Skocz do zawartości

Forek 2.5 AT Amerykanska wersja


pdavid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do kupienia fajnego Forka 2010 2.5 automat z USA

Ale zauwazylem ze:

1) kierunkowskazy z przodu sa zapalone ciagle

2) nie ma przeciwmgielnego

 

co podobno jest norma w USA - pytanie:

a) jak ciezko to przerobic na polskie warunki

B) czy policja / czlowiek od przegladu sie (z waszego doswiadczenia) sie do tego przyczepia

 

No i najwazniejsze - czy warto brac auto z USA ? Czy sa jakies inne istotne roznice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobić kierunki by ciągle nie świeciły nie jest dużym problemem. Każdy przeciętny elektryk to ogarnie. To samo z podłączeniem światła przeciwmgielnego. Tutaj koszta zależą od tego czy mato być po prostu zwykła czerwona lampka przyczepiona do zderzaka czy tak jak w oryginalnym europejczyku ;).

 

Kolejna ważna sprawa to przednie światła mijania. Są symetryczne, a mają być asymetryczne.

 

Raczej nie ma możliwości by jakiś diagnosta podbił przegląd auta nie przystosowanego do prawa panującego w Polsce. Jeśli nawet znajdzie sie taki to wystarczy pierwsza kontrola drogówki i po dowodzie rejestracyjnym.

 

Kolejna sprawa to nieudogodnienia które dopuszcza prawo, ale są one z reguły denerwujące ;), a mianowicie:

 

-Licznik w milach,

-prędkościomierz w milach.

-termometr w Fahrenheitach

 

Następna sprawa to taka, że auta w USA są najczęściej po powodzi, wypadku itp. Radzę dobrze się rozeznać co się z autkiem działo, a tym bardziej jeśli będzie kupowane w kraju ;)

 

Pozdrtawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp!

 

Auto ma podity dowód rejestracyjny ale zakladam ze byl to znajomy diagonosta - a kupujac nie chce sie meczyc z tym przekonaniem ze moze mnie zatrzymac policja albo miec problem z przegladem...

Niedogodnosci przeżyje, ale niezgodnosci z prawem slabo...

 

Nie widzi mi sie lampka na kebelku - czyli, jednym slowem oznacza to:

wymiane przednich reflektorów (na asymetryczne) + wymiana choc jednego z wbudowanym swiatlem cofania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła czerwona lampka przyczepiona do zderzaka czy tak jak w oryginalnym europejczyku

 

w US lampie jest miejsce na przewimgielne

 

wiec kewstia tylko pogmyrania w kostce i bezpiecznikach oraz dolozenie klawisza

 

Kolejna ważna sprawa to przednie światła mijania. Są symetryczne, a mają być asymetryczne.

 

Raczej nie ma możliwości by jakiś diagnosta podbił przegląd auta nie przystosowanego do prawa panującego w Polsce. Jeśli nawet znajdzie sie taki to wystarczy pierwsza kontrola drogówki i po dowodzie rejestracyjnym.

 

 

pokaz mi takiego diagnoste lub policjanta ktory sie do tego przyzcepi

 

mam ustawione swiatla symetryczne mozliwie najbardziej jak asymetryczne i nie ma najmiejszego problemu przy przegadach (nie jezdze z flaszka czy do znajomego diagnosty) czy kontrolach policyjnych

 

-Licznik w milach,

 

fakt

 

-prędkościomierz w milach.

 

razem z km/h

 

-termometr w Fahrenheitach

 

fakt

 

ale 1 i 3 pkt mozna zmienic na europejkie miary - nalezy przeprogramowac licznik (nie wiem jak w najnowszym forku ale w poprzedniej budzie da sier to zrobic)

 

Następna sprawa to taka, że auta w USA są najczęściej po powodzi, wypadku itp. Radzę dobrze się rozeznać co się z autkiem działo, a tym bardziej jeśli będzie kupowane w kraju

 

 

od tego jest baza CARFAX gdzie za drobna oplata mozna wszystko sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ppmarian - slyszalem ze policja widzac auto amerykanskie moze sprawdzić cos tam na reflektorach (jakies EU czy cos tam ma byc napisane)

W jaki sposob ustawiles asymetrycznie symetryczne reflektory ? Czytalem ze tylko przez wstawienie soczewki to mozna zrobic ?

 

Jak dlugo masz doswiadczenie z amerykancami ? Czy faktycznie nie ma co sie przejmowac ?

 

 

 

 

w US lampie jest miejsce na przewimgielne

 

No jak sie przygladam lampom tych forków to widze ze sa obsadzone żarówkami - czy ma 2 żarówki cofania ?

Do tego nie maja pomarańczowej szybki z tyłu - jak to rozwiązałeś?

