Skocz do zawartości

Spalanie LPG / Opony zimowe


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

prawie zawsze producenci aut zalecają węższe opony na zimę

 

Prawda

...

 

Pytanie brzmi gdzie jeździmy? Jeżeli w Bieszczadach, to węższe zimówki mają sens. Jeżeli głównie po mieście lub pozbawionych śniegu drogach, to bessęsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta widze ze watek główny poszedł w odstawkę :-)

moje s-turbo pochłania od 16 w góre w miescie.

na trasie po regulacji gazu jeszcze nie testowałem....

wczoraj po zatankowaniu pierwszy raz po zakupie LPG, wyszło mi że spala 11,4l.

potestuj go jeszcze bo te zawory gazowe mam wrażenie różnie "odbijaja" najlepiej testy rób tankując na jednej stacji.

 

Wracajac do opon tez postanowailem tego lata "zajechac" zimowki i jezdzi sie spoko ale jednak tak jak koledzy piszą powyzej mają tendencje do lekkiego płynięcia w zakrętach.

 

 

U mnie 14 normalny cykl miejski przy deptaniu raczej max 16 LPG ,trasa do100-120 mnie miło zaskoczyła jadąc do Chorwacji w 3osoby + bagaż około 10L

Co do zimówek mam nalewki z bieżnikiem hakapelita wiadomo miękka mieszanka ale one naprawdę rewelacyjnie trzymają się na asfalcie i żadnych problemów przy ostrym hamowaniu nie ma nawet na mokrej nawierzchni, a trzymają o niebo lepiej aniżeli letnie Hankoki które jak zobaczą deszcz to śmierć w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zimówka jest na balonie 215/60r16 - dramat w prowadzeniu w stosunku do 215/55r17.

Przy jeździe normalnej jest bardzo fajnie itd ale szubko się już nie da. Co do łysych zimówek, to na suchym może o ok, ale na mokrym to dramat. Moje ultradowalone letnie miały 3,5-4mm i trzeba było bardzo uważać szczególnie w kałużach. Zimówki miałem 5mm i był problem ze zjeżdzaniem w dół - nigdy więcej na takich oponach do zakopca.

 

Więc można jeździć, ale z głową. Na zimówkach mój 2.5xt 230km w zawalonym wycieczkowymi grantami aucie, z trumną na dachu w drodze Gdańsk Zakopane spala 9,5l do Łodzi :mrgreen: potem do 10,5l/100 do zakopca. Autostrady zawsze z tempomatem na 120km/h reszta generalnie zgodnie z przepisami bez ekstremizmów w jedną czy drugą stronę.

NA letnich jest lekko 1l/100 więcej i to lekko :idea: Może to kwestia śniegu :mrgreen: :?:

 

co do szerokości w zimę to mam inne zdanie. Liczy się producent i bieżnik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up 9,5 gazu czy benzyny, bo jak gazu to szacun. Ja litr mniej wyciągam w o połowie mniejszym nissanie. Pewnie dałoby się mniej, ale zawsze zapominam wziąć "kapelusza".

 

300 KM... Chyba się przesiądę do starego merca. Tam się człowiekowi jakoś nie spieszy tak. A nawet jak go wyprzedzają to może się rozkoszować jazdą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...