Jump to content

Pomózmy Adamowi wyjść z domu !!


hemi112

Recommended Posts

Oto historia Adama.Przeczytajcie

 

Mężczyzna 34 lata,żona Monika,syn 15 lat,do 2007 roku w pełni zdrowy facet,doszło do wypadku,w skuterze odpadło koło ,niefortunnie uderzył w drzewo,diagnoza okrutna: złamanie kręgosłupa piersiowego Th5,7.

Paraliz od klatki piersiowej w dół,wózek :cry:

 

Mieszka na I piętrze na wsi ,próbowali pozyskac od gminy mieszkanie na parterze,ale te zaproponowane do nieczego sie nie nadawały więc póki co to sytuacja bez zmian.

Adam dostał szyny aby żona mogła z nim zjechać po schodach na dół,ale wyobraźcie sobie trudność ,jaką sprawia zjechanie wózkiem z I pietra,oraz wjechanie do domu.Cięzko,stromo,niebezpiecznie.

POJAWIŁ SIĘ POMYSŁ:

Gdzieś w Bolesławcu zmarła starsza osoba i została winda przy budynku,rodzina chciała sie jej pozbyć,więc Adam (vel.Roky)ma winde na podwórku pod domkiem i trzeba działać dalej.

CO TRZEBA ZROBIĆ ABY ADAM WYSZEDŁ Z DOMU :?:

W pokoju trzeba wykuć w ścianie zew. drzwi ,a na zew. rozebrać dach i zrobić taras (balkon) i przy tym balkonie zamontować windę Adam myslał o takiej samoróbce chyba żeby okazało się ,że tą oryginalną da się dostosować do jego potrzeb to byłoby super i mniejszy koszt co dla niego jest bardzo ważne.Znany jest juz koszt całej operacji:

 

A teraz "najlepsze":

WIECIE ILE KOSZTUJE "WOLNOŚĆ"ADAMA :?: :?:

3000ZŁ,tak tak niska suma sprawi iz Adam będzie miał szansę korzystać z "wolności"kiedy będzie chciał,a nie kilka razy do roku :!: :!: :!:

To jak forumowicze,pomożemy coś :?:

Bo z jednej strony jest to mały koszt,ale dla nich to duża kwota :cry:

 

jako,że jestem tylko pomysłodawcą tego tematu,a nie chce pośredniczyć w żadnych rozmowach,czy innych przelewach ,to podaje namiar na zainteresowanego:

ADAM GRZESZCZYK,TEL.793-395-337.

 

-- Wt sie 07, 2012 1:27 pm --

 

jako,że oszustów nie brakuje i pewnie niektórzy mogą mysleć,że to moze być kolejny wałek,to jest pomysł ,aby przez fundację Adamowi pomóc,z tym,że rozmawiałem przed chwila z Adamem i...mailowo mu odpowiedzieli,że zapraszają we wrześniu.

 

Adam juz interesował się tym,jak skorzystać z ewentualnej pomocy poprzez fundację i wcale to nie wygląda tak kolorowo :cry:

Jesli są osoby chętne do jakiejkolwiek pomocy to zapraszam do kontaktu z samym zainteresowanym :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,Hemi dokładnie tak jak napisałeś,żona była kilka razy w Stowarzyszeniu Ziemia Bolesławiecka,gdzie chciałem dostać pomoc w postaci udostępnienia konta dla ewentualnych wpłat od chcących pomóc niestety,nikogo nie ma w biurze,więc tylko kontakt e-mail mi pozostał,tak też zrobiłem.Okazało się jednak,że tego typu sprawy i wszelkie inne dopiero po wakacjach,trochę mnie to podłamało bo przecież zaraz jesień-zima i po ptokach.

Wiem,że jest nieufność w śród ludzi bo i słusznie,szkoda tylko,że ten który potrzebuje pomocy cierpi tylko dlatego,że są Ci którzy jej nie potrzebują,ale potrafią to sprytnie wykorzystać.

