Skocz do zawartości

Lusterko fotochromatyczne zamiast zwykłego MY09


bobsynek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiązkę znalazłem, teraz zastanawiam się czy mając  takie mocowanie jak z tej aukcji ( u mnie się wysuwa w dół bez przekręcania)  http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-subaru-forester-iii-2009-i5866529370.html  

da się zamontować?Jak zrozumiałem( wcale nie jestem pewny czy dobrze :blush: ) adapter jest przykręcany do mocowania przyklejonego do szyby,a jak montuje się  lustro do adaptera? :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to był tylko przykład po wyjęciu wygląda tak z tej aukcji ( nie mam jak zdjęcia wstawić)

 

Demontowałem u siebie  wysuwając( może byt brutalnie potraktowałem :facepalm:)  , nic nie musiałem obracać.

Swoją  drogą jak by ktoś zamawiał taki adapter to chętnie się dołączę ,zawsze to parę złotych taniej na przesyłce :drool:
 

Edytowane przez tomcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Dnia 28.09.2016 o 22:52, gorion napisał:

Udaje się zamontować w zasadzie bez rzeźby, w podsufitce miałem już elegancką fabryczną wtyczkę czekającą tylko na podłączenie do lusterka fotochromatycznego Subaru. Ponieważ wybrałem lusterko Gentexu 455 z kompasem a nie kupiłem OEM przejściówki to musiałem tylko odpowiednio pozamieniać przewody. Są trzy: 12v po kluczyku, ground, 12v po włączeniu wstecznego i w takiej kolejności należy podłączyć je do Gentexu. Kable od lusterka do podsufitki puściłem w oplocie.

 

Oryginalnie ten opisany wcześniej adapter H501SSA041 pozwala zamontować Gentexy na wcisk. Żeby 2-centymetrowa śrubka 4mm (nie dołączona) przeszła na przelot przez lusterko i adapter należy leciutko poszerzyć mocowanie lusterka, aby adapter luźno na nie wchodził. Ja wybrałem to rozwiązanie, gdyż dzięki temu wszystko solidnie i pewnie się trzyma.

 

PS:

 

Też miałem te zacieki w swoim i stąd ten pomysł :) Nie wiem od czego to się stało...

 

Jakby co to drugie lusterko bez kompasu jest do oddania za 40pln z przesyłką paczkomatem albo 30pln przy odbiorze osobistym. Ew. zdjęcia na PW.

 

Kupując lusterko na Allegro należy zwrócić czy nie pochodzi ono z Anglika. Dioda sygnalizująca działanie powinna być po lewej stronie, a czujnik natężenia oświetlenia z prawej. Drugi czujnik z przodu lusterka jest umieszczony jednakowo.

 

  mam mozliwosc kupienia lusterka GNTX-455, jak istotne czy jest ono z andlika , czy europejskie?  przy angliku inny kat widzenia i nie da sie ustawic?

drugie pytanie o wtyk, czy w moim Forku SG poliftowym mozna sie spodziewac kabelka pasujacego do tego lusterka - zdjecie lgniazdao lusterka ponizej

 

 

GNTX-455_gniazdo.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko z anglika moze teoretycznie miec uchwyt, ktorego nie wygniesz w swoją, lewą, stronę. Z czujnikiem też moze byc roznie. Poczytaj jeszcze w necie o takich lusterkach, ale bym nie ryzykowal.

 

Wtyk w SG jest pod panelem z oswietleniem kabiny/schowki/sterowanie szyber. Pomiedzy lusterkiem a tym wtykiem potrzebujesz jeszcze przewod. Kup lusterko juz z tym przewodem (wiązką), bo inaczej sie mega naszukasz takiego, ktory wejdzie akurat w to lusterko.

 

Potem ciach druga strone wiazki, ciach gniazdo w podsufitce, lutownica, izolacja i w 30 min po robocie.

 

W skrocie: lusterko eu z wiązką (nie koniecznie do Subaru) i pasujacym uchwytem na szybe = bardzo szybka robota w garazu. Wszystko inne grozi druciarnią i zmarnowanym czasem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Pełno jest w dobrej cenie lusterek bez kabla/wiązki. (np. od Nissana)

 

Śmiało można sobie taki przewód dorobić np. przedłużenie 9pin USB z portalu aukcyjnego. Trzeba tylko 10 pin więc wtyczce przewiercić/wytopić żeby weszła w gniazdo. Końcówki DuPont też załatwiają sprawę.

 

Wg mnie lepiej szukać gentex-òw już z sensorami szczelnymi jak 455, 453

5 pin connector pinout.jpg

10 pin connecto pinout.jpg

gntx 453 pinout.jpg

Screenshot_20211224-002418.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...