Skocz do zawartości

Subaru vs reszta Świata


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tez nie jestem przekonany do tych hybryd ale w gruncie rzeczy jest to calkiem fajny wynalazek . Nie mam pojecia jak z awaryjnoscią i servisem tego ale mialem okazje jezdzic GS450h z 2008 roku. Dzieki temu ze te silnik ciągną jednoczesnie to efekt przyspieszenia jest niesamowity zwlaszcza przy duzych predkosciach a do tego spalanie na bardzo niskim poziomie. Po miescie zrobienie 10l nie bylo problem a na trasie przy predkosciach 170-180 wychodzilo kolo 8l , jak na auto ktore ma 350koni i jest tych gabarytów to na prawde super wynik , zarówno jesli chodzi o osiagi i spalanie. Sporym minusem bylo to ze auto mialo bardzo maly bagaznik , wielkosci nowego VW polo a to przez to ze w bagazniku znajdują sie akumulatory hybrydowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem RX400h(kolega ma ten pierwszy model) i jak na razie te baterie jakby ich nie było :) Autem najechał 170tys. ma je ładne pare lat i leje benzin i nic poza tym. No ale jak się wsiada i tylko pipczenie daje znać że auto już działa to jednak dziwne uczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć temu artykułowi, to w najnowszym już problem bagażnika rozwiązali, bo ma 480l. http://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/Lexus-GS450h-test,663,1 Poza tym jakoś mniej bym się martwił o japońską hybrydę, gdzie toyota ma już spore doświadczenie, niż o nowoczesne diesle. No i nawet bmw się z nimi dogadało. Oni dają diesle, a toyota im hybrydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jezdzilem nowa 320d Touring znajomego.Powiem tak auto fajne wyglada ta byla z pakietem M fajnie sie prowadzi dzieki RWD no i uklad kierowniczy faktycznie bardziej precycyjniejszy niz w A4 . Automat tez daje rade i chyba pierwsza skrzynia z jaka jezdzilem ktora ma redukcje biegu lewarkiem do przodu a bieg wyzej do tylu. Dynamika bardzo dobra ( 320d ma chyba 184 KM wiec jedzie ).Jakosc wnetrza to krok milowy w stosunku do poprzedniczki , na prawde bardzo dobrze wykonane i fajne materialy , za wyjatkiem skory.Ta ma dla mnie dalej teksture jak cerata , zwlaszcza na oporciach w bokach drzwi.

Z rzeczy ktore mi sie mniej podobany to srodek.Deska jest jakas malenka i do tego jeszcze wyprofilowana od kierowcy wyglada jak by jej wogole nie bylo i tylko wskazniki z nej wystaja.Z przodu tez nie wiem tez w jaki sposob ale czulem sie klaustrofobicznie mimo ze iles miejsca jest podobna jak w A4.Fotel kierowcy jest wyzej niz w A4 mino opuszczenia go na miksimum co tez uwazam za minus gdyz ja lubie siedziec "na podlodze"

Z tylo miejsca faktycznie jest duzo , nawet wiecej niz w A4 ale za to bagaznik znow sprawia wrazenie mniejszego.

Sa tez inne bagatelne rzeczy jak tez dzwiek wydawany przez zamykane drzwi.Do kalsy premium kompletnie nie pasuje.

Czy bym kupil , ciezko powiedziec auto jest fajne ale ma pewne rzeczy wymagajace przyzwyczajenia przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu, cos Ty sie taki antysubarowy zrobił? :)

 

Nadal uwielbiam Subaru, ale tylko te starsze modele. Z nowych jedynie STi jest fajne. Forek stracił swój dawny kanciaty klimat, upodobnił się do RAV4, CRV, Tiguana i reszty. Legacy/OBK - jedno z paskudniejszych aut jakie jeżdżą po ulicach. Od Imprezy n/a Lanos jest ładniejszy, a ta nowa, której nie ma jeszcze u nas również nie jest za ładna. XV - może i bym go akceptował, tylko boli mnie, że Subaru rezygnuje z promowania swojej marki niebieskim, sportowym, kultowym STi, a w zamian za to daje wątpliwej urody pomarańczowego crossovera. BRZ - jest super, ale tak jak przedmówcy - wolałbym GT86 :)

 

Aaa zapomniałbym o Trezii... to jest dopiero prawdziwe Subaru :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage ze to auto bedzie mialo jakies 7.5sec do 100 przy calkiem sensownym spalaniu i moim zdaniem calkiem fajnym juz Designie to jako opcja dupowozu calkiem niezle to wygląda :)

Edytowane przez eMTe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obecnie ma 160koni ale VAG slynie z tego ze kolejne ewolucje silnikow maja wiecej koni. 2.0TSI początkowo mial 200, teraz ma 211. Golf GTI 5 mial 200, GTI 6 ma 211 a GTI 7 ma miec 220.

 

Brutto

 

1.6TDI 72tyś ma kosztowac

Edytowane przez eMTe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obecnie ma 160koni ale VAG slynie z tego ze kolejne ewolucje silnikow maja wiecej koni. 2.0TSI początkowo mial 200, teraz ma 211. Golf GTI 5 mial 200, GTI 6 ma 211 a GTI 7 ma miec 220.

 

Brutto

 

1.6TDI 72tyś ma kosztowac

 

Co nie zmienia faktu, że oferta dobra. I w środku ciekawiej niż np. w nowym forku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy/OBK - jedno z paskudniejszych aut jakie jeżdżą po ulicach.

 

Są tacy co myślą inaczej :foch:

 

I chwala im za to! :) Jakby wszystkim podobało się jedno auto, to byłoby bardzo nudno :D

 

A tak z ciekawości, apropo tej nowej Occi. To są też jakieś mniejsze silniki, czy minimum 140 KM w góre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda raczej nie konkuruje z Subaru , calkiem inny klient i inne ceny..

 

 

Jachu93 - są najslabszy to 1.2TSI 85koni , 1.2TSI 105koni potem jest 1.6TDI 105koni . 1.4TSI 140koni . 2.0TDI 150koni i 1.8TSI 180koni i pewnie pozniej wejdzie RS 2.0 kolo 210koni

Edytowane przez eMTe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego mówię (ale w końcu to wątek Subaru vs. reszta świata ;) ), pomijając już całkiem szeroką perspektywę, gdzie ww. marki, łącznie ze Skodą to marki stricte europejskie, w przeciwieństwie do Subaru.

Edytowane przez Giechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu mocno rozważałem Yeti 1.8TSI Haldex,sporo tym jeżdziłem,to znaczy TDI bo 1.8 nie mieli.

jeżdziłem też jakimś małym turbo w feli(te małe to felicje?) i jakoś bez rewelacji,

swoją drogą wiem że te jednostki 1,8 w Yeti są fajne ale w porównaniu z( Auto-motor-sport) z Mini CM 1.6 wymiękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...