Skocz do zawartości

Jaki operator internetowy? - mam dosyć TPSy/Orange


Abbaman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuje pomocy w temacie jak powyżej.

Mam pakiet w TPSa, ale probuje ograniczyć koszty.

Obecnie tv + neostrada 512 + tel. stac. mam w cenie 100 zł. Fakt, że od paru dobrych lat jestem w TPSa i nie mogę za dużo narzekać na jakość internetu (prędkość, awarie itp). Tel. stac. w obecnych czasach to przeżytek jak mówił klasyk.

Mam zamysł...zlikwidowania tv z ich dekodera, prawdopodobnie likwidację tel. stacjonarnego i pozostanie tylko przy internecie. TPSA na zachętę kończącej się umowy daje mi tylko opcje większej prędkości int. Zero szans na zwykłe obniżenie kosztów. Nawet likwidacja dodatkowych usług i pozostanie przy internecie wymusza utrzymanie łączą, co daje i tak około 85-98 zł. Mieszkam w domku jednorodzinnym, więc kablówki odpadają raczej. Jestem laikiem w tej materii i teraz pytanie:

Do kogo przejść aby mieć sensowny internet stacj./router lub mobilny, ale z dobrym zasięgiem i bezawaryjny?

Telefony z żoną mamy w Plusie, ale tam też nie do końca mogę rozkminić jak jest z intenretem ...na mobilny znajomi narzekają, byli w podobnej sytuacji co my teraz.

Macie jakieś pomysły, doświadczenia, wszelkie porady mile widziane.

Temat dość pilny, bo do 16.01.14 musze podjąć decyzję.

Z góry dzięki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet mobilny to fajna sprawa, jeśli masz dobry zasięg sieci, a skoro 512 kb wystarczało, to 3G będzie dużym krokiem naprzód. Pewnym problemem może okazać się limit transferu. Jak kiedyś rozpoznawałem sprawę, limit był w granicach 1GB przy najtańszej opcji i 25 GB przy najdroższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak kiedyś rozpoznawałem sprawę, limit był w granicach 1GB przy najtańszej opcji i 25 GB przy najdroższej.

 

Dzięki za info, a co się dzieje po limicie? Obniżona przesyłowość a la modem z Atarii? :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj sie za dostawali lokalnymi po radiówce

jak w wujka G wpiszesz gdzienet wyskoczy Ci strona gdzie wpisując

lokalizacje pokaże ci w czyim zasięgu internetu radiowego jesteś

Nie pokazuje wszystkich - ale większość, popytaj jakis znajomych / sąsiadów

Mialem tepse, prze pewien okres tylko ini tu byli, teraz mam radiowy

(mitem jest ze pogoda ma wplyw na internet w tym wypadku, wszystko zalezy od anten i widzialności nadajnika)

Pozdr

 

Tak, jak wykorzystasz limit - przykręcają kranik z prędkoscią netu

Edytowane przez 7uckkr35k4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet po kablu to internet po kablu. Zwłaszcza, że jak piszesz, nie było problemów z jego działaniem. Nie mając dostępu do kablówek, możesz sobie darować poszukiwanie godnego zastępcy. Bezprzewodówka to inna para kaloszy. Chyba, że mieszkasz pod samym BTSem (anteną). Kup/pożycz modem z LTE, kup prepaidy wszystkich sieci i spróbuj. Ja bym mimo wszystko został przy Neostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn poszedł tą drogą i rozpacza. Ma na mobilnym 35Gb za dnia i 50 w nocy- ani filmów on line nie obejrzy(idzie około 400Mb na film), ani na youtube nie poszaleje bo na 1080p teledysk 4-5 min potrafi lekko 150Mb zassać- a ja jak szukałem samochodu to czasami mi ponad200Mb na ogłoszenie schodziło jak ktoś dodawał trylion zdj.

 

Także poszukaj np. radiówki, w jednym z domów mam tylko 1 dostawcę do wyboru i za 59zł mam 4Mbits- złego słowa nie mogę powiedzieć. Zaś w drugim za 54zł mam 10Mbits vectry na 12 m-cy- przy 24m-cznj jest taniej.

Dla porównania czasami u dziewczyny na 2Mbits neo siedziałem- krew mnie zalewała.

