Skocz do zawartości

Legacy II - Owiewki szyb i wycieraczki


SLEPSON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie będę rozwijał dwóch wątków więc jak w temacie:

 

1. Gdzie można nabyć owiewki szyb bocznych? Mowa oczywiście o drzwiach bezramkowych, legaś to II generacja. Jak ma się kwestia montażu? Oglądając legasie z takimi owiewkami (zwłaszcza te wersje GT II-generacji) mam wrażenie, że te owiewki nawet zachodzą na światło szyby, czy to nie koliduje z otwieraniem drzwi? A może to tylko złudzenie optyczne?

 

2. Czy silnik wycieraczek przedniej szyby ma jakąś regulację zakresu pracy, a dokładniej promienia zamachu? Chodzi o to, że mi strasznie walą/stukają w skrajnych położeniach. Cz to znak żeby rozglądać się za nowym silnikiem wycieraczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kiedyś na necie natknąłem się na nich http://www.e-heko.com/pl/Marka/SUBARU/

Może wart zapytać czy "załatwią" coś do Twojej bryki.

Nigdy nie miałem czegoś takiego bo jakoś nie lubię zbytnio fabryki poprawiać, ale może okazać się, że to fajny patent.

 

Z wycieraczkami pewnie zaraz ktoś Ci pomoże 8)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik wycieraczek przedniej szyby ma jakąś regulację zakresu pracy, a dokładniej promienia zamachu?

Silnik przedniej wycieraczki kręci się całe życie w tę samą stronę :!:

..........

 

Fakt, źle się wyraziłem. To właśnie o mechanizm bardziej chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tamtej zimy miałem właśnie problem z wycieraczkami , u mnie też jedna obijała się o drugą i to podczas opadu śniegu :evil: a powodem tego było to że jedno pióro przymarzło do szyby :( i tak bez wycieraczek z opadem śniegu musiałem dojechać do domu około 15 km co się wtedy na wk... :!: w domu na spokojnie w garażu zacząłem badać temat i już obwiniając winę silniczka i przełożeń napędu chce odkręcić pióro a ono ma luz (nakrętka mocująca była nie dokręcona) po dokręceniu jej problem ustał a ja jeszcze bardziej się wku... bo ten problem mogłem rozwiązać na miejscu w mieście ehhh :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1. Gdzie można nabyć owiewki szyb bocznych? Mowa oczywiście o drzwiach bezramkowych, legaś to II generacja. Jak ma się kwestia montażu? Oglądając legasie z takimi owiewkami (zwłaszcza te wersje GT II-generacji) mam wrażenie, że te owiewki nawet zachodzą na światło szyby, czy to nie koliduje z otwieraniem drzwi? A może to tylko złudzenie optyczne?

 

odgrzeje kotleta...

 

złudzenie optyczne. owiewki są małe i prawie bezużyteczne... poprawiają za to wygląd auta.

montuje sie je pod uszczelkami szyby na specjalnych klipsach + taśma dwu-stronna na której sie te owiewki przykleja do listwy nad szybą.

 

ja do swojego III gen zamawiałem u dealera. koszt to 120 ojro + vat, targane z Japonii. mowa o komplecie na prawa i lewą strone + klipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam szukam po necie owych owiewek do legacy II 94r i nigdzie owych nie znalazłem. Pisałem do heko lecz oni nie robią:( może są jakieś od innych marek, modeli aut, ktore podejdą po małej obróbce i sposobie monntażu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...