Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie.

 

Mam powiedzmy 1300zl. Ewentualnie moglbym podwyzszyc kwote o 200, no max 300zl.

W fotografii jestem totalnym amatorem i nie mam zamiaru jakos specjalnie tego zmienic, ale chcialbym miec mozliwosc robienia zdjec nieco lepszych, niz dotychczasowa malpka - takze takich o/po zmierzchu.

 

Czy Nikon D40 z kitem, to dobra opcja?

 

Czy Pentax k100d Super z kitem to opcja warta roznicy 300zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Nikon D40 z kitem, to dobra opcja?

Ujdzie.

 

Czy Pentax k100d Super z kitem to opcja warta roznicy 300zl?

Bo względem D40 ma kilka przydatnych funkcji:

1) Silnik do napędu autofocus w obiektywach

2) Podgląd głębi ostrości

3) Bracketing

4) redukcję wstrząsów

5) Większy i jaśniejszy wizjer

6) lepsze zakresy korekcji EV

7) 11 punktowy (a nie 3 jak w nikonie) autofocus

8) to akurat moje subiektywne odczucie - kasetka jest na paluszki, podobnie jak moja lampa błyskowa do niej i sterta innych urządzeń na około - potencjalnie mniejszy problem ze znalezieniem źródła energii w trudnych sytuacjach ;)

 

Bez zastanowienia bym brał K100D Super... a poszukaj jeszcze czy K10D się nie trafi w podobnych pieniądzach - tego warto zdecydowanie najbardziej z tej trójki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety K10D, to juz 1900zl.

 

A z tych dwoch wyzej, to ktory ma lepszy obiektyw? I czy w ktoryms z nich w miare wygodnie korzysta sie z wizjera majac okulary na nosie? Niestety z tego, co wyczytalem, wizjer ma za mala korekcje, jak na moja wade =(

 

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 8:19 pm ]

btw. czy brak ISO 100 w obu tych aparatach mocno przeszkadza w amatorskich zastosowaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanka:

- chcę na próbę wywołać parę fotek z rozmiaru 800x600 i 1024x768, jaki to będzie rozmiar zdjęcia do wywołania?

- wywoływać zdjęcia z dodanymi w PSie ramkami czy bez?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego, co wyczytalem, wizjer ma za mala korekcje, jak na moja wade

Jest specjalna nakładka do wizjera zwiększająca ten zakres do -5 do +3 dioptrii (w pentaksie), do nikona pewnie jest podobna.

 

A z tych dwoch wyzej, to ktory ma lepszy obiektyw?

Ciężko powiedzieć, zbliżone pewnie są. Dla początkującego znaczenie i tak marginalne, dla zaawansowanego bez znaczenia bo i tak zmieni obiektyw na inny.

 

czy brak ISO 100 w obu tych aparatach mocno przeszkadza w amatorskich zastosowaniach?

Nie.

 

chcę na próbę wywołać parę fotek z rozmiaru 800x600 i 1024x768, jaki to będzie rozmiar zdjęcia do wywołania?

Bez znaczenia, po prostu będzie mniej szczegółowa.

 

wywoływać zdjęcia z dodanymi w PSie ramkami czy bez?

Mi się czarne ramki zawsze z nekrologiem kojarzą :) Możesz sam sobie ramki dodać, możesz poprosić o to w labie (jak mają taką możliwość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego, co wyczytalem, wizjer ma za mala korekcje, jak na moja wade

Jest specjalna nakładka do wizjera zwiększająca ten zakres do -5 do +3 dioptrii (w pentaksie), do nikona pewnie jest podobna.

A jak z tymi okularami? Ciezko za kazdym razem bryle zdejmowac do zdjecia.

 

Jeszcze jedno - czy za maly bufor w Pentaxie nie przeszkadza? Seria do 5 JPGow to nie za malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi okularami? Ciezko za kazdym razem bryle zdejmowac do zdjecia.

Musisz się zapytać tych co mają okulary, ja póki co nie potrzebuję :)

 

Jeszcze jedno - czy za maly bufor w Pentaxie nie przeszkadza? Seria do 5 JPGow to nie za malo?

Zawsze przydaje się więcej... tylko tak naprawdę ile razy z tego się korzysta?

 

A teraz mała fotka z dzisiejszego wypadu z kasetką do lasu :)

imgp6237modifiedingimpimd8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, czasem się trafia, ale auta tak średnio mi podchodzą - nudne są.