 

Co do internetu z tel- w poznaniu powinieneś mieć 3G- weź kogoś co ma mixplusa i za 9zł przetestuj jak śmiga przez tel- ja przez półora miesiąca w Wa-wie jechałem na tym- było średnio tanio ale za to szybko (3-7Mbits).

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj sie za dostawali lokalnymi po radiówce

jak w wujka G wpiszesz gdzienet wyskoczy Ci strona gdzie wpisując

lokalizacje pokaże ci w czyim zasięgu internetu radiowego jesteś

Nie pokazuje wszystkich - ale większość, popytaj jakis znajomych / sąsiadów

Mialem tepse, prze pewien okres tylko ini tu byli, teraz mam radiowy

(mitem jest ze pogoda ma wplyw na internet w tym wypadku, wszystko zalezy od anten i widzialności nadajnika)

Pozdr

 

Tak, jak wykorzystasz limit - przykręcają kranik z prędkoscią netu

 

Ceny, poprosimy ceny. I wartości limitów. Owszem, pogoda nie ma wpływu ale nieszczęsna i nielubiana tepsa daje modem za grosze a w radiówce za dobry sprzęt trzeba sobie samemu zapłacić. Pamiętajcie, że limit idzie w obie strony czyli z 10 GB limitu odlicza Wam się zarówno wysyłanie i odbieranie co daje realne 7 GB limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 512 było o.k to może Aero2 , darmowy do 2016r jedyny koszt to karta i wysyłka + modem (150 zł )

Mam taką kartę i działa , szybko nie jest ale jest za darmo i jako internet awaryjny się sprawdza

 

http://www.aero2.pl/

 

http://aero2forum.pl/

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, a co się dzieje po limicie? Obniżona przesyłowość a la modem z Atarii?

Pewnie zależy od umowy, z pewnością będzie zastrzeżenie, że po przekroczeniu transferu operator „może” obniżyć przepustowość łącza (ale w rzeczywistości na pewno to zrobi, ale jak bardzo – nie wiem). Operatorzy w niektórych taryfach nie pomniejszają limitu całkowitego za przeglądanie stron, a czasami nawet za youtube'a.

 

Ja podzielam zdanie Hefty'ego na temat internetu po kablu. Z radiówką miałem zbyt wiele problemów i zdanie na temat braku wpływu pogody na jakość połączenia mam odmienne. Pingi w śnieżycę, obfity deszcz i burzę szaleją niemiłosiernie, choć rzeczywiście na transfer szczególnie to nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 512 było o.k to może Aero2 , darmowy do 2016r jedyny koszt to karta i wysyłka + modem (150 zł )

Mam taką kartę i działa , szybko nie jest ale jest za darmo i jako internet awaryjny się sprawdza

 

http://www.aero2.pl/

 

http://aero2forum.pl/

 

Jako awaryjny jak najbardziej. Szkoda, że rozłącza się co godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak kiedyś rozpoznawałem sprawę, limit był w granicach 1GB przy najtańszej opcji i 25 GB przy najdroższej.

 

Dzięki za info, a co się dzieje po limicie? Obniżona przesyłowość a la modem z Atarii? :wacko:

 

Obecnie w Plusie po limicie nie ma lejka tylko cut-off i do widzenia, pakiet nocny też przestaje działać. Możesz wtedy ew. dopłacić za dodatkowy pakiet danych albo czekasz na początek nowego okresu. Ja nie mam w domu dostępu do kabla więc zostaje tylko dostęp mobilny - mam LTE w Plusie i net śmiga jak szalony (transfery na poziomie 30-40 Mbit). Natomiast jak masz neostradę to posłuchaj dobrych rad i zapomnij o internecie mobilnym, będziesz potem żałował, bo LTE owszem zasuwa niesamowicie ale pożera dane też w niesamowitym tempie i bardzo ogranicza funkcjonalność sieci. Pomijam już nawet kwestie techniczne (problemy z zasięgiem przy złej pogodzie, montowanie anteny zewnętrznej itd) bo przy złej lokalizacji to może być dodatkowy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną realną konkurencją dla Orange/TP jest UPC w segmencie tv/internet/telefon + Plus w segmencie telefonii komórkowej i internetu bezprzewodowego. Odnośnie usług telekomunikacyjnych przerobiłem wszystkie sieci komórkowe i większość największych kablówek (UPC, Vectra, Aster). Ostatnie kilka lat przepracowałem w "pomarańczy" - tak dla porządku dyskusji.

