Skocz do zawartości

Czy jest tu jakiś prawnik specjalista od prawa budowlanego ?


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny jakiś prawnik z zakresu prawa budowlanego , działki , drogi, zezwolenia , administracja z urzędem miasta itp.

Mam problemy z sąsiadem i muszę sie prędko kogoś poradzić , bo mój prawnik wyjechał na urlop i nie chce iść do byle kogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnikiem nie jestem ale przeżyłem 2 inspekcje nadzoru budowlanego dot drogi i budowy domu w tym roku dzięki uprzejmym sąsiadom :mrgreen:

A ja mam je bn je to go sąsiada który myśli ze jest panem na włosciach i chce sobie kupić kawałek drogi publicznej plus bezpośrednio teren trawnik, graniczący bezpośrednio z płotem mojego domu rodzinnego gdzie teraz mieszkają moi rodzice :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, zobacz w urzędzie gminy miejscowy plan zagospodarowania(jak jest), jeśli jest na nim wytyczona droga, to ni chu chu przejazd być musi :!:

Byłem, droga jest , ale to nie o to chodzi , sąsiad chce kupić kawałek drogi publicznej + kawałek działki bezpośrednio przylegajacej do domu, mało tego na terenie działki domu jest garaż z wjazdem na drogę i to tez chce kupić , owszem dostał decyzje ze musi być służebnosc ale znając tego prostaka , to postawi tam sobie slaban, bramę , płot i powie ze jest służebnosc , on prawnie bedZie właścicielem działki i może sobie robić prawie wszystko co chce :cry:

Postaram sie to jutro naszkicowac , bo historia tego jest bardzo ciekawa i naprawdę nadaje sie do TVN uwaga , bo są dwie sprzeczne decyzje prezydenta Miasta i jego zastępcy , jeden wydał decyzje na tak, drugi po naszych pismach na nie, po czym ten sąsiad wystąpił o jeszcze większy teren który chce kupić i znowu prezydent wydał decyzje na tak . Korupcja jak nic wg. Mnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, pisz do siekli :idea:

Nie chce mu dupy zawracać, bo i tak nieraz mi chlop bezinteresownie pomogl :!: po za tym szczerze to musi być specjalista z prawa budowlanego , każdy prawnik sie w czymś specjalizuje tak jak i lekarz , a Siekla chyba w sprawach gospodarczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedali mu kawałek gruntu, który w planie jest drogą? Jesteś pewien?

Opisz mi na PW co i jak, postaram się pomoc.

Jeszcze nie sprzedali ma być przetarg miedzy moimi rodzicami a sąsiadem o kawałek gruntu bezposrednio przylegajacego do dzialki i kawalek ulicy ze sluzebnoscia , jutro wystawie zdjęcie z lotu ptaka , jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, drogi publicznej kupić nie może, może kupić działkę na której jest droga, nie wiem czy nie najprościej byłoby kupić kawałek przy płocie zanim on kupi? W każdym razie znam podobną sytuację gdzie sąsiad koleżanki kupił działkę z drogą prowadzącą do domu jej babci, potem (na złość) zasypał drogę hałdą ziemi, skończyło się w sądzie, koleżanka sprawę wygrała, ale turlała się z tym 2 lata i po tym czasie drogi już nie potrzebowali :/ Masz rację, że lepiej za wszelką cenę nie dać mu kupić tej ziemi i dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, drogi publicznej kupić nie może, może kupić działkę na której jest droga, nie wiem czy nie najprościej byłoby kupić kawałek przy płocie zanim on kupi? W każdym razie znam podobną sytuację gdzie sąsiad koleżanki kupił działkę z drogą prowadzącą do domu jej babci, potem (na złość) zasypał drogę hałdą ziemi, skończyło się w sądzie, koleżanka sprawę wygrała, ale turlała się z tym 2 lata i po tym czasie drogi już nie potrzebowali :/ Masz rację, że lepiej za wszelką cenę nie dać mu kupić tej ziemi i dmuchać na zimne.

A właśnie ze może , zarzad dróg wyraził pozytywna opinie pod warunkiem sluzebnosci a prezydent to zaakceptował , a zastępca anulował , po czym znowu prezydent zaakceptował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma być przetarg ograniczony tak?

Tak miedzy sąsiadem a moimi rodzicami, do pierwszego przetargu nie doszło bo sąsiedzi napisali protest , i zast. Prezydenta przychylił sie do naszej prośby , po czym sąsiad wystąpił o jeszcze większy kawałek i dostał zezwolenie prezydenta , a jak sie prywatnie dowiedziałem jest z nim na ty, no to znowu napisaliśmy protest i czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: PW

Juz Ci dziękuje za odzew :idea::D , niby ta sytuacja nie dotyczy bezpośrednio mnie , ale chce zwyczajnie pomoc rodzicom , bo ich nie stać na sztab prawników i wszystko biorę na siebie , a rodzice którzy maja 7 z przodu niestety czasami żyją w innych realiach i ja nie pozwolę na to żeby im krzywdę robić , w domu którym ja sie wychowałem , i byle c huk podnosi ciśnienie ojcu który jest po czterech zawalach i nie może spać przez zwykłego k utasa :evil:

 

-- 28 lip 2012, o 08:26 --

 

Wyglada to mniej wiecej tak

https://plus.google.com/u/0/photos/1068 ... 5129475522

 

https://plus.google.com/u/0/photos/1068 ... 1898689458

 

na zdjeciu z lotu ptaka nie widać garażu po prawej stronie, ale tam jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony geodezyjnej i regulacji prawnych mogę pomóc. Przez weekend jestem na rybach :lol: :arrow: PW

Na początek może uda Ci się odszukać tu opisywaną sytuację http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/

możliwe że powiat/UM udostępnił mapy ewidencyjne to będę widział więcej ... chyba że masz mapę ewidencyjną to podeślij skan.

Poszukaj u rodziców - może są- dokumenty na projekt garażu . Może znajdziesz plan garażu z zaprojektowanym zjazdem -dostępnością do drogi publicznej. Jeśli coś takiego jest warto pokazać w urzędzie i powalczyć przed przetargiem o wydzielenie działki na dojazd a nie załatwianie tego służebnością przejazdu i przechodu. Ponadto taki zjazd mógł być zaprojektowany przez Zarząd Dróg Publicznych jak robili ten ładny asfalt :lol:

 

 

pozdrawiam i bez napinki :lol: będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie ze może , zarzad dróg wyraził pozytywna opinie pod warunkiem sluzebnosci a prezydent to zaakceptował , a zastępca anulował , po czym znowu prezydent zaakceptował

 

minelo 14 dni?

pisz odwolanie od decyzji

byle jak, byle utrzymac termin

potem bedziesz dosylal to, co uda sie znalezc na Wasza korzysc

jak znajde wolniejsza chwile, postaram sie pogrzebac w orzecznictwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tak miedzy sąsiadem a moimi rodzicami, do pierwszego przetargu nie doszło bo sąsiedzi napisali protest , i zast. Prezydenta przychylił sie do naszej prośby , po czym sąsiad wystąpił o jeszcze większy kawałek i dostał zezwolenie prezydenta , a jak sie prywatnie dowiedziałem jest z nim na ty, no to znowu napisaliśmy protest i czekamy

 

najszybciej byś sąsiada usadził gdybyś w przetargu dał więcej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...