Jump to content

wymiana przedniej szyby w STI

Piotrecki80
 Share

Recommended Posts

Niestety czeka mnie wymiana przedniej szyby z odprysku od kamienia i powiększającego się pękniecia . Wymieniamy standardowo jak każdą szybę w firmie zajmującej się sprzedażą i montażem szyb do wszystkich prawie modeli aut?

jakieś wskazówki co do rodzaju szyby i montażu...

Piotrecki80

jeśli mogę coś doradzić to zamów szybę Pilkington ( w miarę dobra jakość)

przed montażem musisz się zaopatrzyć, jeśli nie w komplet uszczelek, to chociaż w oryginalne piny lokacyjne . To pozwoli monterowi prawidłowo wkleić szybę .

Inaczej masz prawie pewność, że szyba bedzie wklejona albo za wysoko, albo za nisko . Skutek - podwyższona głośność przy wyższych prędkościach.

Każde ASO ustali numer części . Koszt to kilkanaście zł/szt.

Jeśli bedziesz miał jakiś problem, daj znać to pomoge .

jeśli mogę coś doradzić to zamów szybę Pilkington ( w miarę dobra jakość)

dokładnie, to absolutne minimum, i absolutnie nie nordglass

po akcjach we fiacie z nordglasem (co roku szyba, byle kamień i dramat)

w subaru założyłem oryginał subarowski

Pilkington to dostawca oem między innymi dla nissana. Czekam aż mi pęknie we fiacie nordglass (znowu) i założę albo oryginał albo Pilkington

pozdrawiam

Oprócz szyby, uszczelka i kołki (jak już koledzy wspominali). W ASO szyba 1600, uszczelka 300, kołki i spinki grosze ale razem około 2 tys zł. Nie jest tanio ale jak masz AC to nie ma sprawy. Wymieniałem ostatnio, nic nie szumi, zresztą też już masz wydech z MG więc raczej nic go nie zagłuszy! :D A jak nie ASO to każda firma która wie co i jak!

2000zł masakra. :wacko: Ale chyba idzie ominąć ASO. B) ok rozejrzę się za szybą Pilkington tak jak koledzy mi podpowiadali. DZIĘKI Z GÓRY WAM CHŁOPAKI! :) lepiej zapytać niż w topić! tylko się zastanawiam jeszcze czy wystarczy tylko dokupić kołki lokalizacyjne czy też również uszczelkę. Gdzie szukać wszystkiego najlepiej?

Są dwie różnice między szybą z ASO a szybą od dystrybutora np.Pilkingtona, w ASO dostaniesz szybe z logiem Subaru i zapłacisz jakieś 5x więcej, poza tym nie ma żadnej rożnicy, jeśli zależy Ci żeby mieć oryginał z logiem to rzeczywiście warto zaintwestować w szybe z ASO, ale jeśli nie to odezwij się do mnie mogę załatwić szybę prawie każdego producenta w dobrej cenie :)