Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

no w końcu mówisz logicznie :biglol: ;)

 

 

hahahhaahah Bartek a Ty mu w tym pomozesz :D :D :P

 

Taki jest plan szefie

 

mordo, focale dadza rade...

 

Dlatego na wieczor browar cza zaaplikowac normalnie swieto dzis :D :D :D

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mordo, focale dadza rade...

Mam nadzieję, tyle że jedyne dystanse jakie mogłem tu zanabyć redukują średnicę głośnika do 130mm.

Jak ma sie granie 165mm do 130? Olać to czy zanabyć jakieś mdfy z PL?

Dlatego na wieczor browar cza zaaplikowac normalnie swieto dzis :D :D :D

hehe, biorę paszport, tankuję, ładuję kufer piwem i ruszam ;)

 

bo maty zamierzam położyć :)

no w końcu mówisz logicznie :biglol:;)

:rolleyes::lol:

Nie mogę znaleźć żadnego filmiku jak tę operację przeprowadzić :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma sie granie 165mm do 130? Olać to czy zanabyć jakieś mdfy z PL?

 

Wszystko zalezy jakie tam sa parametry w glosnikach. (skutecznosc, moc rms, pasmo)

 

Srednica jest wazna, wazna jest rowniez moc wzmaka, ale moim zdaniem w car audio ciezko jest jednoznacznie odpowiedziec.

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma sie granie 165mm do 130? Olać to czy zanabyć jakieś mdfy z PL?

nabyć koniecznie! 130 to pierdziawki, 165 to już porządne woofery

No nie ułatwiasz :huh:

Powiedziano mi, że przy podpięciu ino pod radio nie będę słyszał różnicy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prośba - niech mi ktoś mądrzejszy wytłumaczy, czy do słuchania muzy poprzez iPad + dobre sluchawki - jest sens kupowania wzmacniacza lampowego? I jeśli tak to który?

 

Jezeli chodzi o wzmaki lampowe to do Pawla (yagoolar)

 

Tutaj w kaciku Audio na subaru najwiecej to on ma doswiadczenia i niechaj sie wypowie.

 

Choc moim zdaniem za dobra lampe trzeba troszki zabulic.

 

Mysle caly czas u siebie zlozyc 3 zestaw stereo oparty na lampie + Tannoy Cherry + Gramofon Thorens

 

Moze Pawel ma jakies konstrukcje na sprzedaz, mozna sprobowac

 

 

 

Stachu hahhahha na ostatnich zakrapianych imprezach lecial ten utwor no i calkiem calkiem :D :D :D

Do końca weekendu postaram się odsluchac Tannoya glosniki, bo póki co z samej lektury netu są moim faworytem.

Niewatpliwie moja ulubiona marka.

 

Podaj model słuchawek i wersję iPada, to Ci odpowiem, czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem winyle:

 

- John lennon " SHAVED FISH Plastic Ono Band" Emi Holland, 6,5e

 

JohnLennon-albums-shavedfish.jpg

- Jarre "les chants magnetiques" 4,5e

 

3393.jpg

 

Te winyle chcialbym sobie zachowac.

 

 

 

W dodatku kupilem:

- Jean Michel Jarre " Oxygene" 3,5e Polydor

 

Jean-Michel+Jarre+-+Oxygene+-+Front.jpg

 

 

- u2" Live Under a Blood Red Sky " 3,5 e Island

 

U2+-+Live+Under+A+Blood+Red+Sky.jpg

 

 

- u2 "The Unforgettable fire" 3,5 Island UK

 

 

theunforgettablefire_large.jpg

 

 

 

 

- Meat Loaf " Bat out of hell" 4,5e Epic

 

Meat%2BLoaf.Bat%2BOut%2BOf%2BHell.jpg

 

Igor, Lukasz jesli ktos z was chce te pozycje pisac!

 

Powiedziano mi, że przy podpięciu ino pod radio nie będę słyszał różnicy

 

Praktycznie moze tak byc. Teoretycznie --> liczby nie klamią.

 

Ale pewnie ja bym wladowal wieksze... o ile miejsce jest!

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie przyszły gadżety:

 

- Harman Kardon BTA10 - czyli moduł bluetooth. Póki co słuchałem chwilę puszczajac z kanapy dźwięk przez iPhona i słuchając z zestawu. Ogólne wrażenia pozytywne, ale jednak słychać, ze nie jest to muzyka bezpośrednio z wieży, mimo ze na iPhonie mam tylko oryginalne utwory, żadnych mp3 ciagnietych z neta. Strata jakości jest, bo chyba być musi?

 

- bang&olufsen Earset 3i - małe douszne sluchawki - wow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz pilna sprawa:

 

zaloguj sie tutaj

 

https://www.paypal.c...ebapps/mpp/home

 

i tu odzyskasz kase, tam jest zakladka tylko to jest holenderksa strona.. wiecej info wkrotce... bylem u Jaapa uciekam

 

na paypalu odzyskujesz kase

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenia pozytywne, ale jednak słychać, ze nie jest to muzyka bezpośrednio z wieży, mimo ze na iPhonie mam tylko oryginalne utwory, żadnych mp3 ciagnietych z neta. Strata jakości jest, bo chyba być musi?

pewnie ten typ tak ma, może bt 2.0 przesłuchiwałem ostatnio flack'i na słuchawkach bluetooth i słychać było sporą różnicę w porównaniu do sznurkowych.

Możesz jeszcze spróbować zamienić kabelek RCA-jack na jakiś porządny, bo to dołączone do zestawu to cienizna, ale mega efektów bym nie oczekiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPada mam 2 i 3, a słuchawki chcę kupić te, które poleciłeś, czyli HD600.

