Skocz do zawartości

Nakrętki kół


szpilmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Panowie i Panie - pytałem w ASO i podobno jest jeden typ nakrętek do felg alu i stal :roll:

 

Gdy przykręcałem swoje alusy (oryginalne ASO) to zauważyłem że nakrętka trzyma felgę jej "brzegami", a powinna chyba być z podkładką jak na foto, aby trzymała całą powierzchnię otworu w feldze.. Przypuszczam że te nakrętki które ja mam są do stalówek. Proszę o opinie :idea:

nakretkatoyota.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu, ledwo co, ale widać że w miejscach wskazanych nakrętka nie dotyka felgi.. :idea: A tak chyba nie powinno być :!: Chyba że powinno :?

A tak poważnie, myślę że gdybym założył odpowiednik z podkładką to podkładka ta przylegnie do wgłębienia przy otworze i lepiej to wszystko będzie trzymać.

 

71189138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote zmienilem felgi ze stalowych na alu i mialem dokladnie to samo pytanie.. :D

Przeszukalem forum i odp nie znalazlem, u mnie w alu siedzi nakretka dokladnie jak u Ciebie.

 

Tez jestem ciekaw czy tak byc powinno.. :wink:

 

Edit:

a nawet fote znalazlem (w zalaczniku)

 

pzdr

P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakretki sa takie same do stalowych i aluminiowych felg. Trzymaja felge stozkiem, a nie podkladka

 

 

Tak, ale tylko gdy są to oryginalne felgi aluminiowe subaru, ponieważ one mają gniazda stalowe. Wtedy używamy tych samych, oryginalnych nakrętek.

 

Jeżeli kupimy felgi innej firmy np. OZ to musimy kupić nakrętki do felg aluminiowych z trochę innym kołnierzem (przylega większą powierzchnią).

 

 

Było to już wyjaśnione tu :arrow: viewtopic.php?p=1597413#p1597413

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że jak jesteś laureatem tak prestiżowej nagrody specjalnej jaką ostatnio otrzymałeś to już nie potrzebujesz wspomagaczy w postaci pomuków :mrgreen:

 

Niech strace:

 

Autor postu powyżej otrzymał Pomuka

:mrgreen::mrgreen:

 

-- 25 maja 2012, o 19:49 --

 

A tak poważnie 8)

eddie_gt4 to że:

(...) nakretki Subarowe sa stozkowe i podkladek nie maja - zarowno do alusow, jak i do stalowek

 

to wiedziałem ponieważ dowiedziałem się w ASO, co napisałem w pierwszym poście, ale dziękuję .. :wink:

 

Pomuk ten prawdziwy oczywiście wysłany

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...