 

Jako awaryjny jak najbardziej. Szkoda, że rozłącza się co godzinę.

 

jest to pewna niedogodność , są modemy które wznawiają automatycznie połączenie po zerwaniu

 

Ale logując się na nowo, masz nowe IP, więc jeśli robiłeś coś w poprzedniej sesji to musisz zacząć wszystko od nowa. W skali kraju marny zasięg, problemy z działaniem na wielu modemach mimo aktualizacji itp. Ten internet jest dobry, jak ktoś ma dualsim telefon, albo stacjonarkę w domu. Do przeglądania stron, forów, słuchania radia czy oglądania filmów na YT w jakości 144p wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj sie za dostawali lokalnymi po radiówce

jak w wujka G wpiszesz gdzienet wyskoczy Ci strona gdzie wpisując

lokalizacje pokaże ci w czyim zasięgu internetu radiowego jesteś

Nie pokazuje wszystkich - ale większość, popytaj jakis znajomych / sąsiadów

Mialem tepse, prze pewien okres tylko ini tu byli, teraz mam radiowy

(mitem jest ze pogoda ma wplyw na internet w tym wypadku, wszystko zalezy od anten i widzialności nadajnika)

Pozdr

 

Tak, jak wykorzystasz limit - przykręcają kranik z prędkoscią netu

 

Ceny, poprosimy ceny. I wartości limitów. Owszem, pogoda nie ma wpływu ale nieszczęsna i nielubiana tepsa daje modem za grosze a w radiówce za dobry sprzęt trzeba sobie samemu zapłacić. Pamiętajcie, że limit idzie w obie strony czyli z 10 GB limitu odlicza Wam się zarówno wysyłanie i odbieranie co daje realne 7 GB limitu.

 

Ja mówie o internecie radiowym a nie bezprzewodowym (od orange,plus,t-mlboile)

Dlatego napisalem gdzie sprawdzic by sie dowiedziec, co u was

Ja akurat mialem 6MBs net radiowy. bez zadnych limitow za 60pln miesiecznie

nie jest to malo, ale biorac pod uwage ze mozliwoscia byla tylko tepsa

ktora miala 4MBs z czego dzialala na 2 o ile dzialala to wybor byl prosty.

Raz byla awaria przez 3 lata, bo kable ukradli - firma mala,prywatna

a przyjechali w niedziele i montowali kable do urzadzen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem z doświadczenia osoby która kiedys w branży trochę siedziała, mianowicie byłem technicznym w niemieckim Call-center dla firmy 1&1 i przynajmniej w Niemclandzie jest tak: gdzie bys nie wziął internetu i tak wszystko idzie przez infrastrukturę Deutsch Telekomu (u nas Telekomunikacji Polskiej). Cena może być/wyglądać niższa przez jakieś triki ale internet dostajesz technicznie ten sam i tylko jak się coś spierdzieli to będziesz dzwonił do innej firmy z pretnsjami a oni wtedy do Telekomunikacji cichaczem i załatwianie jednej awarii stacji DNS na ten przykład będzie trwało dwa razy tyle. Wykonać trzeba będzie pierdyliard telefonów pomiędzy antagonizującymi ze soba firmami (czyli każda przedłuża na maksa robi drugiej na złość, i klientowi przy okazji).

 

Co do internetu 3G: to jest pomyślane do mobilnych zastosowań, nie do używania w domu i pod to skrojone są limity transferu. Powiem tylko że mój braciak który na to poszedł co chwila podrzuca do mnie laptopa bo coś pościągać musi a mu limit zjadło :)

 

Podsumowując: z punktu widzenia klienta bier pan od Tepsy albo od jakiegoś godnego poddostawcy który działa lokalnie i ma historię pozytywną prowadzenia biznesu i do którego będziesz mógł się przejść osobiście jak coś będzie nie halo, a nie musiał na filipiny do call center dzwonić za 10zł za minute :)

Edytowane przez eurojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...