Skocz do zawartości

Reduktor


max1987

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie rowniez nie zapala sie kontrolka.. a reduktor dziala

 

A apropo kontrolki- to norma że nie działa.

 

Czujnik, który załącza kontrolkę ma mały trzpień, który mógł się uszkodzić tzn, nadkruszyć (choć to mało prawdopodobne), wytrzeć końcówkę lub też po prostu zawiesić się. Jeżeli mamy doczynienia z ostatnim przypadkiem czyli zawieszaniem, wówczas kontrolka raz działa a raz nie, "mieszanie wajchą" daje rezultaty.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropos prostych zębów reduktora to też tak myślałem, ale jak wytargałem zdjęcia rozebranej skrzyni to zęby są skośne. Jest tylko jedno przełożenie na prostych - najprawdopodobniej jedynka. Charakterystyczne "jęczenie" skrzyni musi mieć zatem inne źródło. Prawdopodobnie jest to związane z bardziej zaawansowanymi parametrami współpracy pary kół zębatych.

Generalnie jest tak, że gdy reduktor jest na HI to sprzęga się ze sobą dwa wałki (napęd nie idzie przez koła zębate). Natomiast przy położeniu LO napęd idzie przez dwie pary kół zębatych i hałas może wynikać po prostu z ilości współpracujących ze sobą kół.

 

To tylko rozważania na podstawie schematów i zdjęć - mogę się mylić. Niestety nie miałem okazji macać rozebranej skrzyni czego bardzo żałuję bo żaden schemat tego nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel-ki na plejadach dają rade na równi z benzynami, nadrabiają momentem obrotowym.. na próbach terenowych nie było widać różnicy miedzy dieslem a benzyną z reduktorem. Jedynka w dieslu to jak jedynka w benzynie + zapięty reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...