Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Ciemny brąz super!

Mi się najbardziej podoba ta ostatnia plinta, to dąb, jutro się przejadę do nich z fotkami i dokładnymi wymiarami(albo i z całą plintą), bo dopiero jutro przyjedzie do mnie gramofon, zobaczę ile będzie to wszystko kosztować, jesion jest trochę tańszy ;)

Jutro też kupuję maty :)

W weekend będę w 3City, to zajadę do Sonus Oliva po sreberko ;) Zrobię tuning TP'ka

W planach też przegląd i ewentualnie smarowanie łożyska oraz kalibracja zawieszenia.

Będzie zacny TeDek :D

Wiecie ile kabelka trzeba kupić i jaką ma mieć średnicę(ten do ramienia)?

 

Ja bym kable w Tp ramieniu nie zmieniał,

 

Jeśli decydujesz sie późńiej zmienić na SME to zdjae sie tam jest dobre okablowanie

 

A jeśli zostajesz z TP to ok.

 

 

Szaman dziś mnie na klasyke wzieło:

 

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kable w Tp ramieniu nie zmieniał, Jeśli decydujesz sie późńiej zmienić na SME to zdjae sie tam jest dobre okablowanie A jeśli zostajesz z TP to ok.

Zostaje z TP na długo, za granicą piszą, że warto a kabelki jak najcieńsze, więc kosz też nie będzie jakiś wielki(niecałe 80zł za 4 metry). W SME z tego co zauważyłem ludziska też zmieniają :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd nabyłeś winyle Jabar?
kumpel, ktory zajmuje sie zawodowo gramofonami ma dojscie do jakiegos czlowieka w Wawie, ktory sciaga, na razie wzialem Toto - IV, Simon&Garfunkel - Greatest Hits2, The Eagles - Hotel California, Queen - news of the world, King Crimson i amerykanskiego Quincy Jonsa.

 

testuje wciaz i doszlo pare klockow na odsluch.

Sansui 7700 i jeszcze takie dziwactwo:

IMG_2525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może piwko? I jakaś muzyczka do tego
Szaman dziś mnie na klasyke wzieło:

 

Propozycja na po Beethovenie, w sam raz na refleksje i wyciszenie się na zakończenie dnia, ale zamiast piwka - koniaczek i papierosik ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Vna-_bCgb70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

testuje wciaz i doszlo pare klockow na odsluch.

Sansui 7700 i jeszcze takie dziwactwo:

IMG_2525.jpg

 

Vintage pełną gębą ... Przyjemnie potestować takie stare cacka :)

 

Tandberg-a w ogole nie znam .

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jedna z najbardziej wysłuchiwanych płyt Beatlesów u mnie :yahoo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=BX-61Vg2lkA

 

kumpel, ktory zajmuje sie zawodowo gramofonami ma dojscie do jakiegos czlowieka w Wawie, ktory sciaga, na razie wzialem Toto - IV, Simon&Garfunkel - Greatest Hits2, The Eagles - Hotel California, Queen - news of the world, King Crimson i amerykanskiego Quincy Jonsa.

 

Jabar, cieszy mnie ta wiadomość

 

Japan press do prawdopodobnie wzór jakości płyt winylowych, chętnie bym zanabył jakieś płyty,

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry artykuł o TP16:

http://www.audiokarm...ad.php?t=523166

MUST READ dla każdego posiadacza - to właśnie dlatego planuję zrobić rewiring :D Część z pozostałych modów tam opisanych też ;)

 

Szuszu, płyty doszły, dzięki, nie odsłuchiwałem jeszcze, bo gramofon przetrzymuje DPD w swojej sortowni - to chyba najpowolniejsi kurierzy na świecie :facepalm::toobad:

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jedna z najbardziej wysłuchiwanych płyt Beatlesów u mnie :yahoo:

Hm. Ja mam jakiś problem z Beatlesami. I doceniając co zrobili, jakoś nie potrafię wchłonąć. Za to dziś nadrabiam zaległości z JJ Cale'a, ależ tu pięknie grali z Claptonem:

 

 

The Beatles to fenomenalna grupa. I jedyna której posiadam wszystkie płyty na winylu :yahoo:

