Skocz do zawartości

Kupujemy w USA... - rodzinka itd. :)


Polini

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnio napalam się z bratem ciotecznym na zakup kostek RAM do kompa w USA... Zamawiając bezpośrednio sklep-Polska zapłace pewnie cło na granicy, a wolalbym nie... Jest serwis www.kupwusa.com , który bierze 20% od (cena produktu+wysyłka po USA+wysyłka do Polski)... Troche sporo... Interesuje mnie jak anjwiększa oszczędnośc, gdyż nie mam kasy za wiele... :P Czy macie jakies patenty na takie wysyłki? Jacyś zaufani ludzie, którzy się tym zajmują itd.? Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Z góry dzięki za odpowiedz..

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, G.Skill, OCZ, Corsair XMS...

 

Nie chcemy dużo, dwie kości dla mnie i jedna dla brata... W Polsce za ~460-500zł są jakieś cienkie GeILe (1GB), a w USA te same 92$=~290zł... (bez wysyłki)... Ja chcę G.Skille najpewniej, które w Polsce można tylko na allegro dostać, też z importu i są droższe niż wychodzi zakup przez kupwusa.com... :cry:

 

Pomocy... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że nie warto przepłacać za superszybkie kości by w specjalistycznym benchmarku dostać 0,5% lepszy wynik, a to na codzień nie czuć różnicy, już lepiej więcej RAM mieć. No chyba, ze ktoś zaludnił wszystkie 4 sloty 1GB modułami i obił się o problem, że widzi tylko 3,2GB i reszta ciągle wolno biega a hdd ciągle swapa mieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lekarstwo jest relatywnie proste, zmienić płytę na taką, co przyjmie więcej :) Oparte o chipset 7230 potrafią zmieliź 8GB, 7320/7520/7525 potrafią zależnie od modelu pamięci łyknąc od 16GB do 24GB. Bezkonkurencyjne obecnie są opterony :) Bez łaski biorą 32GB RAM przy dwóch prockach i nie ma znaczenia czy to dual czy też single rank. Jak komuś mało to może wziąć system 4 prockowy mieszczący 64GB i ewentualnie zdublować to do 128GB i 8 procków :)

Jak dalej za mało, to ja już nie jestem kompetenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć 2GB ramu, ale niestety nie stać mnie na polskie ceny - jakiś 1000zł, gdy moge to samo mieć za 600-700 i na dodatek lepszych kości. W PL miałbym PC3200, w USA za mniejsza kasę mam szybsze i jeszcze dobrze podkręcalne...

 

Nasze ceny są chore, nikt nie chciał kupić Subaraka w USA tylko dlatego, że jest 30000zł taniej? :D:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć 2GB ramu, ale niestety nie stać mnie na polskie ceny - jakiś 1000zł, gdy moge to samo mieć za 600-700 i na dodatek lepszych kości. W PL miałbym PC3200, w USA za mniejsza kasę mam szybsze i jeszcze dobrze podkręcalne...

 

Nasze ceny są chore, nikt nie chciał kupić Subaraka w USA tylko dlatego, że jest 30000zł taniej? :D:twisted:

 

 

 

Polini już miałem cię wyśmiac na forum, ale zobaczyłem w profilu ile masz lat więc kumam, że jeszcze rodzice cię sponsorują i te 400zł to kupe siana dla ciebie.

 

W ramach wyjaśnien.

primo: pamięci mają kila lat gwarancji, jak ci się skopci ta ze stanów to masz problem.

drugie primo: szkoda kasy na nowości, i tak za dwa lata twoje 2 GB Ramu będzie warte -5 zł

 

po trzecie primo: nie porównuj subarki z pamięcią RAM, zresztą ci forumowicze którzy jeżdzą STI zarabiają i tak powyżej 10k na miesiąć minimum, więc jak ciągną furasia ze stanów to nie po to ,żeby oszczędzić 30000 zł na RAM, ale dlatego , że jako goście którzy potrafią zarabiać sianko , bardzo nie lubią przepłacać :) ( i dlatego maja kaskę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamięci mają gwarancję, ale mając dowód zakupu z USA, gdy ów ramy mi sie zepsują moge je wysłać do Holandii i dostanę wzamian nowe od producenta. Tak czytałem jeśli chodzi o te pamięci. Tak, może się to wydawac niedorzeczne, ale co można zrobić, by mieć coś, czego nie da się kupić w Polsce? :shock: Czy to jest dziwne, że chcę kupić tam, podczas gdy żaden sklep nie oferuje mi tego u nas w kraju, a nawet jakby, to ze dwa razy drożej...

