Jump to content

Możliwość sprowadzenia subaraka !!!

Mike

Recommended Posts

Posiadam możliwość sprowadzenia na zamówienie ze Szwajcarii dowolnego subaraka. Po pierwsze te auta są tutaj o 1/3 tańsze (mowa o nowych wózkach prosto z salonu). Po drugie są chyba najtańsze w Europie, bo na szczęście Szwajcaria nie jest w Unii. Nawiasem mówiąc nieźle na tym wychodzi.

Jest jeszcze jedna informacja której udzile osobiście mailowo lub telefonicznie.

Oczywiście dla naprawdę zainteresowanych istnieje możliwość przyjazdu i wyboru. Można też szukać używanej imprezy lub forestera. Często nowe modle z małym przebiegiem można kupić z 10% rabatem.

Pytania kierować pod adres: carverman@interia.pl

pozdrawiam,

Mike

• Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mike

Po pierwsze - witam na forum

Po drugie - przestań pieprzyć - weź kalkulator do ręki i policz :!:

Po trzecie - nie wyrażaj się

Po czwarte - uważaj, za prowadzenie reklamy własnej działalności komercyjnej Dyrekcja ma zwyczaj wywalać z forum :evil:

Po piąte - legalnie nie da się sensownie sprowadzić w dobrej cenie, więc nie namawiaj do kombinacji i / lub przepłacania; tutaj jest młodzież, którą możesz sprowadzić na złą drogę, a reszta to ludzie poważni, potrafiący liczyć.

Po szóste - zanim zaczniesz - przeczytaj inn posty w podobym temacie; w Szwajcarii ceny są niskie, bo niskie są podatki. Ceny netto są wyższe, niż w innych krajach - dla tego często tamtejsi importują samochody nawet z Niemiec.

Pecunia non olet - ale nie za wszelką cenę :twisted:

Ech Korsarzu! :) Ja chcialem wpierw sprawdzic, jaka cene proponuje, a potem go opieprzyc! :D

Juz mialem nawet linki do odpowiednich tematow przygotowane:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=578&postdays=0&postorder=asc&start=15

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=635&postdays=0&postorder=asc&start=15

Ach, zepsules frajde! :D:D

Rafcyk: dzieki :lol::lol:

Pozdrawiam i kontynuuje cisze...

ThanJu

ThanJ: Dales linka z Demagogiem P. i znowu mnie smiech ogarna jak sobie sytuacje odswiezylem :lol::lol::lol:

Korsarz: Zrobiles to, co mialem w tej chwili zrobic :D ale mnie uprzedziles 8)

Mike: Korsarz wypowiedzial sie za mnie i IMHO za wiekszosc Forumowiczow

Filip D.

Dajcie czlowiekowi spokoj, oferuje ze moze sprowadzic auto, jezeli ktos chce to niech bierze, jak nie to trudno, moze co najwyzej troche dziwnie to wyglada bo to forum SIP przeciez, ale nie musicie za chwile napadac na kazdego kto sie pojawi i zaoferuje cos konkurencyjnego.

Za wspaniałe powitanie Korsarza już mu napisałem co o tym myślę!

Jak piszę że mogę sprowadzić auto w dobrej cenie tzn. że mogę.

Oto przykład cen z kataolgu: Impreza Turbo WRX - 38.900 CHF

Cena w Polsce 36.400 Euro. Nowy Forester Turbo XT 36.800 CHF (bez skóry i manual gearbox). W Polsce jedyne 35.400 Euro.

Nie będę podawał wiecej przykładów bo to nie ma sensu i szkoda mojego czasu. Jeśli ktoś jest na tyle ograniczony i słucha korsarzy to dalej będzie słuchał albo bulił do kasy Leszka Milera i jego kolesi 35% podatków.

Porszę bardzo. Wolna wola.

Powtarzam dla zainteresowanych i tych których stać. Mogę sprowadzić auto za cene zakupu w Szwajcarii + prowizja za deal. Koniec przekazu.

I darujcie sobie aluzje i cwaniackie tekściki bo szkoda czasu na ich czytanie....