Sluchaj aflinta, a ten Pentax nie ma za wolnego AF np. na serie nadjezdzajacego Kuzaja w Mikolajkach? =) Bo wyczytalem gdzies, ze AF w Pentaxie nie jest demonem predkosci?

 

p.s. przymierzylem do reki i faktycznie Pentax znacznie lepiej w niej lezy. Szkoda tylko, ze cena prawie 300zl wieksza od D40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, prędkość AF zależy w dużej mierze od szkła, nie tylko od samego aparatu. Musisz mieć pewne rozgraniczenie pomiędzy sprzętem amatorskim a profesjonalnym. Ale owszem, da się strzelić ostrą fotkę, na ostatnim kręciołku wielickim podobnie jak na zeszłorocznym prologu rajdu Subaru nie miałem z tym większych problemów - i to kitowym obiektywem.

 

przymierzylem do reki i faktycznie Pentax znacznie lepiej w niej lezy. Szkoda tylko, ze cena prawie 300zl wieksza od D40.

Uchwyt to jedno a okaleczona funkcjonalność to coś z czym się szybko zderzysz jeżeli tylko nieco bardziej zainteresujesz się fotografią. Niska cena D40 nie wzięła się z dobrej woli producenta, tylko z bezlitosnego cięcia księgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, jeżeli jest to dla Ciebie najważniejszy parametr to kup D40 - choć z tego co pamiętam, to kitowy obiektyw nie jest szybki.

 

Zresztą tu masz testy, decyzję musisz jednak podjąć sam:

D40: http://fotopolis.pl/index.php?n=5092&p=0

K100D: http://fotopolis.pl/index.php?n=5486&p=0

Oraz mała aktualizacja do K100D Super: http://fotopolis.pl/index.php?n=6028

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młodziak to sa twoje foty? widziałem je ghdzies już na jakimś forum ale tam ich było wiecej... Bardzo fajne!

Moje :smile: Jeśli widziałeś je na polskim forum to były to zdjęcia kolegi. Jeśli na DieselStation to były moje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młodziak to sa twoje foty? widziałem je ghdzies już na jakimś forum ale tam ich było wiecej... Bardzo fajne!

Moje :smile: Jeśli widziałeś je na polskim forum to były to zdjęcia kolegi. Jeśli na DieselStation to były moje :wink:

 

nie wiem czy ktos na a3-club tego nie wklejal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, jeżeli jest to dla Ciebie najważniejszy parametr to kup D40 - choć z tego co pamiętam, to kitowy obiektyw nie jest szybki.

 

Zresztą tu masz testy, decyzję musisz jednak podjąć sam:

D40: http://fotopolis.pl/index.php?n=5092&p=0

K100D: http://fotopolis.pl/index.php?n=5486&p=0

Oraz mała aktualizacja do K100D Super: http://fotopolis.pl/index.php?n=6028

To juz wszystko czytalem. Aflinta, czy K100D zrobie takie zdjecia?

1%20(10).jpg

38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, to nie jest kwestia aparatu, tylko obiektywu, musi być jasny, bardzo jasny - a taki kosztuje... więcej niż aparat. Ewentualnie potrzeba dużo światła... ale nawet jak masz kitowy obiektyw, mało światła ale nieco szczęścia to udaje się zrobić coś takiego:

imgp3211zmodyfikowanezadc1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandaryn, Też fajny aparat... ale taki mocno plastikowy i w porównaniu do nikona czy pentaxa ma kiepski uchwyt. Ale jak już wcześniej pisałem, większość lustrzanek jest do siebie zbliżona (w obrębie danego segmentu) i tak naprawdę powinny decydować indywidualne preferencje kupującego - i tak trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że w lustrzankach body to dopiero początek wydatków, potem trzeba uzbierać "szklarnię". A zdjęcia nie robi aparat, tylko ten kto naciska spust. Ważne by być zadowolonym z wydanej kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandaryn, Też fajny aparat... ale taki mocno plastikowy i w porównaniu do nikona czy pentaxa ma kiepski uchwyt. Ale jak już wcześniej pisałem, większość lustrzanek jest do siebie zbliżona (w obrębie danego segmentu) i tak naprawdę powinny decydować indywidualne preferencje kupującego - i tak trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że w lustrzankach body to dopiero początek wydatków, potem trzeba uzbierać "szklarnię". A zdjęcia nie robi aparat, tylko ten kto naciska spust. Ważne by być zadowolonym z wydanej kasy :)

 

nic dodać nic ująć -> liczy się 1. fotograf 2. szkiełka 3. aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...