Skocz do zawartości

Forester 2 wyciek oleju


relom

Rekomendowane odpowiedzi

Amory wyszły sprawnośc ponad 60 % ( co mnie bardzo cieszy), lecz zmartwił mnie diagnosta, mówiąc, że mam wyciek ciemnego oleju tam gdzie łączy się skrzynia z silnikiem po lewej stronie silnika jak patrzy się pod maskę. Kazał kontrolować olej, jak już skontrolowałem okazało się, że w styczniu przy wymianie było do pełna na bagnecie a teraz jest około 1/4, czyli to musi być olej silnikowy tam. (olej ze skrzyni czysty jest). Skąd to może cieknąć jakieś zalecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory wyszły sprawnośc ponad 60 % ( co mnie bardzo cieszy), lecz zmartwił mnie diagnosta, mówiąc, że mam wyciek ciemnego oleju tam gdzie łączy się skrzynia z silnikiem po lewej stronie silnika jak patrzy się pod maskę. Kazał kontrolować olej, jak już skontrolowałem okazało się, że w styczniu przy wymianie było do pełna na bagnecie a teraz jest około 1/4, czyli to musi być olej silnikowy tam. (olej ze skrzyni czysty jest). Skąd to może cieknąć jakieś zalecenia?

 

Uszczelniacz na wale od strony skrzyni pewnie powiedział pa pa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory wyszły sprawnośc ponad 60 % ( co mnie bardzo cieszy)

 

To ja Cię trochę zmartwię, to badanie jest o kant... na różnych stacjach dostaniesz różne wyniki, a te 60% jeśli nie masz twardego zawiasu i niskiego profilu opon to słaby wynik, ale ważniejsza jest amplituda drgań i różnica L/P na osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie trzeba skrzynie ściągać?

 

Ściągasz IC, downpipe, wał, potem skrzynię i sprzęgło.

Ja ostatnio to robiłem przy okazji wymiany sprzęgła.

i kosztowało to? :szok:

 

Przysługę dla kumpla za pomoc i udostępnienie podnośnika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...