Pozdrawiam

Mike

I jeszcze jeden przykład cen ze Szwajcarii:

WRX Sti - cena katalogowa 51.200 CHF - to daje ok. 151.000 PLN.

Cena w polsce to 46400 Euro - to daje ok. 211.120 PLN

Różnica - 60.120 PLN

Jest to okazja jednarazowa i bez kombinacji. Wymaga pewnycy ustaleń ale czego się nie zrobi żeby jeździć Subarakiem.

pozdrawiam,

Mike

Jest to okazja jednarazowa i bez kombinacji. Wymaga pewnycy ustaleń ale czego się nie zrobi żeby jeździć Subarakiem.

Czyli mienie przesiedlencze? Znaczy trzeba jezdzic przez pare lat pod innym "wlascicielem"?

cos mi tu smierdzi... a poza tym Mike, to wlasnie Twoje teksty sa cwaniackie i bezczelne juz od pierwszego posta. I nie patrzysz czy jestes nowym forumowiczem, jakie zasady panuja na tym Forum itp... Ja wiem co o tym i o Tobie myslec, ale spusc troche z tonu...aha, nie jest zbyt dobre "pisanie co o Tobie mysle" (Twoja aluzja do Korsarza) na priv... :?

Filip D.

Mike!

Po pierwsze witam na forum. Po drugie wjazd miałeś chyba najlepszy od początku tego forum, za co od pierwszego klikania masz ze mną kosę :evil: Rzecz kolejna, jako że w temacie sprzedaży siedzę dość ściśle i znam cokolwiek przepisy to proszę o rozwinięcie tematu, tak ze szczegółami, żebym mógł dokładnie wypunktować Twoje błędy. Cwaniackich tekstów nam nie zarzucaj bo choć większość z nas wychodzi z założenia, że nikt poniżej naszego poziomu nie jest w stanie nas obrazić, to nie jest to zachowanie eleganckie, licujące z poziomem foroomowiczów. To moje zdanie.

Mimo wszystko pozdrawiam.

Z poważaniem

Subaryta

Oto odpowiedź na PW, którą otrzymałem:

Witam również chociaż trąci polskim cwaniactwem !!! 
Mieszkam w Szwajcarii i na szczęście odwykłem od polskiego hamstwa! 
To specjalnie dla Korsarza. 

Jak piszę że mogę sprowadzić tanio tzn. że mogę. 
Dla przykładu WRX w salonie kosztuje 38 000CHF 
W polsce jest to 36 400 tylko że Euro.... 
Jak cię nie stać i sam nie umiesz liczyć to się lepiej nie odzywaj....mam tą przyjemność że jeżdżę nowym leśnikiem i co nie co wiem na ten temat.... 

Po drugie nie ma tu ani deko kombinacji. Wracam ze Szwajcarii za około pół roku i na mienie mogę sprowadzić auto bez ceł i podatków. Jeśli ktoś będzie chętny go ode mnie odkupić to jestem w stanie prowadzić rozmowy na ten temat. 
I naprawdę nie uczcie mnie liczenia, nowego subaraka kupiełm tu taniej o 65000 PLN !!! 
To powinno wam wystarczyć !!!! 

Pozdrawiam, i czekam na poważne kontakty a nie cwane tekściki. 

Dla wyjaśnienia : nawet Pikuś wie, że chamstwo ma w języku polskim okreslona pisownię.

Cwaniactwem jest sprowadzanie samochodu na mienie przesiedlenia w celu udostępnienia go komuś innemu. Albowiem jest sprzeczne z obowiązujacym prawem. Ponadto samochód taki musi być zarejestrowany przed powrotem do Polski przez min. 6 miesięcy. Nie mówimy więc o nowym samochodzie, lecz używanym. I o oszustwie podatkowo - celnym.

Zapewne pamiętasz, że w dowodzie samochodu sprowadzonego na mienie jest wbita pieczątka "zakaz odstępowania innym użytkownikom" ?

Chcesz zarobić trochę kasy w sposób sprzeczny z obowiązującym prawem - Twoja decyzja. Ale zarzucanie cwaniactwa tym, którzy postępują legalnie graniczy z paranoją.

Korsarus legalus

PS. Stać mnie na Subaru. I to legalnie. :twisted:

O rany!

