Skocz do zawartości

"Automatyczne" lusterka Forestera MY07


Dobi1972

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Forester 2.5XT z 2007r. Niekiedy przy włączeniu zapłonu lusterka wykonują samoczynnie ruch jakby chciały się rozłożyć - po kilku uruchomieniach silnika muszę je ponownie wyregulować. Nie zależy to od położenia przełącznika do ich regulacji. Czy może ktoś się spotkał z takim zachowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książeczce, którą SIP dołączył do samochodu, jest opis problemu z lusterkami elektrycznymi w MY07 i jednocześnie sposób rozwiązania.

Dobi1972 sprawdzałeś ten sposób? No chyba, że to nie to, a porada producenta dotyczy innego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę. Popatrzę na papiery które mam, przy pierwszym czytaniu nie zauważyłem nic o lusterkach.

 

W książeczce, którą SIP dołączył do samochodu, jest opis problemu z lusterkami elektrycznymi w MY07 i jednocześnie sposób rozwiązania.

Dobi1972 sprawdzałeś ten sposób? No chyba, że to nie to, a porada producenta dotyczy innego przypadku.

A możesz zacytować o co tam chodziło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i to chyba nie jest ten sam przypadek:

1. przy niskiej temperaturze może dojść do zatrzymania lusterek w trakcie rozkładania/składania. Naciskamy włącznik ponownie. Jeżeli to nie pomoże, trzeba kilka razy lusterka zamknąć/rozłożyć ręcznie.

2. system może przestać działać, jeżeli jest używany w sposób ciągły :question: . "Nie jest to usterką" :o . Po krótkim czasie układ powinien działać ponownie. :)

3. ręczne składanie/rozkładanie może spowodować wystąpienie drżenia lusterek. Należy używać przycisku elektrycznego. Jeżeli drżenie występuje nadal - złożyć i rozłożyć lusterka naciskając włącznik elektrycznego rozkładania.

 

Występujące u Ciebie objawy są trochę inne. Przyczyn może być wiele, ale pewnie trzeba zacząć od sprawdzenia włącznika składania/rozkładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ja mam nieco inny problem, otóż lusterko kierowcy wywija się w drugą stronę....tzn zamaist się otworzyć "jedzie dalej"

co to moze byc?? jakaś blokada się "wytarła"?? czy to problem z elektroniką/elektryką??? miał ktoś podobną sytuację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamer wytarły się blokady ( z tworzywa) w mechanizmie rozkładania. jest to do zrobienia,U siebie naprawiałem , miałem to samo.Wymaga całkowitego rozłożenia lusterka ( w tym sklejonego napędu;) ) i jakimś patentem odtworzyć wytarte krawędzie. było by to łatwiejsze, ale użyte jest domieszkowane tworzywo PA (normanie powinno się spawać, a niechce..)

Edytowane przez Alien_TM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc....jeszcze jedno pytanie bo nie napisałem poprzednio...

po przekręceniu kluczyka lub odpaleniu samochodu czasami te nieszczęsne lusterka się samoczynnie składają, bez wciskania przeze mnie czegolowiek....

co z tym fantem zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie taki objaw był z jednej strony z tym uszkodzonym lusterkiem. Wydaje mi się że przy odpalaniu pojawia się jakieś szczątkowe napięcie na elemencie sterującym lusterkami , a że ze strony lusterka nie ma oporu (wytarta blokada) lusterko rozkłada się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc, póki co, do naprawy, znalazłem taki patent, że przekręcam kluczyk pyknięcie po pyknięciu a nie od razu....dzięki temu lusterka nie fiksują, mimo ze delikatny dzwięk silniczka słychać...

wesołych świąt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A mnie właśnie lusterka przestały się składać ! A przez całe 7 lat :) składały się ślicznie ... nie słychać silniczka, cisza zupełna ... Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie lusterka przestały się składać ! A przez całe 7 lat :) składały się ślicznie ... nie słychać silniczka, cisza zupełna ... Co to może być ?

Może po prostu bezpiecznik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wstydem przyznaję, że nie wiem, gdzie te bezpieczniki ...  :angry:  idę poszukać ;)


Znalazłem ! Eureka ! :) I osobiście po raz pierwszy od prawie 7 lat usunąłem awarię ! Qrde, dumny z siebie jestem :D

I nawet bezpieczniki zapasowe były w pudełeczku pod maską.

(BTW - była to pierwsza chyba awaria tego auta (poza akumulatorem, który był zdechł jakiś czas temu).

Edytowane przez Brat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wstydem przyznaję, że nie wiem, gdzie te bezpieczniki ...  :angry:  idę poszukać ;)

Znalazłem ! Eureka ! :) I osobiście po raz pierwszy od prawie 7 lat usunąłem awarię ! Qrde, dumny z siebie jestem :D

I nawet bezpieczniki zapasowe były w pudełeczku pod maską.

(BTW - była to pierwsza chyba awaria tego auta (poza akumulatorem, który był zdechł jakiś czas temu).

widzisz fachowa serwisowa pomoc techniczna hehe  :biglol:  to tak jak z infoliniami, proszę sprawdzić czy komputer jest podłączony do gniazdka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Hamer wytarły się blokady ( z tworzywa) w mechanizmie rozkładania. jest to do zrobienia,U siebie naprawiałem , miałem to samo.Wymaga całkowitego rozłożenia lusterka ( w tym sklejonego napędu;) ) i jakimś patentem odtworzyć wytarte krawędzie. było by to łatwiejsze, ale użyte jest domieszkowane tworzywo PA (normanie powinno się spawać, a niechce..)

 

jak dobrać sie do mechanizmu rokładania ? czy trzeba zdjąc lusterko z drzwi, czy może tymi trzema śrubami od odłu lusterka się odkręca i jest dostep ? szukałem i service manual ale nie ma takich szczegółów. U mnie jest problem ze składaniem lewego i przy przekrecaniu kluczyka słychac zgrzyty mechanizmu.

Edytowane przez piskacz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...