Skocz do zawartości

Drift


pablonas

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po raz pierwszy w życiu miałem okazję zawitać na zawodach w drifcie. Impreza w Płocku, eliminacja mistrzostw Polski.

Nigdy na żywo takiej imprezy nie oglądałem ale to co zobaczyłem zaskoczyło mnie BARDZO pozytywnie.

Relacje w TV nie oddają nawet 10% widowiskowości tego sportu. Fenomenalny ryk silników (głównie duże widlaste), pisk opon. Do tego organizacja całej imprezy w porównaniu do moich ukochanych rajdów była nieporównywalnie lepsza ale to zasługa formuły imprezy która rozgrywana jest w jednym miejscu. Natomiast na uznanie zasługuje fakt, że wejście na imprezę było za free, podobnie jak miejsce na trybunach :idea: Do tego niezwykle skuteczna i BARDZO liczna ochrona. Kolejny plus to atrakcje dla małych i dużych -> od skoków na bungee, przez wystawy fajnych wózków (kilka ferrari, sporo innnych marek), hostessy, nieograniczony dostęp do parku maszyn. Świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i zainteresowanie się tym sportem. Do tego przekaz z imprezy na żywo w necie -> http://www.drft.pl/

No i na koniec najlepsze.

Dzięki uprzejmości jednej z firm dostałem możliwość przejażdżki nową zabawką teamu PUZ Valvoline Drift Team czyli E30 z silnikiem Corvetty. 1100 kg, 550 koni i bodaj 700 niutków. Za kierownicą Marcin Mospinek.

No powiem Wam, że w życiu czegoś takiego nie przeżyłem :twisted::twisted: Zdarzyło mi się jeździć szybkimi autkami ale osiągi tego potwora to inny świat. Na dwustu metrach do pierwszego przełamania auto miało ok 160 km/h :lol: GTek do tej prędkości potrzebuje przynajmniej z 500 metrów :lol:

Przy tej prędkości w ruch poszedł ręczny, po nim redukcja na drugi bieg ze strzałem ze sprzęgła i zaczęły się booooooooki :twisted:

Marcin zaliczył fajny czysty przejazd, ja mało nie umarłem, a po zjeździe z toru usłyszałem od drivera "pojechałem jak c*** wiesz, ja dopiero się uczę tego auta i długa droga przede mną żebym zaczął go ogarniać" :mrgreen::mrgreen: Nie mam pytań.

Na imprezach driftowych można kupić sobie przejażdżkę na prawym (drift taxi) koszt to chyba 100 pln. Polecam każdemu :idea:

 

Na pewno nie raz się na drift jeszcze wybiorę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa sie pytalem czy ktos jedzie to nikt nie odpisal... :( bylem dzisiaj i pierwszy raz siedzialem na prawym w driftowozie :D ołłłljeeea trzeba zaczac przygode z driftem :D

 

-- N cze 03, 2012 8:51 pm --

 

i na tej imprezie drift taxi nie mozna bylo kupic podobno tylko na tych co wygrali w konkursie :D albo byli zaproszeni

 

pablonas, ja leciałem z hhmmm Jaśkiewiczem? Nissan 200sx S14 :D bylo mega ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja byłem raz niedawno na Bemowie, nie były to MP mi się podobało :) choć niektórzy narzekali, że same stare beemki ale kask na prawy mieli w razie czego przygotowany ;):D

 

w jednej z taki starych udało mi się zmieścić i było super, taaaaakie boczury :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj poprzedni wlasciciel GTka sciga sie w barwach STW , i przy okazji wizyty u nich w "garazu'' mielem okazje obejrzec te ich potworki ;) Ale chyba nie mam jeszcze na tyle duzych jajec aby usiasc nawet na prawym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...