Skocz do zawartości

Lusterko fotochromatyczne zamiast zwykłego MY09


bobsynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukałem informacji o tym i tylko znalazłem post, w którym ktoś miał problem z lusterkiem fotochromatycznym.

 

Czy istnieje techniczna możliwość założenia lusterka fotochromatycznego zamiast zwykłego w Forku MY09? Czy ktoś próbował coś takiego zrobić?

 

Podczas jazdy nocą strasznie razi zwłaszcza jak ktoś ma źle ustawione lampy, dlatego chciałbym je wymienić jeśli byłaby możliwość.

 

Wszelkie informacje mile widziane

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalesz sie do ASO, z katalogu oryg. akcesoriow zamawiasz lusterko (nr. czesc - H501SSA101 , http://www.subaru.pl...r_Accessory.pdf), jak dotrze zamowiona czesc, przyjezdzasz na montaz... proste (ale drogie :D )

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za dużo pieniążków to prosze bardzo ;) wsytarczy kupić lusterko fotochromatyczne na allegro ja dałem 80 zł , zdemontować stare lusterko (przekręcić o 90 stopni podstawę i zsunąć w dół) odkręcić lampke ze schowkami ( 2 śruby pod "szybką " od lampki i jedna w schowku) , założyć lusterko fotochromatyczne, przełożyć kabel między podsufitką a szybą i podłączyć je do istniejącej wtyczki która znajduje się pod zdemontowaną wcześniej lampką i gotowe !! Pare stówek siedzi w kieszeni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzewam temat, ponieważ znalazłem znacznie tańsze rozwiązanie. Wystarczy kupić:

 

1. Adapter H501SSA041 np z ebay - ja zapłaciłem 31 dolców,

2. Lusterko z europejskim mocowaniem - moje jest z Toyoty, ale np z Forda też pasuje - U mnie koszt 50 zł. Można sobie wybierać różne kształty.

 

IMG_0957.jpg
 
IMG_0958.jpg
 
IMG_0959.jpg
 
IMG_0961.jpg

 

Wszystko montowane na podstawie analogicznej sytuacji z forum saaba 9-2x:

 

http://saab92x.com/viewtopic.php?id=52050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ten adapter to jest coś dodatkowego montowanego na obecny / standardowy uchwyt czy zamisat niego ? (z przyklejaniem do szyby) 

Rozumiem, że to element konieczny do montażu lusterka fotochromatycznego ? 

Kable w oplocie - ok - a jak wygląda ich "wejście" w podsufitkę / w obudowę lampki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli masz lusterko demontowane przez obrót 90 st, powinno działać.

@gekoniasty jeśli tak jest, a po zdjęciu mocowanie wygląda tak jak we wcześniejszym linku, to adapter mocujący powinien pasować a zawsze 12v i uziemienie skądś dociągniesz (w optymistycznym wariancie znajdziesz je razem z 12v od wstecznego w podsufitce). Nie mam dostępu do rozpiski wiązek w tym roczniku.

Dzięki wielkie. Wczoraj właśnie odebrałem mojego nowego fxt i nie ukrywam, że takie lusterko to jedna z rzeczy, której mu brakuje. Jak opadną emocje muszę sprawdzić wiązki w podsufitce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim SH nie miałem wtyczki w podsufitce, lampka była sterowana (-), do szyberdachu się nie dało więc ciągnąłem kabel w okolice skrzynki bezpieczników. Nie mam zrobionego rozjaśniania przy cofaniu. Co do wejścia w podsufitkę - 2 przewodu zawsze wciśniesz.

 

Z lusterkiem miałem śrubkę, więc u mnie ten problem nie istniał. 

 

Według mnie adaper pasuje do każdego Subaru z lusterkiem montowanym na obrót. 

