Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

a że się tak zapytam: jest nowe mondeo już dostępne?

Możesz sobie o nim w najnowszym AM&S poczytać.....

 

W niemieckim Auto Bildzie z 17.08 jest porównanie:

- nowy Ford Mondeo 2.0 Ghia

- Mercedes C 180 K Avangarde

- Skoda Octavia 1.8 T FSI Ambiente

 

Ford zajął trzecie miejsce, między innymi ze względu na przestarzały silnik 2.0 (145KM), który jest najsłabszy a najwięcej pali. Dobre oceny zebrał jednak za ilość miejsca, wnętrze, bezpieczeństwo - bo jest po prostu sporo większy od konkurencji.

Cały test wygrała Skoda, która miała najlepszy silnik: najmocniejszy (160KM), najelastyczniejszy (60-100km/h na 4-biegu: 6,5s) i najekonomiczniejszy (w teście spaliła 7,5l/100km) no i w kosztach (cena zakupu, spalanie, koszty przeglądów, itd.) zdeklasowała rywali.

Jakość wykonania Skody, jak oceniono, prawie nie ustępuje Mercedesowi.

 

Ciekawe jest porównanie cen testowanych aut:

Skoda: 23 600 Euro

Ford: 27 100 Euro

Mercedes: 34 200 Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś samochodów Mercedesa jest teraz bardzo niska, więc nie ma co ich traktować jako wzorzec. Pozatym oni świadomie obniżyli jakość aut, ponieważ obecnie mają one starczać na 5 lat. Prawidłowym krokiem powinien być zakup nowego auta po tym okresie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym miałem okazje przetestowac Audi S5, na pierwszy rzut oka nie rozni się bardzo od A5, dopiero po zapaleniu silnika można usłyszeć cudowny bulgot V8. O wyglądzie nie będę pisal bo jednym może się podobac drugim nie… Co do silnika to jego dźwięk jest zabojczy… ale osiagi pozostawiaja wiele do zyczenia ja odniosłem wrazenie, ze silnik jest „zepsuty” pracuje bardziej jak diesel niż rasowa jednostka benzynowa. Auto przyspiesza od 1500 obrotow ale powyzje 5000 nic się nie dzieje. Hamulce rewelacja, układ kierowniczy sredni malo precyzyjny ( w porównaniu do S3). Zawieszenie bardzo dobrze wybiera dziury i trzyma się drogi jak przyklejony. Nie czuc w nim wogole prędkości dopiero jak się popatrzy na licznik to jest lekkie zdziwienie… Generalnie auto wywarlo na mnie pozytywne wrazenie ale mam nadzieje ze wersja RS5 będzie odpowiednio naprawiona. Co do wnętrza paranoja jest dla mnie, ze S5 nie ma aluminiowych pedałow a S3 ma. Auto na pewno fajne i robi wrazenie ale musi być ktos zdecydowany na zakup takie autka… Na pewno bardzo fajnie wyglada w garazu ale nie jako jedyne „sportowe auto” w domu.

 

Fotki jutro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym miałem okazje przetestowac Audi S5 (...) Co do silnika to jego dźwięk jest zabojczy… ale osiagi pozostawiaja wiele do zyczenia ja odniosłem wrazenie, ze silnik jest „zepsuty” pracuje bardziej jak diesel niż rasowa jednostka benzynowa. Auto przyspiesza od 1500 obrotow ale powyzje 5000 nic się nie dzieje. (...)Auto na pewno fajne i robi wrazenie ale musi być ktos zdecydowany na zakup takie autka… Na pewno bardzo fajnie wyglada w garazu ale nie jako jedyne „sportowe auto” w domu.

Czyli jesteś za a nawet przeciw?

To zupełnie nie auto dla mnie.

Jeśli już miałbym wydać taką kasę na luksusowe auto o podobnych osiągach, to zdecydowanie wolałbym hybrydowego Lexusa GS450h. Jak mówią Niemcy - mehr Auro fuer das Geld...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacetti pobija?

 

Hmmm... Lacetii WRX MY'08 jest mistrzem nijakości, mondeo jest mistrzem brzydoty. Jako zawodnicy występujący w różnych konkurencjach na "Olimpiadzie Odrażających Osobliwości" (w skrócie: OOO), są nieporównywalni :mrgreen:.

 

To pewnie ta Tribeca tez w niej bierze udzial ;):twisted: :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=107387&start=700 (dol strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devlin, te pseudo wlociki koło kierunków? To cięcie kosztów jest. Dziura w blasze jest tańsza niż blacha. Pewnie w pierwotnych planach kierunkowskaz miał być większy, ale był za drogi. :mrgreen:

 

Dokładnie to. Przypomniałem sobie jak to wygląda w prawdziwych samochodach typu stary aston czy jag i parsknąłem śmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...