 

Pozdrawiam Adam

 

-- Cz sie 16, 2012 2:36 pm --

 

Witam,jedyne co mogłem teraz zrobić to założyłem konto oszczędnościowe- 12 1090 1939 0000 0001 1960 4574 ,na które można wpłacić każdą cegiełkę są na nim tylko wpływy od osób chętnych pomóc,jest to również podstawa do rozliczenia się z US od otrzymanych darowizn.Powoli malutkimi kroczkami idzie do przodu,dziękuję za wsparcie.

Pozdrawiam serdecznie

Adam Grzeszczyk

 

-- Pt sie 17, 2012 11:59 am --

 

Witam,dziękuję za każdą okazaną już mi pomoc,każda kwota przybliża mnie do samodzielnego wyjścia na dwór

Link to comment
Share on other sites

Witam,może te 3000zł to mało,jest to kwota jaką potrzebuje w przybliżeniu na materiał,według wyliczeń kolegi z branży budowlanej,który wcześniej odwiedził hurtownie budowlane.Jednak nie zmienia to faktu,że pozostaje kwestia kto i za ile wykona tą prace być może okaże się,że będą musiał dobrać jakąś kwotę o ile się uda.Dla tego ważna i istotna jest nawet najmniejsza pomoc,każda kwota przybliża mnie do samodzielnego wyjścia z domu.

 

Pozdrawiam

Adam

 

-- N sie 19, 2012 11:02 am --

 

Witam :)

 

Dziękuję za każdą wpłatę,które przybliża mnie do samodzielnego wyjścia z domu

 

Adam Grzeszczyk

Kraśnik Dolny

59-700Bolesławiec

nr.konta: 12 1090 1939 0000 0001 1960 4574

 

Pozdrawiam

 

-- Wt sie 21, 2012 11:58 am --

 

Hej

Dziękuję za każde wsparcie najmniejszą kwotą,która małymi kroczkami przybliża mnie do osiągnięcia celu

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Adam

Link to comment
Share on other sites

sprobuj tez w PFRON(panstwowy fundusz rehabilitacji osob niepelnosprawnych) posiadaja srodki na likwidacje barier architektonicznych.Oddzialy w mniejszych miejscowosciach nazywane sa potocznie MOPS lub PCPR.

Jesli potrzebujesz wiecej info wal na PW

Link to comment
Share on other sites

redsti,dzięki za info,już dokładnie to przerobiłem nie ma szans na pomoc z PCPR oni nie mają od 5 lat na to pieniędzy a jest coraz gorzej,z wielką łaską pomagają przy zakupie środków higienicznych na które i tak trzeba wywalić najpierw ze swojej kieszeni a później czekanie na zwrot.Wiem,że nie wszędzie tak jest,ale przynajmniej u mnie.Dlatego zdecydowałem się na taki apel do ludzi co z resztą uwierz nie jest dla mnie łatwe

Link to comment
Share on other sites

Dlatego zdecydowałem się na taki apel do ludzi co z resztą uwierz nie jest dla mnie łatwe

 

Przeczytaj ponownie mój poprzedni post. Widzę, że przeszedł niezauważony.

To najszybsza i najprostsza droga poza wszelkimi fundacjami. Kwota też jest na poziomie realnym dla takiego portalu.

Klikłeś chociaż w link?

Link to comment
Share on other sites

bzyq a dlaczego piszesz,że przeszedł niezauważony,czytałem i byłem na tej stronie.Wysłałem list z zapytaniem co i ja

 

No spoko:) Wydaje mi się, że do dobre rozwiązanie do poszukiwania pomocy w wysokości takich kwot jak w tym wątku;)

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

A więc bzyq,sprawa z tą stroną to nie takie hop,aby umieścić swoją prośbę o pomoc trzeba czekać ok.2miesięcy,w tym czasie musisz założyć subkonto w innej fundacji(ja mam)i dopiero fundacja wysyła zapytanie do nich czy można umieścić swój apel itd....Najważniejsze że długo trzeba czekać a i trzeba się dzielić(niestety)zebraną kwotą,o czym już wcześniej pisałem

 

-- Pn sie 27, 2012 8:16 am --

 

Witam

Wczoraj chłopaki zabrali mnie na spot,było super

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...