Skocz do zawartości

Rozerwana opona


drout

Rekomendowane odpowiedzi

MIalem przerabialem rozne bieznikowane opony i powiem tyle NIE KUPOWAC nagorsza chinska jest o niebo wyzszych lotow niz bieznikowana

 

Ty chyba nie wiesz co piszesz... :mrgreen:

Często używam nalewek(w zasadzie TYLKO) zwłaszcza zimowych. Są lepsze niż większośc nowych opon z europejskim pochodzeniem :!:

Chińskie mam założone w tymczasowej Delcie. Ta opona tylko wygląda, jest tak piekielnie twarda i śliska, że letnia nalewka lepiej by się sprawdziła w zimie.

 

Oczywiście zawsze można kupić Pirelki lub Conti. Kto bogatemu w końcu zabroni :?:

Ja tam wolę z odzysku, a co kurna :?: :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

 

Generalnie jeżeli opona nie jest przecięta poprzecznie ani rozszarpana i rzeczywiście ma małą dziurkę (np. po gwoździu), to mówi się, że można ją załatać i jeździć. Oczywiście ostrożniej, niż przy nowej oponie – zazwyczaj bowiem i tak dość szybko trzeba taką załataną oponę wymienić.

 

W Twoim przypadku jeśli masz 3cm dziurę radzimy się nie zastanawiać i kupić nowe opony.

 

Jeśli obecnie to za duży wydatek, to zawsze możesz załatać i sprawdzić jak Ci maszyna chodzi, czy nie ma drgań, innych niepokojących oznak, czy Ci powietrze nie ucieka. Jeśli po teście wszystko będzie ok, to masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomco23, a ja pisze o nalewkach do sportu. Poczytaj co ma Fedima czy Profil.

nie znam sie na nalewkach do sportu wiec sie nie wypowiem , pisze o swoich doswiadczeniach z nalewkami , a ze nie sa pozytywne wiec pisze jakie to mialem z nimi przejscia , a opinie handlarzy i wulkanizatorow zawsze slyszalem plomienne i jakie to rewelacyjne i niesamowite nalewki maja w ofercie ,chinskie owszem nie zachwycaja parametrami gumy (z tym ze nie wrzucal bym wszystkich do jednego worka ,bo sa chinskie firmy ktore produkuja naprawde niezle opony)ale przynajmniej nie zdarzaja im sie wystrzaly .Oczywiscie mam doswiadczenie tylko z nalewkami do samochodow ciezarowych, do osobowki nie kupowalem i nie kupie nalewek bo nie wieze ze to co nie sprawdza sie w ciezarowce w osobowce okaze sie zdatne do uzytku, tym bardziej ze predkosci duzo wieksze ,a nie bede ryzykowal za 100 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Powietrze nie schodziło, drgań nie było niby wszystko okiej tylko to klejenie nie dawalo mi spokoju. No i jeszcze dziecko w foteliku

 

Opona z uszkodzeniem na boku nie powinna być naprawiana ze względu na uszkodzenie nitek osnowy. To właśnie bok opony jest najsłabszym ogniwem, a przy uszkodzeniach kordu opona jest bardzo niebezpieczna. Dobrze że wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...