Skocz do zawartości

luzy zaworowe w LEGACY 2.0 137km z LPG


mus

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam pytanie dotyczące regulacji luzów zaworów w Subaru z LPG.

Chodzi mi o to czy wartości luzów są takie same w aucie z LPG i bez?

Pytam o to dlatego że ma drugie auto z LPG tj. Hondę CRV w której mechanika dwa razy ustawiał mi luzy w krótkim odstępie czasu i pomimo że było podobno dobrze ustawione to auto cały czas przygasało.

Wkurzyło mnie to więc zaprowadziłem auto do ASO gdzie powiedziano mi że wartości luzów są faktycznie książkowe ale z LPG luzy powinny być luźniejsze. Poprawili i problem przygasania został rozwiązany.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niekoniecznie bzdura temperatura spalania LPG jest wyższa niż benzyny w związku z tym również wydłużenie zaworów jest większe, nie zaszkodzi dla silnika jeżeli luzy zaworowe zostaną ustawione w górnej tolerancji lub ciut luźniej. Zasada jest taka lepiej za duży luz na zaworach niż zbyt mały. Zbyt mały luz prowadzi do niedomykania zaworu i jego wypalenia (brak możliwości odprowadzenia ciepła przez przylgnie) przy zasilaniu silnika LPG dbałość o zawory to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spalania gazu jest co prawda tylko o 40 stopni wyższa niż benzyny ale gaz spala się cztery razy dłużej , stąd większe obciążenie cieplne głowicy na gazie . Związana z tym jest częstsza regulacja luzów zaworowych. Luzy na zaworach ssących proponuję zrobić ,,orginalne" zaś na wydechach o 0,05-0,10 lużniejsze na ,,dłużej starczą" a silnik i tak nie będzie nadmiernie głośny

Luzy na zaworach ssących praktycznie się nie zmieniają tylko na wydechach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...