Skocz do zawartości

Forester SF - schemat przekaźników


555marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na opposedforces nie znalazłem interesującej mnie informacji :(

Wie ktoś może, jak zidentyfikować (numer? położenie a skrzynce?) przekaźnik od pompki spryskiwaczy lamp?

Wciskam przycisk do sprysku, około 1 sekundy pompka chodzi i przestaje, jednocześnie z okolicy schowka dobiega dźwięk jakby zwieranych kabli w których płynie prąd :/

Podejrzewam, że przekaźnik powoli się ze mną żegna.

 

Więc wracając do pytania z początku, ktoś pomoże zidentyfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pompka spryskiwaczy lamp tak działa, tzn impulsowo; jedno naciśnięcie = jedno spryskanie, a nie tak jak w przypadku szyb leje aż puścisz.

Jeżeli słyszysz jęczący przekaźnik to na 99% masz problem z silniczkiem od lamp. W optymistycznej wersji zapiekła się ośka i wystarczy ją rozruszać kombinerkami a potem kapnąć trochę smaru litowego. Pesymistyczna obejmuje zakup nowego silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pompka spryskiwaczy lamp tak działa, tzn impulsowo; jedno naciśnięcie = jedno spryskanie, a nie tak jak w przypadku szyb leje aż puścisz.

Jeżeli słyszysz jęczący przekaźnik to na 99% masz problem z silniczkiem od lamp. W optymistycznej wersji zapiekła się ośka i wystarczy ją rozruszać kombinerkami a potem kapnąć trochę smaru litowego. Pesymistyczna obejmuje zakup nowego silniczka.

 

 

Dokładnie, temat przerabiałem, silniczek był do wymiany.

Edytowane przez SEBA_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działający spryskiwacz reflektorów to popularna sprawa. U siebie też miałem tylko cyknięcie gdzieś z okolicy schowka, przeczyściłem silniczek i wszystko działa jak trzeba :). Tutaj właściwy temat: http://www.forum.sub...za/page__st__25

Edytowane przez Bright
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...