Skocz do zawartości

Jaki rozmiar zimówki do WRX '01


wichercat

Rekomendowane odpowiedzi

195x60x16

To nietypowy, drogi i z ograniczonym wyborem fajnych opon, rozmiar. Nie polecam

Zdecydowanie trzeba iść, jak szukamy najwęższej opony w rozmiar 195/55R16. To tylko 4mm mniej od 215/45R17 w wysokości całego koła. Czyli przeswit ledwo nam spadnie o 2mm. A faktycznie może byc że nic nie spadnie, bo letnie niskoprofilowe 17 mają zazwyczj płytszy fabrycznie bieżnik niz zimowa 16 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 205/50/17 na alu, ale na zime tym razem bede szukac stalowek (lub tanich alu) 16'' 5x100 z rozmiarem standardowym czyli 195/55/16. stal pasuje od A3/Golf4 i inne 5x100 z ET okolice 40. rozumiem, ze stal 15'' nie wejdzie mi na hebel w WRXie `01?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195x60x16

To nietypowy, drogi i z ograniczonym wyborem fajnych opon, rozmiar. Nie polecam

Zdecydowanie trzeba iść, jak szukamy najwęższej opony w rozmiar 195/55R16. To tylko 4mm mniej od 215/45R17 w wysokości całego koła. Czyli przeswit ledwo nam spadnie o 2mm. A faktycznie może byc że nic nie spadnie, bo letnie niskoprofilowe 17 mają zazwyczj płytszy fabrycznie bieżnik niz zimowa 16 ;)

 

no czekaj lukass... a 185/60 będzie nieteges?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czekaj lukass... a 185/60 będzie nieteges?

A to musi Pan sobie uruchomić fabryczkę takiego rozmiaru (185/60R16), żeby było coś fajnego do kupienia, bo w przyrodzie występują tylko jakieś chińczyki, Falkeny i Toyo, a z głownych graczy Conti i GY, ale RunFlat. Więc wybór żaden, szczególnie ze nośnośc mają za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czekaj lukass... a 185/60 będzie nieteges?

A to musi Pan sobie uruchomić fabryczkę takiego rozmiaru (185/60R16), żeby było coś fajnego do kupienia, bo w przyrodzie występują tylko jakieś chińczyki, Falkeny i Toyo, a z głownych graczy Conti i GY, ale RunFlat. Więc wybór żaden, szczególnie ze nośnośc mają za mała.

 

to mnie nie pocieszyłeś, bo planowałem takie cUś na zimę do upalania poszukać... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się z moim pytaniem. Dla hawka rozmiar letnich to 22/45/17. Czy będzie dużym grzechem danie 205/50/17? Wychodzą dużo taniej niż 45

Na śnieg będzie zdecydowanie lepiej ,a na asfalcie też da radę.

dokladnie na takim zestawie jezdzilem 205/50(55?)/17 i bylo bardzo ok.

gdyby nie duzy hamulec na pewno jezdzilbym na 16stkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z moim pytaniem. Dla hawka rozmiar letnich to 22/45/17. Czy będzie dużym grzechem danie 205/50/17? Wychodzą dużo taniej niż 45

Na śnieg będzie zdecydowanie lepiej ,a na asfalcie też da radę.

dokladnie na takim zestawie jezdzilem 205/50(55?)/17 i bylo bardzo ok.

gdyby nie duzy hamulec na pewno jezdzilbym na 16stkach.

 

To mnie uspokoiliście. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...