właśnie usterce w górę idzie spalanie w tej chwili pali mi 18l na 100,poprzedni właściciel mówił że pali mu 12 litrów przy normalnej jezdzie.Mam nadzieję że komuś będzie chciało się pomóc laikowi:) z góry dzięki

 

W każdym razie co by sie nie okazało daj znać proszę co było u Ciebie bo mnie to bardzo ciekawi :)

Edytowane przez Siekierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uszczelka zrobiona, ale niestety problem się powtarza. Niezbyt często (co kilkaset km), ale jednak. Okoliczności zawsze te same. Czwarty bieg i wyprzedzam pierwszy samochód, chowam się na chwilę i dalej wyprzedzam kolejny samochód - cały czas na czwartym biegu. Wtedy zaczyna mrugać i zazwyczaj na mruganiu się kończy, ale czasem zostaje zapalona na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uszczelka zrobiona, ale niestety problem się powtarza. Niezbyt często (co kilkaset km), ale jednak. Okoliczności zawsze te same. Czwarty bieg i wyprzedzam pierwszy samochód, chowam się na chwilę i dalej wyprzedzam kolejny samochód - cały czas na czwartym biegu. Wtedy zaczyna mrugać i zazwyczaj na mruganiu się kończy, ale czasem zostaje zapalona na stałe.

Zupełnie jakbyś opisywał to co dzieje się u mnie. Różnica jest tylko taka że ja jestem przed regulacją zaworów. Dam znać co się zmieniło po wizycie u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja buga kupilem pol roku dobre temu..po depnieciu to Sam co filip cz..mruganie , czasem sie zaswiecil ale auto chodzilo ok wiec olalem. Ale coz ostatnio zalozylem LPG I zaczelo sie czesciej, troche przebiera I szarpliwy sie zrobil. Reasumujac znane mi objawy regulacji zaworow. Ja dzis dzwonie na rozeznanie z terminami. Wspolczuje jak zaczeliscie od innych rzeczy. Jak regulacja nie pomoze to beds sie pocil ale powinna a na blacie prawie 200tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...