Skocz do zawartości

Co oznaczają nazwy: Bank 1 i Bank 3


alepka

Rekomendowane odpowiedzi

Podpiąłem ostaniu auto pod OBD w celu rutynowej diagnostyki. Wyskoczyły mi dwa banki 1 i 3. Na moje oko 1 to sonda przed katalizatorem szerokopasmowa, a bank 3 to sonda za katalizatorem. Czy ktoś mógłby to potwierdzić lub ewentualnie wyjaśnić o co chodzi? Auto to Legacy 2.0 NA 2004 137KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak ciekawy jestem czego tyczy się LONGFT3 i SHRTF3

LONGFT3 - czas wtrysku paliwa (wartość wolno-zmienna uczona na podstawie stanu silnika, oleju itd.)

SHRTF3 - korekta czasu wtrysku paliwa +/- N% (wartość szybko-zmienna obliczana na bieżąco na podstawie danych z sondy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak ciekawy jestem czego tyczy się LONGFT3 i SHRTF3

LONGFT3 - czas wtrysku paliwa (wartość wolno-zmienna uczona na podstawie stanu silnika, oleju itd.)

SHRTF3 - korekta czasu wtrysku paliwa +/- N% (wartość szybko-zmienna obliczana na bieżąco na podstawie danych z sondy)

 

no ok tylko że są dwa banki 1 i 3. 1 jest dla szerokopasmowej sondy tej przed katalizatorem i to wg korekt z banku 1 są ustawiane korekty długie i krótkie czasu wtrysku. Bank 3 nie mam pojęcia do czego służy a chciałbym się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok tylko że są dwa banki 1 i 3. 1 jest dla szerokopasmowej sondy tej przed katalizatorem i to wg korekt z banku 1 są ustawiane korekty długie i krótkie czasu wtrysku. Bank 3 nie mam pojęcia do czego służy a chciałbym się dowiedzieć.

A czy nie jest tak, że są to dwa alternatywne zestawy parametrów pracy przy różnym obciążeniu (np. na biegu jałowym oraz podczas jazdy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...