 

Ale! W Forku SJ wygląda mi to trochę na montaż przez wsuwanie od góry - @Gekoniasty - sprawdź czy od dołu masz klips i czy możesz zdemontować je przez wysunięcie do góry. Jeśli tak, nie potrzebujesz adaptera tylko od razu lusterko z trapezowym mocowaniem od tyłu (jak na zdjęciu powyżej).

 

Generalnie jest naprawdę stabilnie. Bałem się, że będzie za luźno, ale jest lepiej niż ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim SH nie miałem wtyczki w podsufitce, lampka była sterowana (-), do szyberdachu się nie dało więc ciągnąłem kabel w okolice skrzynki bezpieczników. Nie mam zrobionego rozjaśniania przy cofaniu. Co do wejścia w podsufitkę - 2 przewodu zawsze wciśniesz.

 

Z lusterkiem miałem śrubkę, więc u mnie ten problem nie istniał.

 

Według mnie adaper pasuje do każdego Subaru z lusterkiem montowanym na obrót.

 

Ale! W Forku SJ wygląda mi to trochę na montaż przez wsuwanie od góry - @Gekoniasty - sprawdź czy od dołu masz klips i czy możesz zdemontować je przez wysunięcie do góry. Jeśli tak, nie potrzebujesz adaptera tylko od razu lusterko z trapezowym mocowaniem od tyłu (jak na zdjęciu powyżej).

 

Generalnie jest naprawdę stabilnie. Bałem się, że będzie za luźno, ale jest lepiej niż ok.

Dzięki, jutro spróbuję to sprawdzić. Temat zdecydowanie warty zastanowienia i realizacji. Edytowane przez gekoniasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim SH nie miałem wtyczki w podsufitce, lampka była sterowana (-), do szyberdachu się nie dało więc ciągnąłem kabel w okolice skrzynki bezpieczników. Nie mam zrobionego rozjaśniania przy cofaniu. Co do wejścia w podsufitkę - 2 przewodu zawsze wciśniesz.

Musze zobaczyc w swoim SH. Myslicie ze takie z Imprezy 2011 podejdzie?

 

http://allegro.pl/subaru-impreza-2011-lusterko-wsteczne-wewnetrzne-i5963658326.html

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim SH nie miałem wtyczki w podsufitce, lampka była sterowana (-), do szyberdachu się nie dało więc ciągnąłem kabel w okolice skrzynki bezpieczników. Nie mam zrobionego rozjaśniania przy cofaniu. Co do wejścia w podsufitkę - 2 przewodu zawsze wciśniesz.

Musze zobaczyc w swoim SH. Myslicie ze takie z Imprezy 2011 podejdzie?

 

http://allegro.pl/subaru-impreza-2011-lusterko-wsteczne-wewnetrzne-i5963658326.html

 

Bez adaptera nie ma opcji - mocowanie jest w nim poprzez wsuwanie od góry. Nie ma wtyczki z kabelkiem. Poza tym cena dość wysoka skoro i tak musisz kupić adapter. Kto bogatemu zabroni. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W moim SH nie miałem wtyczki w podsufitce, lampka była sterowana (-), do szyberdachu się nie dało więc ciągnąłem kabel w okolice skrzynki bezpieczników. Nie mam zrobionego rozjaśniania przy cofaniu. Co do wejścia w podsufitkę - 2 przewodu zawsze wciśniesz.

Musze zobaczyc w swoim SH. Myslicie ze takie z Imprezy 2011 podejdzie?

 

http://allegro.pl/subaru-impreza-2011-lusterko-wsteczne-wewnetrzne-i5963658326.html

 

Bez adaptera nie ma opcji - mocowanie jest w nim poprzez wsuwanie od góry. Nie ma wtyczki z kabelkiem. Poza tym cena dość wysoka skoro i tak musisz kupić adapter. Kto bogatemu zabroni. :P

 

No to kiepsko. Szkoda że takie drobiazgi nie są plug'n'play między w zasadzie identycznymi samochodami. Liczyłem też że pobawię się homelinkiem... Dzięki!

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...