Jump to content

Wibrujaca maska przy predkosci 160km/h +

KamilP
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie do uzytkownikow Legacy IV - czy zauwazyliscie, zeby przy predkosci 160km i wiecej (autostrada oczywiscie) maska na wysokosci swiatel sie trzesla (wibrowala)?

Ostatnio w trasie mialem wrazenie jakby za chwile miala sie otworzyc..

Edited by KamilP

Też ostatnio zauważyłem takie zachowanie maski w Outbacku, aż zjechałem na bok, żeby sprawdzić czy zamek się nie otworzył. Wszystko wskazuje na to, że normalne i niegroźne.

• Upvote 1

Ciekaw jestem jak jest w lesniku? :)

Sytuacja identyczna,przy odpowiedniej prędkości maska pracuje. ;)

Ale mimo wszystko nie tak mocno jak w WRX-ie. Ostatnio jechałem autostradą Forysiem 2.5 XT i zdecydowanie nie ma porównania. U mnie już przy 100 km/h widać falowanie (maska seryjna, bezwypadkowa), a w leśniku dopiero przy 140 nieznacznie się unosi. Tak czy inaczej można się przestraszyć. :)

W kazdym subaru z wlotem tak jest.

Pamietam wrx 07... Tam maska byla dodatkowo aluminiowa i nie tylko wibrowala ale powyzej 150kmh widac bylo jak boczki maski przy swiatlach sie odchylaja/odginaja :) po zahamowaniu wszystko wracalo na swoje miejsce.

Ja nie mam problemu z falującą maską, za to guma uszczelniająca kurnik przy 200 gwiżdże jak sam diabeł z radości... :angry:

to chyba nie guma od kurnika.... :rolleyes:

Guma jednak, zależy czy wieje mocno z boku. Czasem wcale nie słychać. :)

Kwestia przyzwyczajenia. Przy 250 km/h strasznie lata, ale się nie otworzy.

Ba! Nawet, jak zluzujesz maskę przez pociągnięcie dźwigni z kabiny, to zaczep będzie nadal trzymał, dopóki ręcznie nie pociągniesz dźwigni pod maską. Wiem, ćwiczyłem (głównie dlatego, że w moim drugim samochodzie otwieranie bagażnika jest tam, gdzie w subaru otwieranie maski. I czasem mi się myli :-) )