Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Podniecacie się tym pindzilino, a ja wam powiem, ba nawet zamelduję, że stan kolei jest opłakany. To to pindzilino robią na pokaz, o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w infrastrukturę(tory, dworce) w szerszym niż obecnie zakresie i zmiana taboru regionalnego.

Śmieszą też mnie reklamy "Nie każdy pociąg to PKP" sugerują, że PKP jest takie cacy a właśnie największe zastrzeżenia mam do pociągów TLK(PKP) w Inter Regio przynajmniej żadnych fajerwerków się nie spodziewałem i nigdy nie zawiodłem się na jakości ich usług.

Wracając do reklamy nie każdy pociąg to pkp, tak pozostałe są nie zatłoczone, nie spóźniają się, nie są tak usyfione i nie są takie drogie...no może poza potwierdzającym regułę pindzilino...tyle, musiałem trochę żółci wylać jako dość częsty użytkownik kolei ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos tego, kto gdzie i czym jechał - jechałem najdłuższą linią trolejbusową :) Na Krymie, Ałuszta-Jałta-Symferopol - 80-kilka km również przez góry :D

A odnośnie kawy - od kilku tygodni tłumaczę przy instalacji nowej linii produkcyjnej w fabryce kawy. Mam oczy szeroko otwarte :D

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jechałem najdłuższą linią trolejbusową Na Krymie,

Ja też, ale nie trolejbusem, tylko Forkiem :biglol::P
Jeszcze na rowerze jechałem w drugą stronę. OBKiem chyba się tam szybko nie wybiorę - a szkoda, bo koniaczki i suszone rybki mają ekstra :)

Poszukam foty - to był trolejbus marki Skoda z lat 30-tych. Seledynowy.

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniecacie się tym pindzilino, a ja wam powiem, ba nawet zamelduję, że stan kolei jest opłakany. To to pindzilino robią na pokaz, o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w infrastrukturę(tory, dworce) w szerszym niż obecnie zakresie i zmiana taboru regionalnego.

Śmieszą też mnie reklamy "Nie każdy pociąg to PKP" sugerują, że PKP jest takie cacy a właśnie największe zastrzeżenia mam do pociągów TLK(PKP) w Inter Regio przynajmniej żadnych fajerwerków się nie spodziewałem i nigdy nie zawiodłem się na jakości ich usług.

Wracając do reklamy nie każdy pociąg to pkp, tak pozostałe są nie zatłoczone, nie spóźniają się, nie są tak usyfione i nie są takie drogie...no może poza potwierdzającym regułę pindzilino...tyle, musiałem trochę żółci wylać jako dość częsty użytkownik kolei ;)

 

 

To nie tak, że się podniecamy.

Generalnie co najmniej dziwne jeśli nie żałosne jest to, że coś co gdzie indziej jest po prostu normalne, u nas przedstawia się jako supernowoczesne. 

Fajnie jest przejechać się do stolicy w komfortowych warunkach, jednak coś takiego  powinno być u nas dostępne przynajmniej od 10 lat. Poza tym przykre jest, że zamiast zamówić takie składy w polskich fabrykach, a istnieją przynajmniej dwie takie, zakupiono za ciężkie pieniądze pociąg, którego pozbawiono jego podstawowej zalety, czyli wychylnych wózków.

 

Zresztą pociągiem nie lubiłem nigdy podróżować z dwóch powodów. Zawsze po podróży zostawał na jakiś czas nieprzyjemny zapach "pociągowy", a poza tym nie przepadałem za monotonnym stukiem z połączeń torów. I tutaj pendziolino mnie pozytywnie zaskoczył. Z tym, że to nie do końca jego zasługa. To po prostu nowoczesny pociąg. Jeśli pochodziłby od innego producenta, komfort jazdy byłby pewnie podobny.

 

A tak w ogóle, to gdyby nie promocyjna cena biletów, to pewnie pojechałbym Foresterem.  :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry !

Czasowa masakra i melduję że nocka ..

Jeździłem Outbackiem i dla mnie bomba ... 2.5 z cvt super a do muła mu daleko ;) 
Ale nie żałuję wyboru Forka. Podejrzewam że za 3 lata zmienię zdanie 

Co do Pendolino .. Polskie firmy nie miały tyle $ na łapówki co "negocjatorzy" z Pendolino .. 
Ten sam temat tyczy się Bombardierów - tramwaje ..

Miłego weekendu dla was :P

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sobie jechałem bieszczadzką ciuchcia na stercie drewna  :D  to był dopiero luksus w porównaniu z marszem w przemoczonych butach. Pewnie na plejadach bedzie namiastaka tej atrakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@stach1111,  napij sie dobrego winka i nie placz.

 

taki urywek mi sie przypomnial z czasow komuny jescze:

 

......pilim, bosmy jacy tacy

bo my musim byc z kacem

jak idzeim do pracy............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...