Skocz do zawartości

Przy wymianie oleju coś wypadło ze skrzyni


Janiczek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj wymieniłem olej w skrzyni, po odkręceniu korka na magnesie znalazłem kawałek "czegoś" metalowego. Nie wygląda to na ząb (zaokrąglone z jednej strony) bez charakterystycznych rantów dla zębów kół zębatych.

Biegi wchodzą bez problemu, po wymianie oleju jakby nawet lepiej niż przed. Ale tak jak pisałem w swoim poprzednim temacie w aucie coś zaczyna szumieć po przekroczeniu 60km/h. Słychać to zarówno na biegu jak i na luzie.

Czy macie jakieś pomysły? Czy to początek końca mojej skrzyni?

 

Sorki za zdjęcia wykonane kalkulatorem, jak będę w domu wrzucę coś lepszego.

post-13660-0-38217100-1378198634_thumb.jpg

post-13660-0-34533300-1378198668_thumb.jpg

post-13660-0-34803900-1378198680_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam co to może być, ale raczej wypaść nie powinno przez korek :) Sugerowałbym już teraz demontaż skrzyni i zweryfikowanie jak to w środku wygląda, tym bardziej że teraz już są jakieś szumy. Może da się coś z tego uratować albo małym kosztem naprawić. Jak się znajdzie drugi taki ubytek i trafi między zęby skrzyni to będzie bardzo smutno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca co o tym myśleć, ten kawałek bym pod dosyć dużą ilością opiłków, co by wskazywało na to że leży tam już dość długo, i olej też pewnie nie był wymieniany.

Czy koszty naprawy takiej skrzyni (o ile to skrzynia bo przy jeździe na luzie coś dalej szumi) mogą być wysokie?

 

Nie wiem czy rozbierać to i szukać czy może jeździć tak dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rozbierać to i szukać czy może jeździć tak dalej
Jak nie wiadomo o co chodzi... ;)

Stać Cię - rozbierz, zweryfikuj, wykonaj stosowne naprawy będizesz miał problem z głowy. W innym przypadku duszę na ramieniu. Szumy trzeba osłuchać, zlokalizować przycznę i usunąć.

Edytowane przez Grzegorz Magdziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię jutro zobaczymy:)

 

Ok po wizycie w ASO na podnośniku okazało się że główną przyczyną szumów są padnięte łożyska tylnich kół. Mam prośbę jakie łożyska podejdą do mojego autka? Skrzynia pracuje trochę głośniej niż nowa ale podobno nie tak głośne skrzynie widzieli. Na chwilę obecną zacznę od łożysk. Proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...