Skocz do zawartości

wymiana przedniej szyby w STI


Piotrecki80

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety czeka mnie wymiana przedniej szyby z odprysku od kamienia i powiększającego się pękniecia . Wymieniamy standardowo jak każdą szybę w firmie zajmującej się sprzedażą i montażem szyb do wszystkich prawie modeli aut?

jakieś wskazówki co do rodzaju szyby i montażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrecki80

jeśli mogę coś doradzić to zamów szybę Pilkington ( w miarę dobra jakość)

przed montażem musisz się zaopatrzyć, jeśli nie w komplet uszczelek, to chociaż w oryginalne piny lokacyjne . To pozwoli monterowi prawidłowo wkleić szybę .

Inaczej masz prawie pewność, że szyba bedzie wklejona albo za wysoko, albo za nisko . Skutek - podwyższona głośność przy wyższych prędkościach.

Każde ASO ustali numer części . Koszt to kilkanaście zł/szt.

Jeśli bedziesz miał jakiś problem, daj znać to pomoge .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę coś doradzić to zamów szybę Pilkington ( w miarę dobra jakość)

dokładnie, to absolutne minimum, i absolutnie nie nordglass

po akcjach we fiacie z nordglasem (co roku szyba, byle kamień i dramat)

w subaru założyłem oryginał subarowski

 

Pilkington to dostawca oem między innymi dla nissana. Czekam aż mi pęknie we fiacie nordglass (znowu) i założę albo oryginał albo Pilkington

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz szyby, uszczelka i kołki (jak już koledzy wspominali). W ASO szyba 1600, uszczelka 300, kołki i spinki grosze ale razem około 2 tys zł. Nie jest tanio ale jak masz AC to nie ma sprawy. Wymieniałem ostatnio, nic nie szumi, zresztą też już masz wydech z MG więc raczej nic go nie zagłuszy! :D A jak nie ASO to każda firma która wie co i jak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000zł masakra. :wacko: Ale chyba idzie ominąć ASO. B) ok rozejrzę się za szybą Pilkington tak jak koledzy mi podpowiadali. DZIĘKI Z GÓRY WAM CHŁOPAKI! :) lepiej zapytać niż w topić! tylko się zastanawiam jeszcze czy wystarczy tylko dokupić kołki lokalizacyjne czy też również uszczelkę. Gdzie szukać wszystkiego najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie różnice między szybą z ASO a szybą od dystrybutora np.Pilkingtona, w ASO dostaniesz szybe z logiem Subaru i zapłacisz jakieś 5x więcej, poza tym nie ma żadnej rożnicy, jeśli zależy Ci żeby mieć oryginał z logiem to rzeczywiście warto zaintwestować w szybe z ASO, ale jeśli nie to odezwij się do mnie mogę załatwić szybę prawie każdego producenta w dobrej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...