Skocz do zawartości

Możliwość sprowadzenia subaraka !!!


Mike

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie wstawic avatarek, bo ostatnio cos knuje z animationshopem :) i nie ma sensu otwierac nowego tematu :wink:. Jak ktos chce nie go sobie przywlaszczy i wstawi :P(to moje pierwsze kroki, wiec nie jest to jakies nadzwyczajne!!!)

 

zdrowko,

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czlowiek chce wam pomoc kupic auto po dobrej cenie to go atakujecie... nie on pierwszy wymyslil ten sposob oszczedzania, blizej granicy jest to proceder bardzo popularny i nie widze w tym nic zlego ze ktos chce zaoszczedzic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hwojtek jak tak bardzo chcesz pisac uzywajac ksywki nie przeinaczaj jej prosze... bo wyglada to tak jakbys sie ze mnie nasmiewal... ja sie tym nie zajmuje ale jesli jestes zainteresowany dam CI kontakt do osob ktore zyja z takich "oszczednosci" tak jak wyliczyl Korsarz oszczednosc jest mala, ale jest... autem jedzi sie na czyjs dowod... ale sie jezdzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stac na samochod za 150k
ja mowielem akurat o SI troche starszym swego czasu jak szukalem dla siebie GT rocznikowo staly po 70 a na mienie kolo 50.... ja wolalem tzw."legalny" ale moze ktos woli 20 000 PLN miec w kieszeni :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hwojtek jak tak bardzo chcesz pisac uzywajac ksywki nie przeinaczaj jej prosze...

 

Bron Boże naśmiewać, ja ją tylko przełożyłem na polski...

 

dam CI kontakt do osob ktore zyja z takich "oszczednosci" tak jak wyliczyl Korsarz oszczednosc jest mala, ale jest... autem jedzi sie na czyjs dowod... ale sie jezdzi....

 

...do pierwszej kontroli. W dowód rejestracyjny wbite jest jak wół: ZAKAZ UDOSTĘPNIANIA. I wtedy albo korumpujesz policjanta (przy KAŻDEJ kontroli), albo dwie osoby zostają oskarżone o przestępstwo karnoskarbowe. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowód rejestracyjny wbite jest jak wół: ZAKAZ UDOSTĘPNIANIA.

 

Muszę zapytać - widziałeś to na własne oczy? Bo ostatnio temat mnie nieco interesuje z różnych względów.

 

ja swego czasu jezdzilem samochodem przywiezonym jako mienie przesiedlencze i tam takiej pieczatki nie bylo. moze zwiazane bylo to z tym, ze sprowadzajacym byl pracownik placowki dyplomatycznej...

 

ps. samochod byl sprowadzony daaawno (cos 97-8 rok), moze sie cos zmienilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zapytać - widziałeś to na własne oczy? Bo ostatnio temat mnie nieco interesuje z różnych względów.

 

Widziałem... moi znajomi na mienie przesiedleńcze sprowadzili do Polski dwa auta, sentymentalnie zabytkowego VW Ogóra RHD i do jeżdżenia Hyundaia Coupe kupionego w Anglii, ale LHD. Chciałem poujeżdżać Ogórem żeby zobaczyć jak się jeździ RHD, to mi znajoma pokazała dowód rejestracyjny...

Rejestracje WX. Może w innym Wydziale Komunikacji tego nie wdrukowują w dowód, może trzeba się uśmiechnąć do urzędnika - ale ten miał to w dowodzie.

 

Zgodnie z art. 190 § 1 pkt 6 Kodeksu celnego przywóz rzeczy stanowiących mienie osoby przesiedlającej się jest zwolniony od cła z zastrzeżeniem ich nieodstępowania przez okres 2 lat , licząc od dnia dopuszczenia do obrotu. Mienie przesiedleńcze zwolnione jest od cła jeżeli zostało zgłoszone do procedury dopuszczenia do obrotu przed upływem 12 miesięcy od daty zakończenia pobytu za granicą. Zwolnienia stosuje się pod warunkiem nie odstępowania rzeczy wchodzących w skład mienia przesiedleńczego przez okres 12 miesięcy od dnia objęcia procedura dopuszczenia do obrotu.

 

Zastrzeżenie nieodstępowania podlega z urzędu wpisowi w dokumentach stwierdzających dopuszczenie ich do obrotu (§ 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 12 grudnia 1997 r. w sprawie trybu , warunków , okresu zwolnienia od cła , norm ilościowych oraz dokumentów wymaganych do stwierdzenia podstawy stosowania zwolnienia od cła rzeczy stanowiących mienie niektórych osób fizycznych (Dz.U. Nr 156, poz.1023)).

 

Zakaz nieodstępowania należy rozumieć szerzej niż zbycie i przeniesienie własności rzeczy. W orzecznictwie przyjęto, że oznacza on nie tylko zakaz przeniesienia własności (odsprzedanie), ale również zakaz odstąpienia prawa do czegoś i zrzeczenia się czegoś na czyjąś korzyść, a nawet zakaz użyczenia. Mieści się w nim również zakaz przeniesienia pozwolenia na osobę trzecią, czy krótkotrwałego użytkowania przez osobę trzecią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbytnio w temacie,ale hwojtek ma rację.Dziwi mnie natomiast

oburzenie u nie których,wywołane propozycją Mikea. Gdybym miał kupić Samochód( np.imprezę :D ) i pojawiła by się możliwość,załatwienia tego taniej,to na pewno bym się zdecydował.Nie ważne jak,taniej jest taniej.

