Jump to content

Sonda Lambda Impreza GT GC >96

pawel_20vt
 Share

Recommended Posts

Witam,

...Panowie, czy ktos orientuje sie czy do GT-ka przed liftem czyli 211 PS przychodzi ta sama sonda co do GT 218 PS?

...na pewno obie sa na trzy przewody, aczkolwiek katalogi niby pokazuja zupenie inne numery i wychodzi na to, ze w GT 211 PS i turbodziadku 200 PS sa te same, a po 96 roku w GT 218 PS jest inna, przerabial ktos temat? pozdrawiam, Pawel

Witam,

...Panowie, czy ktos orientuje sie czy do GT-ka przed liftem czyli 211 PS przychodzi ta sama sonda co do GT 218 PS?

...na pewno obie sa na trzy przewody, aczkolwiek katalogi niby pokazuja zupenie inne numery i wychodzi na to, ze w GT 211 PS i turbodziadku 200 PS sa te same, a po 96 roku w GT 218 PS jest inna, przerabial ktos temat? pozdrawiam, Pawel

przerabiałem i koniec końców najlepiej działał oryginał. 99 ma chyba 4 przewody (2 masy) i ja zakładałem Boscha 3 przewody która później zmieniałem na OEM (zamiennik wolno działał)

99 tez ma 3 przewody. Co masz na mysli z tym "wolnym dzialaniem"? Mam Bosche w obu autach i w sumie nie sprawiaja problemow, ale byc moze czegos nie dostrzegam.

EDIT: LS02, zeby bylo konkretnie

Edited by AMI

99 tez ma 3 przewody. Co masz na mysli z tym "wolnym dzialaniem"? Mam Bosche w obu autach i w sumie nie sprawiaja problemow, ale byc moze czegos nie dostrzegam.

EDIT: LS02, zeby bylo konkretnie

moze moja była jakas felerna i na SSM wyszło że za wolno reaguje (powoli napięcie sie zmieniało miedzy 0-1V)

• 8 months later...

Odgrzeję temat. Wyskoczył mi błąd sondy w moim GT99, długo nie czekając wymieniłem na sondę z mojego drugiego, rozbitego GT98. I tak, wymiary mają takie same, 3 przewody, ale różnią się samą końcówką ( ta część co siedzi w DP ) oraz złączką, którą zamieniłem żeby pasowała do GT99. I teraz nie wiem czy z sondą jest coś nie tak, bo spalanie strasznie mi wzrosło. Nic oprócz tego się nie zmieniło. Czy te sondy się czymś różnią? Czy może ta druga też jest padnięta? A może kupić nową bosha? Co myślicie?