Skocz do zawartości

Klatka, a przewody paliwowe


ANDREW-G

Rekomendowane odpowiedzi

Hello !

 

Taka kwestia, a może i problem.

 

Przy montażu klatki bezpieczeństwa przeszkadzają seryjne przewody paliwowe przy progu kierowcy.

Podczas montażu zostaną one odsunięte, z pozostawieniem ich funkcjonalności. O ile da radę.

 

Teraz pytanie. Co dalej ? Może je zastąpić innymi ? Chodzi mi o bezpieczeństwo, żeby nie pękły, itp.

 

Wersja niskobudżetowa i bezpieczna.

 

Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody możesz zostawić te same o ile nie są uszkodzone. Tylko musisz je puścić bezpiecznie.

 

Co masz na myśli "puścić bezpiecznie" ? Chodzi Ci, aby nie dotykały rury ? Czy zabezpieczyć je spiralą plastikową jak do przewodów elektrycznych ?

 

Czy jeśli będą one tak odciągnięte to czy takie naprężenia nie będą szkodliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[edit] ok, dzięki.

 

Znalazłem już, że można kupić przewody gumowe do paliwa w oplocie za 15 zł/metr (przemysłowe, nie markowe do aut rajdowych) lub przewody z oplotem bawełnianym za 6 zł/metr i do tego w elektrycznym dokupuje się oddzielnie oplot stalowy za 2 zł/metr = 8 zł/metr zestaw.

 

 

Ciekawi mnie jeszcze ile metrów trzeba na cały system paliwowy oraz jakie końcówki. Nie mam auta przy sobie na dłuższy czas, więc proszę o pomoc :D

Edytowane przez ANDREW-G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też mam klatkę i oryginalne przewody. Nic mi nie przeszkadza :) Jedynie przy przednim nadkolu trzeba troszkę podgiąć oryginalne przewody. Ale zatrzaski na progach, któr trzymają przewody mam oryginlane i nie kolidują z klatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...