Jump to content

Klatka, a przewody paliwowe

ANDREW-G
 Share

Recommended Posts

Hello !

Taka kwestia, a może i problem.

Przy montażu klatki bezpieczeństwa przeszkadzają seryjne przewody paliwowe przy progu kierowcy.

Podczas montażu zostaną one odsunięte, z pozostawieniem ich funkcjonalności. O ile da radę.

Teraz pytanie. Co dalej ? Może je zastąpić innymi ? Chodzi mi o bezpieczeństwo, żeby nie pękły, itp.

Wersja niskobudżetowa i bezpieczna.

Co polecacie ?

Przewody możesz zostawić te same o ile nie są uszkodzone. Tylko musisz je puścić bezpiecznie.

Co masz na myśli "puścić bezpiecznie" ? Chodzi Ci, aby nie dotykały rury ? Czy zabezpieczyć je spiralą plastikową jak do przewodów elektrycznych ?

Czy jeśli będą one tak odciągnięte to czy takie naprężenia nie będą szkodliwe ?

Bezpiecznie czyli aby nie przecierały się np o klatkę czy tez o siebie aby szły prosto bez żadnych ostrych zgięć. Peszle o których mówisz są tez dobrym rozwiązaniem.

• Upvote 1

[edit] ok, dzięki.

Znalazłem już, że można kupić przewody gumowe do paliwa w oplocie za 15 zł/metr (przemysłowe, nie markowe do aut rajdowych) lub przewody z oplotem bawełnianym za 6 zł/metr i do tego w elektrycznym dokupuje się oddzielnie oplot stalowy za 2 zł/metr = 8 zł/metr zestaw.

Ciekawi mnie jeszcze ile metrów trzeba na cały system paliwowy oraz jakie końcówki. Nie mam auta przy sobie na dłuższy czas, więc proszę o pomoc :D

Edited by ANDREW-G

• 3 weeks later...

Ja też mam klatkę i oryginalne przewody. Nic mi nie przeszkadza :) Jedynie przy przednim nadkolu trzeba troszkę podgiąć oryginalne przewody. Ale zatrzaski na progach, któr trzymają przewody mam oryginlane i nie kolidują z klatką.