Skocz do zawartości

Architekt - czy jest jakiś na forum?


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wyboru projektu domu i generalnie znalazłem coś co mi bardzo odpowiada, ale potrzebuję trochę ten projekt przerobić pod moje potrzeby, a gość który sprzedaje tego gotowca jest tak "alternatywny" w kontakcie, że doprowadza mnie już do kresu wytrzymałości. Generalnie projekt jest bardzo prosty architektonicznie, więc stwierdziłem, że może komuś powiem (pokażę) o co mi chodzi i ktoś mi takie coś ogarnie od A do Z w rozsądnej kasie. Tym bardziej że w grę wchodza dwa bliźniacze projekty podstawowy i odbicie lustrzane gdyż będą budowane na dwóch sąsiednich działkach 2 połowki bliźniaka jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do adaptacji typówek poszukaj kogoś lokalnie. Ciężko jest ogarnąć sprawy przyłączy i papierologię na odległość. To znaczy można ale przy specyfice polskich urzędów projektantowi opłaca się coś takiego tylko przy dużych inwestycjach. No i radzę zakupić projekt dopiero jeżeli są znane warunki zabudowy (lub jest plan miejscowy). W przeciwnym razie może się okazać że projektu na który wydałeś pieniądze nie opłaca się wybudować na Twojej działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca jasno się wyraziłem - nie chodzi o adaptację do działki czy przyłacza i wrysowanie tego w mapę projektową - to jest kolejny krok i wiem że do tego mozna wziac kogoś lokalnie.

Chodzi o to że znalazłem typówkę. która mi się podoba (jest zgodna z planem zagospodarowania itp.), ale w tej typówce chciałem parę zmian w konstrukcji (powiększenie garazu i dobudowanie dodatkowego pokoju/gabinetu + drobne zmiany w środku i instalacjach). Niestety gość który to sprzedaje jest tak ciężki i nieprzyjemny w kontakcie że juz mnie totalnie w......pienił. Dlatego zastanawiam się czy jest ktoś kto podjąłby sie wg moich wytycznych jak ma to wyglądać zaprojektować mi ten budynek, a dokłądnie dwa (podstawowy i odbicie lustrzane) od zera. Sam budynek j jest bardzo prosty w formie (w rzucie to po prostu prostokąt) z płąskim dachem, tyle że mocno przeszkolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lepiej robić papierologię całą u jednego, z lokalizacją, przyłączami, uzgodnieniami, itp

 

1) Jeśli chodzi o adaptację (zmiany) typówki to zgoda autora projektu i można robić, (projektanci zazwyczaj mają umowy z biurami co klepią domki do katalogów i bez proszenia się maja zgody na wszystkie zmiany, a inwestor już niekoniecznie)

 

2) jeżeli indywidualny od postaw to prawa autorskie zabraniają zrobienia takiego samego, ale podobny można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki sam to nie będzie, bo zmieni się powierzchnia i trochę bryła w zwiazku z moja wizją ;)

Osobę do przyłączy i uzgodnień powiedzmy ze mam poleconą - taka z dobrymi kontaktami w mojej gminie.

Głównie chodzi o sam projekt - może jest ktoś chętny zarobić parę zł?

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...