Skocz do zawartości

Misfire detected x4,w WRX 01


falco555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam,kupiłem WRXa,wszystko niby ok.,check engine gasł,ale auta nie jechało tzn. braki w mocy.Okazało się że sprytny sprzedawca podpiął kontrolke pod abs,gdy to skorygowałem check engine zaczął się świecic na stałe,a przy szybszej jeździe migac.Pojechałem do serwisu wyskoczyły błędy 301,302,303,304,czyli jak w tytule na każdym cylindrze,więc zaproponowano wymianę świec,filtrów,zmiane benzyny,wszystko to zrobiłem.Po skasowaniu błędów wszystko ok.,dopuki się lekko nie przyciśnie i znowu wyskakuje.Panowie w serwisie stwierdzili więc że może to byc praktycznie "wszystko",jak będą mieli takiego WRXa,zadzwonią i bedą podmieniac podzespoły metodą prób i błędów(załamka),dodam jeszcze że ciśnienie turbiny ok.,i nie wiem czy to normalne,ale nawet po krótkim ostrzejszym odcinku turbina w nocy świeci na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz ale to nie tak latwo, powodow moze byc wiele....

wymien silnik i po klopocie, polecam ej207 lub ej257 ;)

niewiem jak po polsku, wiec po angielsku tu sie wypowiem:

The misfires could be related to engine mechanical, ignition or fuel system faults under positive load conditions.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak po polsku, wiec po angielsku tu sie wypowiem:

The misfires could be related to engine mechanical, ignition or fuel system faults under positive load conditions.

 

Wypadanie zapłonów może być spowodowane usterkami mechaniki silnika, systemu zapłonowego lub paliwowego pod obciążeniem. (Starsznie cieżko to składnie po polsku przetłumaczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.Kazdy mówi że wrx,ma gorsze osiagi od gt,to prawda?

to tez zalezy jaki GT ;), ale ogolnie gc/gm/gf chasis jest lzejsza od gd, a moce podobne, wiec to ja bym powiedzial, ze to zalezy od kierownika.

Dlatego sporo ludzi laduje nowsze silniki do starszych bud. Jak ja np.

No i roznica jest taka ze moje auto seryjnie robilo 12.6 na 1/4 mili vs. 13.1+ w normalnym STi, a juz nie bede wspominal o latwiejszym hamowaniu etc. poniewaz auto jest lzejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam WRX 2001 i miałem problemy z check engine. Na początku okazało się że to uszkodzona sonda lambda i po naprawie check engine zgasł. Potem miałem takie akcje że po myjni po mocniejszym przyciśnięciu zaczynał mi migać check engine kilka razy i gasł. W międzyczasie zrobiłem przegląd, zmieniłem świece i jest ok jak na razie. Jak nie będziesz miał już żadnego pomysłu spróbuj podjechać do Japan Sport Service na Emaliowej, mogę dać ci na PW kontakt do właściciela, może coś poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytalem u mnie w servisie czy takie problemy z WRX sa znane... i sa, mechanik twierdzi ze przewaznie sa to swiece. Po pierwsze przerwa na nich powinna byc 0,7 a czesto sa montowane swiece z fabrycznym 1,1, i jesli sie jedzi ostrzej to nalezy zalozyc zimniejsze swiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...