Skocz do zawartości

Obroty na zimnym - STI 2005


Sose

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

pacjent: Impreza STI 2005 (przejściówka),

objawy: zaraz po odpaleniu na zimno wskazówka wspina się na 1500-1700 obrotów i baaaardzo delikatnie faluje w zasięgu 1/3 kreski. Wystarczy jednak dosłownie moment postać i musnąć gaz, żeby wskazówka opadła do 1200. Po około 2,5 minuty wskazówka zaczyna powoli opadać do 700 obrotów i tam już pozostaje niewzruszona i niefalująca (po 3 minutach silnik ma już na ogół ok. 90 stopni).

 

Czy jest czym się martwić?

Wieczorem wrzucę filmik.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(po 3 minutach silnik ma już na ogół ok. 90 stopni).
Plyn chlodzacy ma 90 stopni. Zanim olej w silniku sie zagrzeje to ze dwa razy tyle czasu jest potrzebne.
objawy: zaraz po odpaleniu na zimno wskazówka wspina się na 1500-1700 obrotów i baaaardzo delikatnie faluje w zasięgu 1/3 kreski. Wystarczy jednak dosłownie moment postać i musnąć gaz, żeby wskazówka opadła do 1200. Po około 2,5 minuty wskazówka zaczyna powoli opadać do 700 obrotów i tam już pozostaje niewzruszona i niefalująca
Wlaczasz samochod z wlaczona klimatyzacja? Jak dawno temu akumulator wymieniales?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód włączam bez klimy. Akumulator wymieniany był nie mam pojęcia kiedy, jestem właścicielem od miesiąca. Na zimnym odpala "na dotyk" więc stwierdziłem, że aku jest ok, może to tylko pozory :)

 

O dziwo po jeździe albo na ciepło musi już ze 3 razy zakręcić.

Edytowane przez samFTW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym odpala "na dotyk" więc stwierdziłem, że aku jest ok, może to tylko pozory :)
To oznacza ze aku jest ok.
O dziwo po jeździe albo na ciepło musi już ze 3 razy zakręcić.
A jak juz odpali to skacza obroty? Edytowane przez Kapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz po odpaleniu na zimno wskazówka wspina się na 1500-1700 obrotów i baaaardzo delikatnie faluje w zasięgu 1/3 kreski. Wystarczy jednak dosłownie moment postać i musnąć gaz, żeby wskazówka opadła do 1200. Po około 2,5 minuty wskazówka zaczyna powoli opadać do 700 obrotów i tam już pozostaje niewzruszona i niefalująca (po 3 minutach silnik ma już na ogół ok. 90 stopni).

 

Dokładnie mam tak u siebie więc to raczej norma. Bez obaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...