Jump to content

Wpadający hamulec

wit411
 Share

Recommended Posts

Witam, dosłownie przed chwilą chciałem pożądanie wyhamować samochód i pedał momentalnie wpadł do środka. Jechałem jakieś 140 km / h. Auto wcześniej nie było ujeżdżane, klocki i płyn były wymieniane. Tarcze ciepłe, ale nie gorąco. Pedał od awaryjnego hamowania, aż do samego domu, jakieś 500 metrów :P, cały czas wpadał.

PS.

Z innej beczki - ubyła mi szklanka oleju. Prócz dolania oleju, mam jeszcze szczególnie się czymś zmartwić?

Witam, dosłownie przed chwilą chciałem pożądanie wyhamować samochód i pedał momentalnie wpadł do środka. Jechałem jakieś 140 km / h. Auto wcześniej nie było ujeżdżane, klocki i płyn były wymieniane. Tarcze ciepłe, ale nie gorąco. Pedał od awaryjnego hamowania, aż do samego domu, jakieś 500 metrów , cały czas wpadał.

sprawdz czy Ci pompa hamulcowa nie puszcza plynu do serwa...

Gdyby pompa miała przepuszczać płyn do serwa, to wszystko wokół styku pompy z serwem byłoby w płynie hamulcowym, możliwe, że sama pompa jest nieszczelna na sekcjach, jeżeli nie ma wycieków, obstawiałbym pompę.

Gdyby pompa miała przepuszczać płyn do serwa, to wszystko wokół styku pompy z serwem byłoby w płynie hamulcowym

niekoniecznie... pompa wchodzi w serwo i plyn bedzie wyciekal do serwa a w serwie panuje podcisnienie, czyli kazda nieszczelnosc w laczeniu pompa-serwo bedzie zasysac wszystko do wewnatrz i do dolotu.

Tak czy owak,czeka Cię kompleksowy przegląd układu hamulcowego,pod kątem szczelności przewodów i zacisków,również pompę poddałbym przeglądowi.

Gdyby był wyciek, to po kilku dobrych hamowaniach już by się zapaliła kontrolka poziomu płynu tak czy siak, a o tym kolega nie napisał. A poza tym przy takich prędkościach jazda zakończyłaby się albo w rowie albo w czyimś kufrze...

najpierw oględziny, podjedź potem na rolki i powolutku aż do max wciskaj hamulec sprawdź czy słabe na wszystkich kołach- wtedy zajmij się pompą. ABS masz i da sie go sprawdzić gdzieś na szuterku?

• 2 weeks later...

Co prawda nie Subaru , ale u mnie jak pedał wpadał powoli (nie nagle) była nieszczelność między sekcjami w pompie. Skończyło się na wymianie pompy hamulcowej. Wymiana płynu nic nie dawała.

pompa nie jest wieczna, może przepuszczać na sekcjach. A co do serwa, ktoś tu pisał, że jak pompa cieknie może płyn zasysać do serwa. Przecież serwo jest konstrukcją zamkniętą, która mechanicznie działa na pompę hamulcową.