Skocz do zawartości

pomocy - brak mocy wrx 01'


tomx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Dzis w czasie jazdy wrx (2.0t 218km 2001r) impreza stracila moc i do tego gdy dodaje się jej gazu w czasie jazdy, to bov caly czas syczy. Szykowalem sie do wymiany w ten weekend sondy lambda bo mialem juz ja zdiagnozowana - czy to moze byc to jako kolejny obiaw zdechlej lambdy? Czy też blow off albo turbo zrobil papa ? Na wolnych obrotach wkreca sie normalnie.

Jutro dopiero bede dzwonic ws. diagnostyki i podpiecia pod kompa. Mieliscie moze takie przypadlosci?

pozdrawiam

 

Mechanikiem nie jestem i srednio się znam, natomiast zszedlem jeszcze raz do garazu odpalic subaraka i sie nim przejechac. Jest tak: gdy nie syczy przy dodawaniu gazu, to jest pełna moc i idzie tak jak powinien, natomiast gdy zacznie syczec bov (przy dodawaniu gazu ! ) to mocy nie ma.

 

I skoro już zacząłem wątek czy zamiast wymieniać sondę nie lepiej będzie ją "usunac" z oprogramowania? We wroclawiu to koszt 300zl. Jesli to ma znaczenie, to wydech byl zmieniany i nie jest ori.

Edytowane przez tomx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skoro już zacząłem wątek czy zamiast wymieniać sondę nie lepiej będzie ją "usunac" z oprogramowania? We wroclawiu to koszt 300zl

Sonda lambda jest bardzo istotnym elementem mającym wpływ na regulację mieszanki paliwowo powietrznej. Nie sądzę aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach programowo "usuwał" sondę lambda regulacyjną w cywilnym aucie.

 

Może za te 300 pln usuwają ale fabryczną sondę temperaturową która jest stosunkowo awaryjna ale nie jest to sonda lambda :)

 

Co do problemu - wróć do seryjnego DV.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emulator

jak sie świeci błąd sondy - wywal sonde

jak się świeci błąd katalizatora - wywal katalizator

jak się świeci następny błąd ... wiesz co robić ...

 

taniej będzie jak wykręcisz żarówkę z deski - też błąd się nie zaświeci :twisted:

 

PS. jedź do mechanika i zrób porządną diagnostykę, zanim narobisz sobie większych wydatków ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę Państwa, Impreza dostala nowy DV i jest... super :) auto nie faluje juz w ogole na obrotach, nie dławi się, ma większą moc!

W takim razie tamten założony BOV byl istnym przeklenstwem.

 

P.S i w sumie dobrze, że juz nie robi "pssst", bo bylo juz to irytujace.

Edytowane przez tomx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...