Jako tfu-rca wzmacniaczy powinieniem powiedzieć: "MUSISZ MIEĆ WZMACNIACZ, KONIECZNIE LAMPOWY". Ale Apple całkiem niezłe komponenty wstawia do swoich produktów i wysterowanie słuchawek z impedancją impedancją 300 om i skutecznością na poziomie 112 dB z iPada nie powinieneś mieć absolutnie problemu. Gdybyś wchodził w niższe impedancje w okolicach 32 om, to wtedy wzmacniacz jak najbardziej.

 

BTW, niedługo może mi wpadną w ręce pierwsze w Polsce słuchawki nauszne Martin Logan - podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPada mam 2 i 3, a słuchawki chcę kupić te, które poleciłeś, czyli HD600.

 

Koniecznie przed zakupem zrób odsluch i sprawdź czy Ci sie podoba ich współpraca z Ipad-em . Może sie okazać ze sporo tańsze słuchawki dedykowane do odtwarzaczy przenośnych jak np. Harman Kardon CL czy B&W P3 akurat z iPad-em zagrają lepiej niż HD600 :idea:

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPada mam 2 i 3, a słuchawki chcę kupić te, które poleciłeś, czyli HD600.

 

Koniecznie przed zakupem zrób odsluch i sprawdź czy Ci sie podoba ich współpraca z Ipad-em . Może sie okazać ze sporo tańsze słuchawki dedykowane do odtwarzaczy przenośnych jak np. Harman Kardon CL czy B&W P3 akurat z iPad-em zagrają lepiej niż HD600 :idea:

 

Pełna zgoda. Subiektywne odczucia istotne bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchaliście może ich w takim połączeniu? Tzn iPad + Harman i iPad ...

 

Ipad + słuchawki Harman Kardon CL to świetne połączenie.

 

HD600 do porzadnego wzmacniacza a jeszcze lepiej przedwazmacniacza są stworzone , do przenośnych grajków niekoniecznie ...Warto by jednak oczywiście spróbować , porównać :idea:

 

Łukasz, kiedy będziesz w Ł? Musimy spota zorganizować!

Pzdr

 

Igor , będę do Ciebie dzwonił w tej sprawie .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z odsłuchu Harman Kardon CL, podpiąłem pod swojego iPhona 4s i kurcze... uwielbiam tą firmę, mam jej sprzęt, ale tu naprawdę nie ma rewelacji... A nawet powiem, że grają slabo, przynajmniej jak na to, czego się po nich spodziewałem. Po drugie są bardzo sztywne i słabo przylegają do ucha w porównaniu choćby do moich Bose. To oczywiście moja subiektywna ocena, ale właśnie odpadły z placu boju. Zostają póki co HD600, których nigdy nawet w ręku nie miałem i B&W p3 i p5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ten typ tak ma, może bt 2.0 przesłuchiwałem ostatnio flack'i na słuchawkach bluetooth i słychać było sporą różnicę w porównaniu do sznurkowych. Możesz jeszcze spróbować zamienić kabelek RCA-jack na jakiś porządny, bo to dołączone do zestawu to cienizna, ale mega efektów bym nie oczekiwał.

 

- Harman Kardon BTA10 - czyli moduł bluetooth. Póki co słuchałem chwilę puszczajac z kanapy dźwięk przez iPhona i słuchając z zestawu. Ogólne wrażenia pozytywne, ale jednak słychać, ze nie jest to muzyka bezpośrednio z wieży, mimo ze na iPhonie mam tylko oryginalne utwory, żadnych mp3 ciagnietych z neta. Strata jakości jest, bo chyba być musi?

 

 

Amstaf, o ile dobrze zrozumialem Twoje zamiary i intencje to przesyl danych odbedzie sie za pomoca sieci bezprzewodowych albo bluetoth. Strata bedzie ogromna. Tymbardziej to dzwiek cyfrowy.

 

Nie wymyslono na swiecie jak dotad nic lepszego jak polaczenia kablowe miedzy zespolami.

 

 

U mnie dzwiek cyfrowy poszedl na emeryture i dominuje analog.

 

Nie znam tego modulu Harmana ale trzeba sie bedzie troszki zastanowic czy zakup drogiego systemu naglasniajacego nie bedzie grzal lawy i czy bedzie wykorzystany na 100% swoich mozliwosci przy takich ustawieniach.

 

Paweł , co tam w vinyl shopie ciekawego słychać ?

 

w sobote u Jaapa nowa dostawa, mam pojawic sie u niego na weekend.

First Press UK Led zeppelin II jest na sprzedarz za 35 jurkow

 

Lukasz, Bartek, Igor, PW

 

HD600 do porzadnego wzmacniacza a jeszcze lepiej przedwazmacniacza są stworzone , do przenośnych grajków niekoniecznie ...Warto by jednak oczywiście spróbować , porównać

 

Pelna zgoda. Z tego co zdazylem wylapac HD 600 to profesjonalne audiofilskie sluchawki powyzej 1tys do muzyki powaznej o duzej impedancji 300ohm. Wiec tylko pod porzadnego wzmaka czy przedwzmaka. Na przenosnym niekoniecznie

 

Wybor tych sluchawek to dobra inwestycja, ale do profesjonalnych odsluchow!

 

Igor rattle and Hum jest u Jaapa zobacze co to za press i w razie czego nabede....

 

Koniecznie przed zakupem zrób odsluch i sprawdź czy Ci sie podoba ich współpraca z Ipad-em . Może sie okazać ze sporo tańsze słuchawki dedykowane do odtwarzaczy przenośnych jak np. Harman Kardon CL czy B&W P3 akurat z iPad-em zagrają lepiej niż HD600

 

Lukasz zgadzam sie.

 

Pawel polecil profesjonalne audiofilskie sluchawki, ale iPad nie podpiety do wzmaka moze okazac sie "zabawką"

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...