Korsarzu dzięki za udostępnienie informacji.

Mike a może przemyslisz swój powrót do kraju?? Jakoś chyba wszystkim by było lepiej żebyś tam został i zajął się pisaniem na forum szwjcarskim??

Wzruszenie dławi mi gardło....poważnie.

Mike wyraznie pisze o jednorazowej okazji.

Po reakcjach na oferte Mike'a widze, ze to FORUM jest jak ZYCIE. Zawsze sa tacy, co slizgaja sie na granicy prawa, zwykli uczciwi ludzie, fanatycy, zwisowcy, demagodzy i wiele innych. I tak jest na Forum. Kazdy z nas w jakas kategorie sie wpisuje. Tak jak w zyciu, prawo ustala jakis ogolny kierunek, ale zycie biegnie swoim torem. Wielu z nas przekracza dopuszczalne predkosci na drogach i uznaje to za dopuszczalne. Pan Mike akurat, co innego uznaje za dopuszczalne, ale czy to taka wielka roznica?

Z jednej strony widze ogromne oburzenie, z drogiej ciekawos i pytania. A Mike wyraznie dal do zrozumienia, ze sprawe wyjasni na osobnosci, i to trzeba cenic, a nie op-dalac.

Jedno jest pewne, pan Mike osiagnal swoj cel. Ktos z tego forum kupi te Subaru przez Mike'a, i pewnie tak jak w zyciu, ktos po kim sie tego bysmy najmniej spodziewali, moze nawet ten kto sie najbardziej oburza.

Pozdrawiam.

Panie Macieju!

Myślę,że Pańska krytyka jest niezasłużona. Oczywiście każdy ma prawo składać oferty jakie mu się tylko podoba i nie rzecz w tym. Ogólny niesmak budzi raczej sposób wypowiedzi Mika, przyzna Pan nieco ordynarny. Pomijam fakt, że propozycja ta de jure jest przestępstwem, co dokładniej wyjaśnił kolega Korsarz. Podkreślam, ton i tylko ton wypowiedzi budzi zastrzeżenia. Reszta pozostaje w prywatnym odczuciu czytajacego.

Pozdrawiam

Subaryta

Hmf, znowu lamie cisze. :?

Mr Macieju, przekroczenie predkosci to wykroczenie, sprowadzanie samochodu w sposob proponowany przez Mike'a to przestepstwo. Jakby ktos popelnial przestepstwo, jezdzac np. po chodniku i rozjezdzajac ludzi, to na pewno nie bylby tu akceptowany. Trzeba te dwie sprawy niestety odrozniac!

No kurde, no. Nie piszcie juz takich prowokacyjnych tekstow, bo ja mialem zamiar sie nie odzywac przez jakis czas :)

A panu Mike'owi proponuje przeczytanie tematu "Ceny Subaru po wejsciu do UE" w dziale Patan do Dyrekcji oraz sprawdzenie linkow podanych przeze mnie w poprzednim poscie . Jestem przekonany, ze jakby Pan chcial sprowadzic mnie czy bardziej legalnie te samochody, to by wyszlo drozej.

A tego oskarzenia o "hamstwo" nie bede komentowal, bo to smieszne jest :lol:

Zdrowko,

TJ

No i efekty zaczynają być widoczne 8)

Pierwszy wpis został skorygowany - gratulacje :!:

Uzgodnijmy pozycje. Istnieje szansa wynikająca z możliwości wykorzystania mienia przesiedlenia w celu obniżenia "daniny" na państwo.

Nie jest to całkiem legalne i związane z pewnymi kłopotami :arrow: przesiedlający minimum przez rok po sprowadzeniu samochodu musi pozostać jego właścicielem. Ponieważ umowa przewłaszczenia w s ensie prawnym będzie nieskuteczna (brak takiej możliwości) należy darzyć przesiedlającego wielkim zaufaniem. a ten z kolei muzi ufać faktycznemu nabywcy (no bo co, jeżeli tenże spowoduje wypadek i ucieknie z miejsca zdarzenia ? .. list gończy za formalnym właścicielem; a tenże nie może się przyznać, że samochodu nie używa - bo w takim wypadku cło, podatki, odsetki karne itd. :( ).