Przy okazji miałbym satysfakcję,że nie dopłacam czerwonym imbecylom

do budżetu . Nie chciałem nikogo urazić(ale tu chyba wszyscy są niebiescy 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek : zdziwienie co do oburzenia z pewnością było by mniejsze, gdybyś miał okazję przeczytać pierwotną wersję wpisu Mike'a.

Nie tyle treść, niezależnie od jej wartości merytorycznej, ile sposób jej przedstawienia wywołał taką reakcję.

Ja do tej chwili nie zrozumiałem, dalaczego w cytowanej z PW korespondencji zostałem nazwany "cwaniakiem". Do tej pory uważałem (czy tez szczerze powiedziawszy dalej uważam :wink: ) że określenie to bardziej pasuje do kobinatora chcącego zarobić na omijaniu prawa, niż do kogoś, kto się do niego stosuje. Ale swojej interpretacji nikomu nie narzucam :twisted:

Ponadto wyznaję zasadę, że nie stać mnie na to, aby kupować tanio 8)

Jeżeli przeczytasz cały mój post z kalkulacją zrozumiesz, że faktycznie nie jest to żadna oszczędność - niezależnie od możliwych konsekwencji karno-skarbowych.

Niemniej - ponownie - przyznaję, że ton wypowiedzi Mike'a sie zmienił na lepsze, czemu już miałem okazję dać wyraz :)

 

 

Korsarus exactus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie twierdzę,że propozycja Mikea się opłaca.Natomiast nie mam nic przeciwko kombinowaniu i obchodzeniu prawa,w przypadku sprowadzania samochodu.Szczególnie w kraju,w którym ustanawiający prawo,kombinują najbardziej.

PS.Cieszę się,że nie stać Cię,by kupować tanio.Ja nie,ważne od zasobów

jakie posiadam,lubię kupować tanio.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 190 § 1 pkt 6 Kodeksu celnego przywóz rzeczy stanowiących mienie osoby przesiedlającej się jest zwolniony od cła z zastrzeżeniem ich nieodstępowania przez okres 2 lat , licząc od dnia dopuszczenia do obrotu. (..) Zastrzeżenie nieodstępowania podlega z urzędu wpisowi w dokumentach stwierdzających dopuszczenie ich do obrotu (§ 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 12 grudnia 1997 r. w sprawie trybu , warunków , okresu zwolnienia od cła , norm ilościowych oraz dokumentów wymaganych do stwierdzenia podstawy stosowania zwolnienia od cła rzeczy stanowiących mienie niektórych osób fizycznych (Dz.U. Nr 156, poz.1023)).

To się nazywa dobrze odrobiona praca domowa :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Jest to jedna z rozwazanych na przyszlosc opcji. Ale mysle, ze wczesniej bedzie zrobione "europejskie" subaru z big enginem.

 

wiesz co Marcinku, ostatnio rozmawiałem w pracy z jednym takim śpecem z firmy IBM (że z imienia i nazwiska przez grzeczność i łochrone danych - nie przytocze), który Cię ponoć zna z NETu, a sam dopieszcza swego 11-to letniego :wink: nissana 300 3.0 ze dwiema kurna niecałymi turbinami (bo coś przegiął i jednom rozpierdaczył w trzy d...) ... i on ten kurna wasza ... śpec zapytany o Modlin pedział brzydko, tu cytat: "przyjeżdża tam sporo tych oszołomów w Subaru".

No i kurna ledwie com się powstrzymałem coby mu za te łobelge ... w morde, aleśmy byli kurna w robocie w serwerowni z temi kamerami, co to wszystko widzom i potem w sundzie w razie czego pokożom.

 

Przepraszam, ale tak mnie jakoś rynka po tem wszyćkim świeżbi, żem Ci to musiał dla rozluźninia łopisać (no bo to Twój ponoć qmpel).

 

Śmiech'us non oszołomus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11-to letniego :wink: nissana 300 3.0 ze dwiema kurna niecałymi turbinami

 

Białego?

tego nie wim, na laptoku mioł zdjińcie czornego jako tapete ...

Mogiem w ramach podpowiedzi podać jego iniciały M. Cz. - ale mnie kurna zapienił, jeszcze śmiał powiedzieć, że SI się jeżdzi kiepsko w porównaniu z Lańczerem Ewy VII-my.

A tak bajdełej to ciekawe jak się beznadziejnie jeździ tym jego nićPanem ze zwalonom turbinom :twisted:

 

Śmiech'us złośnikus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwykłe GT czy WRX EVO VII jeździ sporo lepiej, ale jak by już do porównania STi...

 

ponoć jemu się dali przejechać WRX'em ... a widać nie powinni, bo głupoty wygaduje :evil:

 

Rafał, a Ty jeździłeś Ewą 7-mą :shock: :?:

 

Śmiech'us wielbus WRX'us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...