Skocz do zawartości

Wskaźnik paliwa


sunjammer

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego pięknego popołudnia uszkodziłem wskaźnik poziomu paliwa (złamałem ośkę). Znalazłem taki wskaźnik od innej Imprezy rok 95 (moja 93 i w dodatku wer. amer). tylko że "trochę" błędnie pokazuje. Pal lich przy pełnym zbiorniku, ale gdy pokazuje że czas do stacji paliw w zbiorniku jest jeszcze ok 15 l. ktoś powie "ale masz pewność że jeszce czas do tej stacji", no tak, ale nie mam pewności czy jest 15 l a może już 10. Czy można coś wykombinować czy zostaje tylko serwis ? Podaje symbol 93 1 21 W2. Założyłem 95 ale W1 i pewnie dlatego jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wynika prawdopodobnie z innych pojemności zbiorników. Twój jest nieco większy niż w imprezach AWD. Nie wiem na ile można tam coś regulować, ale moja koncepcja jest taka, by ustawić wskaźnik tak, że przy pełnym napełnieniu wychodzi poza skalę a dół jest dostrojony, tak, ze odpowiednio pokazuje poziom paliwa. Być może uda się to zrobić za pomocą odpowiedniego potencjometru precyzyjnego, wszystko zależy od sposobu sterowania wskaźnikiem. Bo czy będzie możliwość zmieszczenia pełnego zakresu na skali to nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...