Skocz do zawartości

poliuretan/STRONGFLEX - mocowanie/tuleje dyfra i belki tyl - GT


skrzypekQ4

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje opinie osob, ktore robily taka modyfikacje w swoim aucie. Dodam, ze zamontowalem juz taki zestaw u siebie, przy okazji wymiany dyfra, ktory zaczal wykazywac oznaki "zmeczenia" objawiajace sie stukami przy zmianie biegow. Niestety po tej wymianie cos mi nie pasi... znaczy sie, nie bardzo wiem co sie dzieje? podczas przyspieszania wszystko jest OK, ale po odjeciu gazu i hamowaniu silnikiem, cos wpada w jakies wibracje niemilosierne, wydajac przy tym przerazajace dzwieki, jakby sie mialo zaraz rozleciec. Chcialbym sie dowiedziec, czy ktos z Was po zmianie gumowych poduszek na poliuretany, zauwazyl jakies anomalie w odglosach za napedow, docierajacych do kabiny? Zastanawiam sie, czy to jest taki urok poliuretanow, czy moze walniety/wyjacy jest kolejny dyfer, ktory zalozylem, w sumie to juz trzeci lacznie z moim :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzm Twoje odczucia. Z tym że ja wziałem od qbutka poli mniejwiecej twardości nowych gum fabrycznych ,więc nie ma tak strasznie. U mnie wymiana na poliuretan uwydatniła ten głuche walniecie przy energicznym ruszaniu, ale już słyszałem że w rwd i awd to jest urok pewnego przebiegu .... :rolleyes: u mnie prawdopodobnie jest to luz wałka atakującego w dyfrze, zresztą miałem kiedys o tym watek w technicznym. Ignoruje to jak pozostałe 80% ludzi. Wiem że Max chciał podmienić dyfer żeby sie upenić ,ale nie pytałem już ze 2 miesiące.

 

Jeżeli masz twarde poliuretany to po prostu całe drgania ida na bude. Ciężko Ci bedzie zlokalizować co tak trzeszczy <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sie zgadzam z przedmówcą ;)

 

Mój brat zalożył TYLKO podkładki pod sanki tylnego dyfra ( te przednie po bokach) na zwykłych gumowych tulejach.

 

Fakt że wszystko sztywniejsze ( o wiele w porównaniu do mojego bez tych talerzyków) ale rezonans jest, zwlaszcza jak sie jedzie za niskimi obrotami.

 

Niestety jak jest twardo to gdzieś to musi być odczuwalne.... Dlatego sam się zastanawiam czy założyć Powerflexy ( które stoją grzecznie w pudełku) bo wygoda podróżowania będzie już znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie kpl czerwonego pouliretanu w calym zawieszeniu i nie mam takich problemow. Moja sugestia to sprawdz mocowanie dyfra, 2 wzdlużne sruby, tamtejsze gumy lubią sie rwać oraz 8 srub przy laczeniu z walem 4 pionowe, laczone wzdluznie parami oraz 4 poziome.

 

____

wysłano z Nokia 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być podpora wału ,ale ona własnie daje ww. dupnięcie przy strzelaniu ze sprzegła, więc raczej Cie skrzypek nie interesuje :wacko:

 

jeżeli po wymianie gum na poli to jest to najprostsze wytłumacznie. Jeżeli wymieniałeś dyfer i przy okazji dałes poli to mozesz kombinowac nad walnietym dyfrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafffik, jak napisalem w pierwszym poscie, wymienione mam poduszki boczne(te przy belce) i tylne, na ktorych most przykrecony jest do sanek. wiec wszystkie gumy sa zamienione na poliuretan.

Matiz, zauwazylem tez to metaliczne "dupniecie", przy kopnieciu sprzegla podszas jazdy. podpora wydaje sie byc cala, ale zobaczymy jeszcze jak sie wal zdejmi.

 

czekam na kolejny dyfer, w tym czasie pokombinuje jeszcze cos z tymi co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No ja wlasnie jestem po zmianie gumek na poli (poza sankami tylnymi) wszystko jest zolto-czerwone.

No i teraz mam zagwozdke... cos mi z tylu zaczelo chrobotac :-( slychac to przy 'schodzeniu' z obrotow; czyli np na 3ce mocniejsze depniecie w gaz a potem odpuszczenie i wtedy zaczyna sie symfonia dzwiekow (chrobot polaczony czasem ze stuknieciem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wiem co mi chrobocze. Glowny walek skrzyni polecial.

 

Jestem przeszczesliwy....

 

jak to zdiagnozowales/sprawdziles? pytam, bo ja swojego auta nie moglem dzisiaj odstawic jeszcze do warsztatu. musze czekac na likwidatora szkod, bo malo roztropna pani, nie zmiecila sie na parkingu i obtarla mi zderzaczek i furteczke :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechalem do znajomego mechanika. Przejechal sie ze mna. Potem wstawil auto na podnosnik, stetoskopem przesluchal i wyszlo szydlo z worka....

 

daj znac jak juz rozbierzecie te napedy/skrzynie, etc... i potwierdz ostatecznie czy diagnoza Twojego mechanika sie potwierdzila, czy jednak cos innego wylo/walilo/stukalo...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechalem do znajomego mechanika. Przejechal sie ze mna. Potem wstawil auto na podnosnik, stetoskopem przesluchal i wyszlo szydlo z worka....

ale juz zrobione czy dopiero diagnoza????

 

Diagnoza.

 

A co do roboty to na 100% wjedzie 6 MT z STi

 

Podjechalem do znajomego mechanika. Przejechal sie ze mna. Potem wstawil auto na podnosnik, stetoskopem przesluchal i wyszlo szydlo z worka....

 

daj znac jak juz rozbierzecie te napedy/skrzynie, etc... i potwierdz ostatecznie czy diagnoza Twojego mechanika sie potwierdzila, czy jednak cos innego wylo/walilo/stukalo...?

 

Niczego rozbierac nie bede bo to bez sensu i szkoda czasu. Pojade jeszcze na jedna weryfikacje (tam gdzie beda mi zmieniali napedy) i jesli sie potwierdzi to wrzucam 6MT z STi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiec zeby nie siac defektyzmu... slyszalny chrobot jest to nic innego jak drgania przenoszone z napedow na bude. Winne temu bylo wpakowanie poli w tylnia belke i mocowanie dyfra :-)

W sumie jest fajnje, bo auto sztywne, ale obarczone wiekszym hurgotem w srodku :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest wlasnie porazka do normalnej jazdy. moja wanna od 3 tyg. stoi w garazu nie ruszana, bo zniesc tego nie moge. czekam wlasnie na przyplyw checi i gotowki, zamawiam normalne(gumowo/satlowe) tuleje i dopiero zaczne tym jezdzic. na tych strong-flexach sie nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...