Jump to content

jakie alu do WRX bugeye? jakie ET? pod 4tłoczek

kamilwro
 Share

Recommended Posts

Witam,

chce załozyc alu na zime bo słyszałem ze lepiej odprowadzaja temperature z tarcz i sa ogólnie korzystniejsze( nie chodzi tutaj o lans), powiedzcie jakie alu najlepiej kupic do WRX bugeye i jakie byly stosowane oryginalnie et w moim przypadku poniewaz znalazłem ze sa dwa rodzaje ET czyli 48 i 55 w rozmiarze 16" jakie powinienem zastosowac te ET?, wiem ze musze szukac tylko 16" bo 15" nie wejda na 4tłok z przodu, prosze o fachowe opinie na ten temat, dotyczy to równiez opon i co polecacie na zime, nie ukrywam ze NOKIAN najbardziej mnie zainteresował i chyba takie beda czyli 205/55R16,

o co chodzi z oznakowaniem typu: np. 6,5jx16 i 7jx16? domyslam sie ze chodzi o szerokosc felgi, wiec ktore powinienem szukac do BUGA?,pzdr

Fabrycznie były felgi 17"x7" z ET 55.W praktyce sprawdza się ET w granicach 45-55.

o co chodzi z oznakowaniem typu: np. 6,5jx16 i 7jx16? domyslam sie ze chodzi o szerokosc felgi, wiec ktore powinienem szukac do BUGA?,pzdr

Dobrze się domyślasz,jedna i druga szerokość będzie odpowiednia dla opony 205/55/16.

Seria 16cali ma chyba 7cali szerokosci i et 55. Et48 tez pewnie da rade (w gc8 moze ocierac o nadkola, ale w bugu nie powinno byc raczej tego problemu)

Na zime mozna sprobowac nawet chyba nieco wezsze jeszcze opony - 195, ale nie pamietam, co tam producent zaleca w tych autach.

Natomiast warto pamietac, zeby szerokosc opony wspolgrala z szerokoscia felgi w miare, zeby potem "dzerman stajla" nie robic :)

• 3 weeks later...