 

Jak to powiedział niegdyś Tyr Tyr "Nie można ich nie lubieć" :hi:

 

Szuszu, płyty doszły, dzięki, nie odsłuchiwałem jeszcze, bo gramofon przetrzymuje DPD w swojej sortowni - to chyba najpowolniejsi kurierzy na świecie :facepalm::toobad:

 

Cieszy mnie to. Daj znać czy wszystko ok i czekam na dalsze zamówienia. :yahoo::D

 

Bardzo dobry artykuł o TP16:

http://www.audiokarm...ad.php?t=523166

MUST READ dla każdego posiadacza - to właśnie dla tego planuję zrobić rewiring :D Część z pozostałych modów tam opisanych też ;)

 

Szuszu, płyty doszły, dzięki, nie odsłuchiwałem jeszcze, bo gramofon przetrzymuje DPD w swojej sortowni - to chyba najpowolniejsi kurierzy na świecie :facepalm::toobad:

Bartek, bedziesz robił modyfikacje ramienia TP poprzez zmianę kabli?

 

Mówiłeś coś o zakupie sreberek u Witka. Będziesz w stanie na tyle rozkręcić ramie żeby dostać sie do nich ?

 

 

bo gramofon przetrzymuje DPD w swojej sortowni - to chyba najpowolniejsi kurierzy na świecie :facepalm::toobad:

 

Już prze nigdy nie dam zarobić kurierom, dziadom obsranym !

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś coś o zakupie sreberek u Witka. Będziesz w stanie na tyle rozkręcić ramie żeby dostać sie do nich ?

no problem z ramieniem, ładnie wszystko pokazane w linku, to dam radę, ale kabelki raczej będą nie Witkowe, jego sreberka są 2 razy za grube a cieńszych nie ma, chcę kupić kabelki firmy SME :twisted: w Audio Forte :mrgreen:

http://www.audiofort...800&cat_sub=820 :thumbup:

 

trochę połączeń lutowanych ubędzie, te sreberka SME puszczę z wkładki bezpośrednio na zewnątrz i zakończę interkonektami, nie będzie lutowanka w obudowie i dwóch połączeń wtykami w ramieniu(łącznie 3 połączenia mniej) Ramię będzie też sporo chudsze ;)

Poza tym planuję jeszcze:

- puścić masę tak jak w MKII,

- plinta dębowa,

- wygłuszenie dynamat'em,

- mata korkowa,

- czyszczenie, regulacja, polerowanie :D

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś coś o zakupie sreberek u Witka. Będziesz w stanie na tyle rozkręcić ramie żeby dostać sie do nich ?

no problem z ramieniem, ładnie wszystko pokazane w linku, to dam radę, ale kabelki raczej będą nie Witkowe, jego sreberka są 2 razy za grube a cieńszych nie ma, chcę kupić kabelki firmy SME :twisted: w Audio Forte :mrgreen:

http://www.audiofort...800&cat_sub=820 :thumbup:

 

trochę połączeń lutowanych ubędzie, te sreberka SME puszczę z wkładki bezpośrednio na zewnątrz i zakończę interkonektami, nie będzie lutowanka w obudowie i dwóch połączeń wtykami w ramieniu(łącznie 3 połączenia mniej) Ramię będzie też sporo chudsze ;)

Poza tym planuję jeszcze:

- puścić masę tak jak w MKII,

- plinta dębowa,

- wygłuszenie dynamat'em,

- mata korkowa,

- czyszczenie, regulacja, polerowanie :D

 

 

Podoba mi sie i to bardzo ten projekt ... Zrobię podobnie z moim TD 160 jak mi go Piotrek zwiezie :) Jestem ZA kabelkami SME bo kto ja kto ale oni wiedza co do ramienia jest dobre :idea:

 

Dzisiaj sie nabarowalem z ustawieniem azymutu w TD 309 ... Niepotrzebnie go ruszyłem bo okazało sie ze antyskating powodował lewy kanał głośniej grał ... Teraz jest git :)

 

Leci :

 

c1.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś coś o zakupie sreberek u Witka. Będziesz w stanie na tyle rozkręcić ramie żeby dostać sie do nich ?