żółta żarówka w przeźroczystym koszu ?

 

Patrze np na ten:

 

C20217571_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to tylko licznik w milach wkurza, a reszta to detale....sprawdź przeszłość wypadkową w stanach, bo to różnie z tym bywa, czasem przyjeżdżają stamtąd ,,przystanki", daj komuś obejrzeć auto (stacja diagnostyczna lub zaprzyjaźniony warsztat) i tyle...

będzie ok, to bierz....

to z Policją i zabieraniem dowodu to na ogół bajki.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Z licznikiem chyba sie idzie przyzwyczaić skoro ma 2 skale

No właśnie planuje na ASO pojechac z autem - poprosze aby sprawdzili czy te lampy mocno odstaja od oryginału

 

Wyczytalem wlasnie ze te swiecace kierunkowskazy z przodu to nie sa w zasadzie kierunki tylko postojówki i wystarczy zarowki wykrecic, kierunki maja podobno oddzielne zarowki - wiec spoko

 

A z tylu to wyglada na to ze jakas pododwieszana LED trzeba montowac czy cos - w kloszach nie ma miejsca na przeciwmgielna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzejniej budzie forka z tylu w lampach masz:

 

1szt kierunek

1szt cofanie

2szt swiatel pozycyjnych a po nacisnieciu hamulca pala sie mocniej czyli swiatla STOP

 

rezygnujesz z 1szt swiatel pozycyjnych/STOP i w to miejsce pali się przeciwmgielne

 

do ogarniecia pzrez kumatego elektryka w 1-2h

 

nie wiem jak jest w nowym forku

 

-- 30 sty 2012, o 11:59 --

 

Dzięki @ppmarian - slyszalem ze policja widzac auto amerykanskie moze sprawdzić cos tam na reflektorach (jakies EU czy cos tam ma byc napisane)

 

urban legend

 

W jaki sposob ustawiles asymetrycznie symetryczne reflektory ? Czytalem ze tylko przez wstawienie soczewki to mozna zrobic ?

 

 

normalnie lewe nizej prawe wyzej

 

roznica w stosunku do asymetrycznych jest tylko taka ze snop swiatla jest poziomy a nie lekko skosny, nie do rozrozniena bez "nie wprawne oko"

 

Jak dlugo masz doswiadczenie z amerykancami ? Czy faktycznie nie ma co sie przejmowac ?

 

 

3 lata i 3 przeglady (na roznych stacjach bo zawsze nie mam czasu i robie gdzies po drodze...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem lewą tylną EU (używka - wtedy to praktycznie nie miała 1 roku) i elektryk zamontował mi podświetlany (pomarańczowy kolor) włącznik i jest ok.

Przednie podobnie jak ppmarian zmienione ustawienie (lekko w dół) i jest ok. Miałem kilka kontroli, ale na światła nie zwracali uwagi - może byli zajęci wyliczaniem karnych punktów :cry: Może nie zauważyli że to US - większość ludzi (poza fanami subaru) nie rozróżnia subaru EU/US.

 

Te boczne przednie lampki pomarańczowe nie przeszkadzają - spełniają rolę świateł obrysowych jak powiedział mi diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ppmarian - slyszalem ze policja widzac auto amerykanskie moze sprawdzić cos tam na reflektorach (jakies EU czy cos tam ma byc napisane)

 

urban legend

Znam przypadki utraty dowodu rej. za coś takiego w Wawie. Europejskie lampy mają literkę E i cyfrę oznaczającą kraj homologacji, w stanach tylko DOT. No ale fakt że to byli gliniarze uperdliwcy na Cargo - szukali aż znaleźli.

W jaki sposob ustawiles asymetrycznie symetryczne reflektory ? Czytalem ze tylko przez wstawienie soczewki to mozna zrobic ?

normalnie lewe nizej prawe wyzej

roznica w stosunku do asymetrycznych jest tylko taka ze snop swiatla jest poziomy a nie lekko skosny, nie do rozrozniena bez "nie wprawne oko"

Widąc na pierwszy rzut oka jak przed autem masz przeszkodę/ścianę/inne auto :-)

 

Amerykańskie świecą tak:

___ ___

Europejskie tak (doświetlają pobocze):

__/ __/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym forku w US specu z tylu sa 2 swiatla cofania /ostatnie na dole/ - w EU w lewej lampie jest p/mgłowe - /ostatnie na dole - ma dodatkowwa czerwona blende/ - jest to do przerobienia

 

wizualnie wyglada to tak na przykladzie:

 

forek EU spec

http://allegro.pl/subaru-forester-awd-2 ... 06201.html

forek US spec

http://allegro.pl/2010-subaru-forester-2-5l-i2062270281.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...