Skocz do zawartości

Subaru a portfel


Alojzy90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ile wytrzymuje sprzęgło z manualną skrzynią?

 

Różnie... ja wymieniałam przy około 135 tys., ale wiedziałam, że padnie dość szybko. Poprzedni właściciel mnie o tym uprzedził :wink:

 

Zazwyczaj w przedziale 130-150 tys. zaczynają się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również szukam OBK 2.5, 05-09. Ile wytrzymuje sprzęgło z manualną skrzynią?

 

Sprzeglo nie jest tu duzym problem, bo wytrzymuje sporo. Problem lezy natomiast w dwumasie, ktora pada w ok 70-100kkm (a czema mozna ja zabic w 50kkm) i jest droga w naprawie. Ja mialem wymieniane sprzeglo dwumasowe na jednomasowe, przy 110kkm, mechanik mowil, ze sprzeglo bylo w dbd stanie i jeszcze duzo by wytrzymalo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei przy 150 tys. km urwała się łapa sprzęgła więc zmieniłem komplet wraz ze zmianą koła z dwumasowego na jednomasowe .

Samo sprzęgło wytrzymałoby jeszcze z 30 tys. bez problemu. Dwumasa ćwierkała, ale też jeszcze była OK.

 

Więc jak nie kijem go, to pałką i... zawsze musisz coś przy sprzęgle zrobić jak na liczniku jest 150 tys. km :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mój ma prawie 200 i jeszcze nie wymieniałam... :wink:

W Gdańsku można je (ponoć skutecznie) zregenerować :mrgreen:

 

Czy Pani ma na myśli warsztat PUH N...T w związku z amortyzatorami i ich ewentualnym recoverem ?

Przypadkowo zaliczkowałem dziś Outbacka z 99r 2,5 AT. Auto w fajnym stanie, nieumęczone ale z dość sporym już przebiegiem (blisko 230k km). Jednak martwią mnie 2 sprawy: amorki (te bardziej w przyszłości, bo na tą chwilę wydaje się że jest ok) oraz układ kierowniczy.. Sprawdziłem dziś auto 'na szybko' w zaufanym serwisie na podnośniku i słyszalnym/zauważalnym jest stukanie oraz minimalny luz jakby od przekładni kierowniczej. Ktoś wspomniał powyżej, że ta podlega także regeneracji w Subaru.. Czy to mogłoby okazać się bezpieczne rozwiązanie ? Oraz zapytam - Czy szanowna Pani ma już podobną operację za sobą (regeneracja przekładni ewentualna oraz amorków także) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na The Forum jesteśmy raczej na Ty. :lol: Przekladnie można czasem poprawić poprzez skasowanie luzu na srubach, ja tak miałem co prawda w Legacu, ale pacjent ma się dobrze. Regeneracja tez nie jest jakaś strasznie droga, zaczyna się u mnie( w Krakowie) od jakisch 400 PLN plus demontaż/montaż wiec bez tragedii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szanowna Pani ma już podobną operację za sobą (regeneracja przekładni ewentualna oraz amorków także) ?

 

Po pierwsze primo żadna ze mnie Pani... :mrgreen:

 

Po drugie primo nie regenerowałam jeszcze ani amorków, ani przekładni, chociaż pewnie czeka mnie to w przyszłości i to pewnie bardziej bliższej niż dalszej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, wracamy do tematu - mam od niedawna leciwego już OBK 2,5 AT (przebieg autentyczny 230tys km). Lubię jak w aucie wszystko na tip top jest.

Problemy:

1) Dochodzą do mojego wrażliwego ucha dźwięki z przekładni. Poza tym kierownica nie waży w dłoniach tyle ile bym chciał. Gumy w wahaczach wymienię w przyszłym tygodniu ale przekładnia to nie jest raczej prosta sprawa. Czy ktoś w oparciu o doświadczenie z regeneracją doradzi warsztat który ogarnie moją przekładnię w rozsądnej cenie ? (najlepiej 3miasto, ale niekoniecznie, mogę wysłać - także kurierem)

2) Chce wymienić płyn w skrzyni. Jakiegoś ATFa zaleję, ale sprawdzam pojemność w katalogu Motula i Millersa, a stamtąd wynika że jest 9,5ltr w układzie.. Czy naprawdę tak dużo płynu kąpie się w skrzyni 4EAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stamtąd wynika że jest 9,5ltr w układzie..

Jesli bedziesz wymienial dynamicznie - a wyglada ze tak, to bedziesz potrzebowal z 15 litrow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...