Ale pomijając te komplikacje (włacznie z niemożnością przekraczania z w/w względów granicy państwa bez ryzyka "wpadki") - cena samochodu będzie cena samochodu używanego. Czyli, w przypadku STi wyniesie - zgodnie z podanym wyliczeniem - 151.000 zł (+ nie omówiona prowizja dla Mike'a), czyli powiedzmy ok 160.000 zł. ponieważ w tym czasie będą obowiązywały ceny unijne (patrz wątek ceny unijne w Pytaniach do Dyrekcji), to przy aktualnym przeliczniku (4,6) STi będzie kosztował 42.000 Euro, czyli ok. 193.200 zł. A jeżeli wpłacę do grudnia, otrzymam 10% rabatu, czyli ostatecznie zapłacę 173.880 zł. W tej sytuacji oferta Mike'a jest raptem o 13.880 zł tańsza ( = 8%).

Teraz każdy sam może sobie odpowiedzieć, czy 8% utraty wartości w ciągu 6 miesięcy jest wartością rynkową. Ja twierdzę że nie.

I twierdzę, że sam fakt, iż w podanej kalkulacji legalnego zakupu sam fakt różnicy w roczniku samochodu (+ zakup u oficjalnego dealera bez kombinacji) bardziej niż zrekompensuje nieco wyższą cenę zakupu.

Że o koszcie ubezpieczenia (przy zakupie oficjalnym dostałem b.sympatyczny pakiet) nie wspomnę.

A teraz Mike weź sam kalkulator do ręki i sprawdź, jak to wszystko realnie wygląda. Celowo nie wspomniałem o koszcie rejestracji w CH, tamtejszego ubezpieczenia na okres "przejściowy", koszcie karty pojazdu - 1.000 zł, przeglądu rejestracyjnego, braku w cenie szkolenia w SJS (bardzo mi się podobało :wink: )czy braku darmowego abonamentu Plejad (z tekstami wspaniałego WB - kiedyż on wraca z juesej ?).

Uwierz mi Mike - pomimo podeszłego wieku, wynikającego z ciągłych podróży morskich reumatyzmu i paru innych dolegliwości - liczyć potrafię.

I cenię sobie także spokój wynikający z pewności, że nikt nie może mi zarzucić niczego nielegalnego. Oraz, że tak sobie podróżując poznałem wiele możliwości "pokonania" fiskusa. Ale jak do tej pory nikt mi nie zarzucał, że działanie legalne jest cwaniactwem :roll:

Niemniej - powtarzam - widzę, że zaczynasz rozumieć obyczaje na forum :wink: A jeżeli jeszcze nauczysz się liczyć i poczytasz inne wątki, to możesz przyczynic się do wzbogacenia wirtualnej społeczności "forumowej" o (zapewne cenne !) spostrzeżenia ze Szwajcarii.

Czego i Tobie, i nam życzę.

Korsarus helveticus

Rafał, z autem na mienie przesiedleńcze nie ma lekko - zasady takie, jakby auto było na właściciela zagranicznego, czyli bez jego osoby na pokładzie nie wolno jeździć.

Mike, cło płaci kto? Bo żeby legalnie jeździć samochodem zarejestrowanym za granicą po Polsce (czyli nie płacić cła/akcyzy/podatku), trzeba mieć kartę stałego pobytu w kraju pochodzenia pojazdu?

Korsarz: BArdzo madry wywod, pokazal jak ten caly Mike jest dla nas wielkoduszny i daje Subaru za cene malucha :lol::lol::lol:

A ten post ktory od naszego handlarzyka (jak sprzedaje to moze "sprzedawczyk" :lol::lol::lol::lol: ) to mowi calkowicie o kulturze ww. :D Od takiego sprzedawcy nie chcialbym nawet bulek kupowac...

A Mike siedzi i tylko kolory swojej propozycji zmienia, i wali go za przeproszeniem to, co o nim wiekszosc z Forumowiczow sadzi :? A moze jakis Aniol Azrael by sie zjawil, albo jakis Flipperek, i grzecznie kolege upomnial ;)

Pozdrawiam, Filip D.