no problem z ramieniem, ładnie wszystko pokazane w linku, to dam radę, ale kabelki raczej będą nie Witkowe, jego sreberka są 2 razy za grube a cieńszych nie ma, chcę kupić kabelki firmy SME :twisted: w Audio Forte :mrgreen:

http://www.audiofort...#38;cat_sub=820 :thumbup:

 

trochę połączeń lutowanych ubędzie, te sreberka SME puszczę z wkładki bezpośrednio na zewnątrz i zakończę interkonektami, nie będzie lutowanka w obudowie i dwóch połączeń wtykami w ramieniu(łącznie 3 połączenia mniej) Ramię będzie też sporo chudsze ;)

Poza tym planuję jeszcze:

- puścić masę tak jak w MKII,

- plinta dębowa,

- wygłuszenie dynamat'em,

- mata korkowa,

- czyszczenie, regulacja, polerowanie :D

 

 

Podoba mi sie i to bardzo ten projekt ... Zrobię podobnie z moim TD 160 jak mi go Piotrek zwiezie :) Jestem ZA kabelkami SME bo kto ja kto ale oni wiedza co do ramienia jest dobre :idea:

 

Dzisiaj sie nabarowalem z ustawieniem azymutu w TD 309 ... Niepotrzebnie go ruszyłem bo okazało sie ze antyskating powodował lewy kanał głośniej grał ... Teraz jest git :)

 

Leci :

 

c1.jpeg

 

 

Ten sam album CC catch kupiłem od tego gościa z winylami od Bartka.

 

Mnie sie też podoba plan z osrebrzeniem drucików w ramieniu.

 

Panowie do wglądu TD 160:

 

olmotorlge.jpg

 

Nie wnikam co tam w środku jest, ale jest tego niewiele. :yahoo:

 

O co tu chodzi w takim razie :yahoo::biglol:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam co tam w środku jest, ale jest tego niewiele. :yahoo:

szuszu, to jest nieoryginalny td 160 :P

IMO ktoś konkretnie spartolił robotę, zawieszenie zblokował jakąś śrubą, dokręcił kawałek płyty pilśniowej WTF? :o Chyba pre na lampie też dorobił ;)

 

Łukasz, nagram jakieś melodie przed i po wymianie kabelków, w poniedziałek zamawiam sreberka SME :) Podobno warto nawet czasem piszą, że nie ma sensu wymieniać wkładek jak się ma kabelki nie wymienione. Ale co ten koleś zrobił z TP16 to jest już mega wyczyn, ~2g cięższe od SME :o w cenie 1/10 SME a z równie dobrym działaniem i z tego co zrozumiałem lepszym antyscatingime :o ale swojego aż tak nie zmasakruję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie do wglądu TD 160:

 

olmotorlge.jpg

 

Nie wnikam co tam w środku jest, ale jest tego niewiele. :yahoo:

 

O co tu chodzi w takim razie :yahoo::biglol:

 

Jak o druciarni mowa to i tego projektu przegapić nie wypada :biglol:

 

 

 

 

td160%20decoupling.jpg

 

Właściciel tez ciekawie ustawił VTA ramienia ...Wkładka sie przygotowuje do lotu :D

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel - lepiej grają :)

Dzielony Tandberg to piece of art w wykonaniu, a dźwiękowo myślę że z Michi raczej do porównania a nie z 980tką. Nie słyszałem nigdy Rotela dzielonego - ale 3002+3003 ze swoimi prawdziwymi 150W na kanał grają niesamowicie. Zaczyna brakować głośników :)

Sam tuner 3011 mimo że to "niższy" model tych norweskich klocków, sprawia, że radia zaczynasz słuchać z namaszczeniem bliskim dobrze nagranym CD.

Ciężko coś znaleźć w temacie tych sprzętów, ale jeśli już się coś wygrzebie to same superlatywy. Zadziwia to jak bardzo kompaktowa jest końcówka mocy, praktycznie wysokości przedwzmaka, tylko o jakieś 10kg cięższa :)

 

Głośniki Sansuia grają jak dla mnie ze zbytnim uwydatnieniem średniego pasma. Nie jestem zwolennikiem podbijania basów i wysokich we wzmacniaczu, jednak tutaj jest taka potrzeba by zagrało porównywalnie do IQ, może to wina moich starych kolumn? Może grają za bardzo basem i górą? Mi akurat ich charakterystyka pasuje, a Sansuii nie bardzo.

