Skocz do zawartości

Moje pierwsze w życiu auto!


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

Amstaff23, w sumie to masz dużo racji... postaram się to jakoś połączyć :)

 

Dziś pierwsza "trasa". Krótka bo krótka, ale zawsze to wyjazd z miasta!

 

-- 10 paź 2012, o 19:16 --

 

Wczoraj przekonałem się, że Bobuś ma dusze i mnie kocha! Jechałem na oparach paliwa... jakieś 2 kilometry przed stacją przydławił się, potem znów.... około 400 metrów przed nią zgasł. Przyhamowałem, żeby się paliwo przelało do przodu i odpalił! Powlotku dojeżdżamy do stacji i przed samym dystrybutorem powiedział papa. Zgasł na amen i nie dało się go zapalić! Dosłownie METR przed dystrybutorem! I niech ktoś mi powie, że auta nie mają duszy... :twisted:

 

A tu przymiarka felg, które już czekają na zamontowanie :) Trzeba je tylko wyczyścić i zakupić dystanse.

 

49a6e54058286e23ec0cfbb0bd4b05301283_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 789
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ADK90, cały czas jeżdże na rezerwie... :P A poważnie to sprawdzałem ile jestem w stanie przejechać za 50 zł. Teraz już takich testów nie będzie, bo wiem jakie są możliwości :)

 

Wyniki testu - za 50 zł (5.79 za litr pb95), przejechałem około 130 km tylko i wyłącznie po mieście, sporo stojąc w korku. Więc wynik mnie satysfakcjonuje!

 

Tak OZ przyjdą na zime. Ręczy będe zaciągał w miejscach bez krawężników, a przez jedną zime chyba nie zgniją mi odrazu. Zresztą... nie mogę sie doczekać, zeby juz wleciały na Seja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90, na biało nie będę malował. Zrobiłem szybko w głowie virtualtuning i nie podoba mi się. Zresztą malowanie troche kosztuje, a mam wazniejsze rzeczy do zrobienia przy Bobku. Wiem, że lepiej by było poczekać do wiosny... ale mam straszne pragnienie już je założyć i jeździć na nich! Wyczyszcze je pożądnie, kupie dystanse - 15 mm na przód i tył i zakładamy opony (które też trzeba kupić :/). No i mam nadzieje, że nie trzeba będzie tych felg prostowac, bo swoje lata mają, ale wydaje mi się, że są proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof0430, też o tym myslałem, ale jak mówiłem... myśleć to ja moge nawet o sraczkowatych, bo kiedy kasy brak to nic z tego nie będzie. Jeżdże sporo, więc większość kasy idzie na paliwo. Felgi to i tak niezła ekstrawagancja i teraz trzeba "ciągłość finansową" naprawić.

 

-- 14 paź 2012, o 19:46 --

 

No i niestety względy finansowe mnie przyblokowały i felgi wjadą na wiosne. Trzeba było zapłacić OC i jeszcze kupić opony na zime... więc na dystanse, śruby itp. zabrakło. A jeszcze wole mieć troche odłożone na wypadek jakby się okazała jakaś krzywa...

 

Za to kupiłem już specyfik do czyszczenia felg i za parę dni będą się świeciły jak psu jajca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu, jak masz siana tak na styk, to taka moja rada z wlasnych mlodzienczych doswiadczen - żebyś sobie coś odłożył, zamiast kupować dodatki, tak w razie jakiejś awarii. Jak padnie chlodnica, czy inny alternator, to zawsze lepiej mieć na to budżet, niż dodatkowe felgi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstaff23, ale felgi już stoją :) Na jakąś awarie to mam nadzieję, że rodzice zawsze troche sypną, zresztą tak jak teraz z tym OC. Dlatego najbliższy zastrzyk gotówki - kasa za prace na ulotkach ( :| ) pójdzie dla nich. Żeby nie doić ich tak bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to minęło troche czasu! W Sejku postanowiłem wymienić rozrząd - skoro amory, sprzęgło i gumy były dojechane to czemu ten ktoś miał wymienić rozrząd. Kompletny z pompą wody kosztował mnie..... 350 zł :P I to chyba jest ekonomiczność tego auta! Może pali sporo jak na wymiary, ale za to części są tanie jak pasztet z Biedronki :)

Co do "tuningów" to torche go z tyłu ogołociłem - w odstawkę poszły oznaczenia tylne i tylna wycieraczka (i tak się do niczego nie nadawała, a teraz wygląda dużo lepiej). Poza tym, to dziś przyszły do mnie "daszki" od słońca - jeden był zniszczony troche i za dwie dyszki przyszły nowe od Sportinga - wersja lux - jeden ma lusterko :twisted:

 

Fotki:

http://www.fotoload....411cab1a37b4818

http://www.fotoload....a794c305890d623

http://www.fotoload....dd86de386f3e669

http://www.fotoload....9767d22b951e953

 

ps może jakiś mod ogarnąć, żeby były miniaturki? Mi wychodzi, że nie mam uprawnień :/

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90 dzięki za poprawienie linków! :)

 

dstaff aż sam byłem w szoku, że tak mało! Naszczęście wszystkie części do niego są tanie, ale póki co to poza wymianami części eksploatacyjnych to wszystko gra. Silnik odpala od kopa, rudej nigdzie nie widać. Oby tak dalej!

 

A i chciałem zaznaczyć, że na tych zdjęciach jest brudny, kolega zadzwonił że jest w pobliżu i żebym podjechał i nawet czasu nie było, żeby go umyć :)

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie Panowe ALE to nie są alufelgi z Poldka które ma Jachu93. W Polonezie też są 3 ramienne ale inaczej wyglądają. Były 2 wzory trójramiennych alufelg w Polonezach.

 

Jachu93, jak dobrze że ja mam malucha bo przynajmniej rozrząd mnie nie będzie tyle kosztował :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych wzorów. Jak znajde to wrzuce zdjęcia jakie są to wzory.

 

@edit; znalazłem wzory:

 

5096481b935fa70798cb442c3.jpg

 

 

e5379e6d15fd10ce.jpeg

 

I alufelgi z Poloneza mają szerokość & ET: 5J, ET29 lub prawdopodobnie ET33 również

Edytowane przez Krzysztof0430
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...