Skocz do zawartości

Impreza GT '99 lekko slabnie prosze o pomoc....!!!!!!


szyja1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadam Impreze '99 GT 218KM i jest taki dziwny objaw moze mi ktos pomoze; silnik przy przyspieszaniu w granicach 2-3 tys.km. lekko sie chwieje tzn.przyspieszy lekko zwolni i pozniej dalej juz przyspiesza normalnie.Wymienione zostaly swiece kable wysokiego napiecia i w dalszym ciagu jest to samo, ponadto został wyczyszczony czujnik polozenia wału bo okazało sie po wyciagnieciu ze jest brudny-wyczyszcilem go i dalej jest to samo.Dodam jeszcze ze nie pali sie na desce Check Engine.........Czy ktos z was przerabiał podobny problem......Pozdrawiam i czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, pomogło przeczyszczenie przepustnicy i uszczelnienie dolotu (dokładnie która z tych rzeczy nie wiem, ale zrobiłem obie i już nie przerywa podczas przyśpieszania). Co do komputera to najprościej będzie wziąć kabelek ze standardem OBDII (może być jakikolwiek vagowski, taki za 30PLN) + ECUExplorer i lapotp. Do podstawowej diagnostyki wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było podpiete pod komputer i wszystko jest oki. tzn.przeplywomierz,sonada lambda i wszystkie inne parametry,komputer wykrył czujnik polozenia wału ale dlatego ze był zabrudzony-po wyczyszczeniu bład na komputerze zniknał a dalej kuleje......

PKocial gdzie mnie zapraszasz??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

histori x ,

 

najważniejsza jest poprawna diagnoza i wypracowane procerdurki, warto robić to jak najwcześniej bo skutki niektórych pozornie błachych usterek są mordercze finansowo...

 

często układ zapłonowy, kable wysokiego napięcia ,świece,nieraz pompa paliwa ,filtr paliwa lub regulator czy jeden z czujników ( przepływka ,czyjnik stukow...),który wystarczy poprawnie zdiagnozować...

 

na deser jaja z instalacją elektryczną... które się trafiają coraz częściej z racji na wiek autek

 

nieraz okazuje się że po prostu rozrządzik przestawiony... :)

 

 

więc finansowo to od paru stów do paru tysięcy może wypaść

Edytowane przez PKocial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie szarpanie daje czujnik spalania stukowego, dalem po nim powietrzem na orlenie z kompresora i bylo lepiej przez jakis czas ...check też nie zawsze sie swieci. aktualnie odlączam aku raz na jakis czas i na tydzien dwa mam spokój z szarpaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...