Wzmacniacz S.7700 - na razie za mało słuchałem by móc coś powiedzieć.

 

co do Thorensów to chyba jednak 318 wygra ze 145. Ponoć to lepsza baza do modów w przyszłości, a po STI zostało mi takie dziwne podejście :)

Edytowane przez Jabar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielony Tandberg to piece of art w wykonaniu, a dźwiękowo myślę że z Michi raczej do porównania a nie z 980tką. Nie słyszałem nigdy Rotela dzielonego - ale 3002+3003 ze swoimi prawdziwymi 150W na kanał grają niesamowicie. Zaczyna brakować głośników :)

 

Mariusz jestem pod wrażeniem, gdzie kupiłeś norweskiego mocarza?

 

Dzielony Tandberg to prawdopodobnie liga MICHI jak nie lepiej. Z informacji:

 

norweski król Hi-Endu, niepokonany

zaprojektowany na przełomie lat 70 - 80

był tak drogi, że Europa była za biedna, więc wysyłany był do USA

 

twórcy tego cudu trafili później do Marka Levinsona i Krella

i kontynuują norweskie rozwiązania w amerykańskiej skórze do dziś

czapki z głów...

 

Gra przepięknie, trzeba posłuchać,

stan kosmetyczny bez zarzutu, poza lekko nadłamanym, lecz działającym przełącznikiem pojemności wkładki gramofonowej MM (z tyłu)

oryginalny przełącznik zasilania na Europę i Amerykę

 

Tandberg preamp w obecnych czasach to koszt preampa michi1700-2000 zł, tyle że Rotelowski sprzęt jest młodszy

 

Szanuje Twoje podejście i zakup gdyż sprzęt ma 40 lat

 

porównanie 980 BX czy nawet mojego obecnego zestawu dzielonego Rotela RB 980 BX i RC 990 BX mija sie z celem :yahoo:

 

Zaczyna brakować głośników :)

 

Do takiego sprzętu załatw sobie lepsze głosniki, na przykład Tannoy Little Gold Monitor

 

tannoy_little_gold_monitor.jpg

 

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem właśnie TeDka stan fabryczny właściwie poza plintą chyba nic nie było ruszane. Trochę czyszczenia mnie czeka, ale wcześniej trzeba sprawdzić jak gra(narazie nie wiem jak się zabrać za ustawianie :biglol: ). Bardzo fajnie był zapakowany, gościu z aukcji solidny! :D

 

Kabelki, konektory, mata i inne duperele typu szczotka i poziomica zamówione jeszcze tylko po dynamat'a muszę się przejść i do dzieła :twisted: a w przyszłym tygodniu nowa plinta :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz jestem pod wrażeniem, gdzie kupiłeś norweskiego mocarza?
nie ładnie odpowieadać na pytanie pytaniem :) ale gdzie Ty znajdujesz takie opinie?

 

Jeszcze nie kupiłem, nawet nie wiem do końca czy mnie na niego stać - bo nie znam ceny. Kolega mój handluje takim sprzetem i gramofonami i ma trochę różnych prawdziwków u siebie w garażu. Dał mi na testy parę dziesiąt kilogramów różnych rzeczy (co widać na zdjęciu - gdzie tylko czarne kolumny IQ są moje.

 

W zanadrzu mam jeszcze Sansuia 7700 - ale mimo, ze brzmi ciekawie (i też słychać różnice in plus w stosunku do Rotela - zwłaszcza na winylu - bo na cd różnicy ja nie słyszę) to jednak T. jest tym marzeniem do zrealizowania :)

 

 

Tandberg jest z początku lat 80-tych więc do 40ki jeszcze chwila :)

 

 

ps.

jadę dziś oglądać jakieś płyty do mojego dilera japonskich winyli - zerknę co ciekawego ma u siebie. Coś mi wspominal o Floydach, wczesnym M.Davisie itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...