Skocz do zawartości

stuki z zawieszenia przod


jorgen

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zakupilem wlasnie po 4 latach przerwy forka my07 2.0 troche pojezdzilem i zaczego mi cos stukac z przodu ja wjade w mala dziure lub dolek czuje i slysze stukot . Teraz juz nie pamietam czy to moga byc byc laczniki czy sworznie. Z tego co pamietam przy moim poprzednim forku laczniki to raczej przy wychylaniu na boki a tutaj ewidentnie przy dziurach i "spiacych policjantach" Tutaj ten stukot tak jakby szedl po amortyzatorach .

Prosze o jakies rady jak to sprawdzic bez warsztatu.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestem w stanie wymienic sam bez podnosnika, tylko majac lewarek?Oczywiscie klucze posiadam.

 

patrzac na ten stabilizator poprzeczy to raczej obyda kola chyba musza byc uniesione bo bedzie trudno z wymiana

Edytowane przez jorgen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze bez podnosnika I warsztatu bedzie ciezko ustalic, ale zauwazylem ze jak podjade powoli pod nierownosc jest ok ale jak jade troszeczke szybciej to nawet male nierownosci jak (zebrany asfalt) to stuka I to na obydwoch kolach, czy jak by to byly tuleje wahacza lub sworzen czy mozliwe ze dwa kola jednoczesnie by sie zuzyly. Moze znacie dobra metode bez warsztatu jak sprawdzic czy to stabilizatory poprzeczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowilem olej jak bede wymienial do zajrze pod samochod I sprawdze te gumy. Dzieki

 

witam

 

Dzisiaj sprawdzalem na dotyk gdzie stuka (kolega bujal forkiem) powiem wam ze teraz to juz zgupialem :) trzymajac stabilizator wczuwam takie pukniecia ale wydaje misie ze bardziej jest to wyczuwalne na lacznikach niz blizej gum. Wyglad gum stabilizatora od strony kola jest normalny nie widze pekniec niczego ,teraz to naprawde mam problem. Moze jakis podpowiedzi? Kazda rada sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w forkku mysle ze bedzie ciezko gumy wymienic bez podnosnika z tego co udalo mi sie zauwazyc to dostep do srob jest ograniczony przez nie wiem jak doklanie to nazwac (oslona, belka), wydaje mi sie ze nawet majac podnosnik trzeba bedzie ta oslone(belke) zdemontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisial zauwazylem ze stabilizator na jednej gumie ma luz tak jakby srednica otworu byla za duża wiec mysle ze to te gumy się wyrobily. Zamówiłem nowe napisze czy to byla ich wina po wymianie.

 

Witam ponownie.

Bylem dzisiaj u mechanika i powiedzial mi ze jest duzo roboty z wymiana tych gum stabilizatora z przodu bo nie ma dostepu i trzeba duzo odkrecac takich elementow metalowych(zapomniałem nazwy albo on sam nie wiedzial) i trzeba 500 zl za robotę zaplacic plus gumy. Teraz pytanie czy jest to prawda, czy moze dam rade to zrobic sam.

 

Witam ponownie.

Bylem dzisiaj u mechanika i powiedzial mi ze jest duzo roboty z wymiana tych gum stabilizatora z przodu bo nie ma dostepu i trzeba duzo odkrecac takich elementow metalowych(zapomniałem nazwy albo on sam nie wiedzial) i trzeba 500 zl za robotę zaplacic plus gumy. Teraz pytanie czy jest to prawda, czy moze dam rade to zrobic sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...