 

Nie kupuję ich po to, by je zaraz sprzedać, tylko by z nich korzystać. :D I to nie jakaś nowośc, tylko produkt dobry jakościowo i o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamięci mają gwarancję, ale mając dowód zakupu z USA, gdy ów ramy mi sie zepsują moge je wysłać do Holandii i dostanę wzamian nowe od producenta. Tak czytałem jeśli chodzi o te pamięci. Tak, może się to wydawac niedorzeczne, ale co można zrobić, by mieć coś, czego nie da się kupić w Polsce? :shock: Czy to jest dziwne, że chcę kupić tam, podczas gdy żaden sklep nie oferuje mi tego u nas w kraju, a nawet jakby, to ze dwa razy drożej...

 

Nie kupuję ich po to, by je zaraz sprzedać, tylko by z nich korzystać. :D I to nie jakaś nowośc, tylko produkt dobry jakościowo i o to chodzi...

 

Pamiętaj , że paczkę musisz wyłać na wlasny koszt, zresztą nie wiem czy centrala w holandii przyjmuje towary gwarancyjne od end userów, zresztą jak chcesz obniżyć koszty w polsce Kup ramy na fakturę dla zaprzyjaźnionej firmy ( oddadzą ci vat a resztę wrzuca w koszty więc wszyscy będą zadowoleni).

 

Pomijając fakt pałowania się z zepsutym ramem z USA, chyba nie zrozumiałeś mojego POPRZEDNIEGO posta :),

 

CHODZIŁO MI O TO ŻE ...... DLA WIĘKSZOŚCI WŁAŚCICIELI STI ZAKUP SUBARU W STANACH JEST TAKIM SAMYM PROBLEMEM JAK DLA CIEBIE KUPNO RAMU , WIĘC CHYBA NIE WARTO TU SIĘ O TYM ROZPISYWAĆ I NARAŻAĆ NA ŚMIESZNOŚĆ PORÓWNUJĄC TU TE DWIE SPRAWY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja te dwie sprawy porównałem tylko tak ironizując, dla zartu. Mam nadzieję, że nie masz mnie za idiotę sądzącego, że RAM i Impreza to to samo i tyle samo z tym zachodu. :D

 

Tak, ja wszystko kupuję na FV dla ojca i odtracam sobie VAT i PIT, teraz tez bym tak zrobił, ale zwyczajnie nie widzę żadnej opcji zkaupu dobrych pamięci... :( O to mi chodzi, że nie ma u nas takich. Dlatego szukam w USA, bo kasa wyjdzie podobna (po odliczeniu podatków u nas) i w USA. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, nie wiem jakie jest aktualne rozwiązanie ale tak z półtora roku temu mieli jakieś dualne wynalazki chyba na Xeonach i było ledwo akceptowalnie (czas kompilacji programu ~15 minut), ale ogólnie fjane są takie zabawki - znaczy "PCty" za np. 15-20k złotych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, nie wiem jakie jest aktualne rozwiązanie ale tak z półtora roku temu mieli jakieś dualne wynalazki chyba na Xeonach i było ledwo akceptowalnie (czas kompilacji programu ~15 minut), ale ogólnie fjane są takie zabawki - znaczy "PCty" za np. 15-20k złotych ;-)

Jeszcze fajniejsze są te za 40k :) Na Xeonach najsłabsze płyty pozwalały na 8GB, trzeba było miec tylko 2GB moduły, które półtora roku temy były..... drogie i słabo dostępne. Dzisiaj większość pozawala na 16GB DDR2. A z ciekawości co takiego kompilują, jak coś open source, to może bym zapuścił któregoś z Opteronów i sprawdził czy mam szansę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cco do orginalnego postu. troszke sie tym z kumplem zajelismy....ale tylko high end stuff.

np. kupujemy pamiec za $156(G.Skill) i sprzedaje sie na tweak lub allegro za 860zl....

Najciekawszy towar w tej chwili to raptory(74gb) i 7900GTX, sporo grosza mozna na tym zarobic :)

wysylka z US to koszt pomiedzy 10 i 20 dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cco do orginalnego postu. troszke sie tym z kumplem zajelismy....ale tylko high end stuff.

np. kupujemy pamiec za $156(G.Skill) i sprzedaje sie na tweak lub allegro za 860zl....

Najciekawszy towar w tej chwili to raptory(74gb) i 7900GTX, sporo grosza mozna na tym zarobic :)

wysylka z US to koszt pomiedzy 10 i 20 dol.

Własnie widziałem na Allegro mase tego...

 

Może jakaś specjalna zniżka dla brata Subarowego? :mrgreen::lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...