Skocz do zawartości

Forester 2,5 XT chłodnica regeneracja czy wymiana?


Artur Wróbel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie.... posiadam 2,5XT z 2004 roku, jalk sie okazalo tydz. po zakupie auto ma uszkodzona/nieszczelna chlodnice ;/ gdzies wycieka plyn. w obawie przed szybkim przegrzaniem silnika narzazie auto stoi, aje chcialbym zasiegnac porady czy chlodnice lepiej (taniej) zregenerowac czy zakupic nowa nawet zamiennik i wymienic?

 

pzdr. znawcow

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaża się i to często. U mnie poszła po 8latach, w znajomego 2.0XT po 9 latach. Nowa w ASO 1400zł. Jak ja szukałem to zamienniki były liche, może coś się teraz zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/su...3855398406.html

mam nadzieje, ze to podpasuje... :) bo jak narazie subaru od momentu zakupu zrobilem jakies 300km i juz musze dokladac.. ;/ nie podoba mi sie to :P

 

Czy będzie pasować dokładnie to musi się wypowiedzieć ktoś bardziej obeznany w temacie -czy nie ma różnic w wersji US i EU. Ja rok temu wymieniałem chłodnicę i wprawdzie u mnie był temat bardziej złożony -mam skrzynię AT i było potrzeba dodatkowych wyjść z chłodnicy na obieg chłodzenia skrzyni.

Jedno co mi się w użytkowaniu nie podoba w moim nowym zamienniku to tak jak w tym egzemplarzu z linka alledrogo -nie ma korka wlewu i w związku z tym zostaje tylko jedno miejsce na odpowietrzenie całego układu. Chyba że masz siły tyle co Pudzian i będziesz podnosić autko z każdej strony tak by bąbelki powietrza dotarły do korka wlewu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/su...3855398406.html mam nadzieje, ze to podpasuje... bo jak narazie subaru od momentu zakupu zrobilem jakies 300km i juz musze dokladac.. ;/ nie podoba mi sie to

Taką założyłem właśnie do 2.0 XT i pasuje bez żadnych problemów, co będzie w przyszłości to się okaże.

 

Ja rok temu wymieniałem chłodnicę i wprawdzie u mnie był temat bardziej złożony -mam skrzynię AT i było potrzeba dodatkowych wyjść z chłodnicy na obieg chłodzenia skrzyni.

Nawet wyjścia na chłodzenie skrzyni są ;)

 

Chyba że masz siły tyle co Pudzian i będziesz podnosić autko z każdej strony tak by bąbelki powietrza dotarły do korka wlewu

Uzupełniałem ile się da, resztę na zapalonym silniku i nic nie trzeba podnosić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/su...3855398406.html mam nadzieje, ze to podpasuje... bo jak narazie subaru od momentu zakupu zrobilem jakies 300km i juz musze dokladac.. ;/ nie podoba mi sie to

Taką założyłem właśnie do 2.0 XT i pasuje bez żadnych problemów, co będzie w przyszłości to się okaże.

 

Ja rok temu wymieniałem chłodnicę i wprawdzie u mnie był temat bardziej złożony -mam skrzynię AT i było potrzeba dodatkowych wyjść z chłodnicy na obieg chłodzenia skrzyni.

Nawet wyjścia na chłodzenie skrzyni są ;)

 

Chyba że masz siły tyle co Pudzian i będziesz podnosić autko z każdej strony tak by bąbelki powietrza dotarły do korka wlewu

Uzupełniałem ile się da, resztę na zapalonym silniku i nic nie trzeba podnosić :P

 

no podjade na dniach do mechanika - oni wydadza werdykt i najwyzej trezba bedzie wydac pare stowek :/ :P

mam tylko nadzieje, ze jakos to bedzie na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...