Skocz do zawartości

Żarówki samochdowe


nieuprzejmygbur

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

w jednej z listopadowych gazet motoryzacyjnych był test żarówek drogowych i mijania. Nie mogę tego nigdzie znaleźć. Czy Ktoś mógłby zapodać ten teścik tak w skrócie albo wrzucił jpga :)

 

dziękx

 

-- 13 gru 2011, o 22:58 --

 

znalazłem skróconą wersję na sieci jakby kogoś zainteresowało...

 

H4:

http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowek ... -najlepiej

 

H7:

http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowek ... -przypadek

 

-- 13 gru 2011, o 23:30 --

 

dokładam linka:

 

http://www.boschauto.pl/index.php?option=com_docman&task=doc_view&gid=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieuprzejmygbur, i co wynika z tego testu dla H4? przebrnąć przez 20 stron okraszonych reklamami mi się nie udało.

jest tam jakieś podsumowanie?

 

i czemu w tym ostatnim linku nie ma nic o Tungsram, i nie ma nic o H4 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ostrożnie podchodzę do takich "testów" Nie twierdzę, że w tym wypadku tak jest ale zazwyczaj zwycięzcą testu jest producent go zlecający lub ten, który ten test zwyczajnie kupił. Tungsrama nie ma bo być może nie występuje na niemieckim rynku, a to jest niemiecka gazeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem osram nightbreaker h7 (drogie niestety, ale lata lecą wzrok też :( ) w forku i jest zauważalna różnica !

Tzn. przynajmniej subiektywnie zasięg się aż tak nie powiększa - nie robi się jakoś wyraźnie jaśniej, ale doświetlenie - rozjaśnienie 1/2 cieni na poboczu jest wyraźne -> szybciej można zidentyfikować co/czy tam jest (rzeczywiście podobnie jak w reklamie na stronie osram).

Jako, że największa korzyść jest ze zmiany żarówki prawej więc dla optymalizacji kosztów uważam, że można na tej prawej poprzestać :idea:

 

Te same H4 przetestuję niebawem w starej toyocie. Pozytywne wyniki miałem też z all weather philips ( modele jakieś 5 lat temu), ale te nowe nightbreaker osram przynajmniej dla mnie są wyraźnie lepsze.

 

Lepiej kupować zapieczętowane - nie otwierany kartonik na sacji - podobno mozna trafić podróbki :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że największa korzyść jest ze zmiany żarówki prawej więc dla optymalizacji kosztów uważam, że można na tej prawej poprzestać :idea:

 

hmmm nie wiem jak u Ciebie ale u mnie padają praktycznie od razu dwie...no i nie bardzo bym trawił nawet minimalnej zmiany odcienia świecenia lewej do prawej :) , więc wymieniam na dwie takie same :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że największa korzyść jest ze zmiany żarówki prawej więc dla optymalizacji kosztów uważam, że można na tej prawej poprzestać :idea:

 

hmmm nie wiem jak u Ciebie ale u mnie padają praktycznie od razu dwie...no i nie bardzo bym trawił nawet minimalnej zmiany odcienia świecenia lewej do prawej :) , więc wymieniam na dwie takie same :P

 

H7 dałem dwie - duopack był. Wcześniej jedna mogła działać i rok dłużej od drugiej. Ale jako, że efekt dodatni widzę głównie na poboczu drogi, a efekt lewej prawie niezauważalny, to H4 kupiłem jedną - potestuję dam znać ;). Jak będzie źle dokupię drugą :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem polecanego podstawowego osrama i jest ciut lepiej w porównaniu do moich starych... z night breakerów zrezygnowałem gdyż zbyt wiele negatywnych opini krąży w sieci :) polowałem na polecanego Tesle (firma zmieniła nazwę) ale nie do zdobycia w sklepach moto i marketach Krakowskich więc się poddałem.... polowałem również na chwalonego Boscha 1F bodajże...ale nigdzie nie było :( a za miesiąc może sobie założe dobre dalekosięzne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem do siebie niedawno Philips X-treme Vision i powiem, ze w porownaniu do jakichs tam osramow jakie mialem to roznica bardzo zauwazalna, szczegolnie na krotkich z doswietleniem pobocza. Rewelacja. Dlugie jakby faktycznie dalej lapia ale jasnosc podobna. No i maja ladny bialy kolor... ;) Polecam! Zobaczymy jak z wytrzymaloscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Tungstam +50% i nie narzekam :)

 

Tungsramy maja chyba najlepszy stosunek jakość/cena

u mnie jeżdżą megalight +60% i jest lepiej niż dobrze.

Na ciemnych, krętych drogach (okolice Ojcowa) długie i mijania zaskakują skutecznością.

 

Jak znajdę to przy kolejnej wymianie założę Ultra +90% :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Kraku jak w Kraku, na alledrogo ;)

 

http://allegro.pl/tungsram-zarowki-h4-6 ... 20532.html

 

ja kupowałem z alledrogo i działają już chyba z rok ;)

 

Akurat podałeś linka z Krk z odbiorem osobistym :)

Tungsramy są często do kupienia w zwykłych sklepach moto, ja swoje kupowałem w takim właśnie.

Teraz często już występują jako GE, Tungsram został przez GE wykupiony jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...