Jump to content

Jaki rozmiar zimówki do WRX '01

wichercat

Recommended Posts

195x60x16

To nietypowy, drogi i z ograniczonym wyborem fajnych opon, rozmiar. Nie polecam

Zdecydowanie trzeba iść, jak szukamy najwęższej opony w rozmiar 195/55R16. To tylko 4mm mniej od 215/45R17 w wysokości całego koła. Czyli przeswit ledwo nam spadnie o 2mm. A faktycznie może byc że nic nie spadnie, bo letnie niskoprofilowe 17 mają zazwyczj płytszy fabrycznie bieżnik niz zimowa 16 ;)

mam 205/50/17 na alu, ale na zime tym razem bede szukac stalowek (lub tanich alu) 16'' 5x100 z rozmiarem standardowym czyli 195/55/16. stal pasuje od A3/Golf4 i inne 5x100 z ET okolice 40. rozumiem, ze stal 15'' nie wejdzie mi na hebel w WRXie `01?

195x60x16

To nietypowy, drogi i z ograniczonym wyborem fajnych opon, rozmiar. Nie polecam

Zdecydowanie trzeba iść, jak szukamy najwęższej opony w rozmiar 195/55R16. To tylko 4mm mniej od 215/45R17 w wysokości całego koła. Czyli przeswit ledwo nam spadnie o 2mm. A faktycznie może byc że nic nie spadnie, bo letnie niskoprofilowe 17 mają zazwyczj płytszy fabrycznie bieżnik niz zimowa 16 ;)

no czekaj lukass... a 185/60 będzie nieteges?

A to musi Pan sobie uruchomić fabryczkę takiego rozmiaru (185/60R16), żeby było coś fajnego do kupienia, bo w przyrodzie występują tylko jakieś chińczyki, Falkeny i Toyo, a z głownych graczy Conti i GY, ale RunFlat. Więc wybór żaden, szczególnie ze nośnośc mają za mała.

A to musi Pan sobie uruchomić fabryczkę takiego rozmiaru (185/60R16), żeby było coś fajnego do kupienia, bo w przyrodzie występują tylko jakieś chińczyki, Falkeny i Toyo, a z głownych graczy Conti i GY, ale RunFlat. Więc wybór żaden, szczególnie ze nośnośc mają za mała.

to mnie nie pocieszyłeś, bo planowałem takie cUś na zimę do upalania poszukać... :(

• 3 weeks later...

Podepnę się z moim pytaniem. Dla hawka rozmiar letnich to 22/45/17. Czy będzie dużym grzechem danie 205/50/17? Wychodzą dużo taniej niż 45

Na śnieg będzie zdecydowanie lepiej ,a na asfalcie też da radę.

Podepnę się z moim pytaniem. Dla hawka rozmiar letnich to 22/45/17. Czy będzie dużym grzechem danie 205/50/17? Wychodzą dużo taniej niż 45

dokladnie na takim zestawie jezdzilem 205/50(55?)/17 i bylo bardzo ok.

gdyby nie duzy hamulec na pewno jezdzilbym na 16stkach.

dokladnie na takim zestawie jezdzilem 205/50(55?)/17 i bylo bardzo ok.

gdyby nie duzy hamulec na pewno jezdzilbym na 16stkach.

To mnie uspokoiliście. Dzięki :)